Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urodziła się z zarodka zamrożonego przez niemal 25 lat

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 KopalniaWiedzy.pl

Napisano 21 grudzień 2017 - 13:51

Grono obywateli USA zasiliła dziewczynka, która urodziła się dzięki embrionowi zamrożonemu niemal 25 lat temu. Na świat wydała ją kobieta, która w momencie zamrożenia zarodka w 1992 r. sama miała zaledwie 1,5 roku. To najdłuższy okres między krioprezerwacją a urodzeniem dziecka w historii zapłodnienia pozaustrojowego.

Transferu dokonano w marcu. Emma Wren Gibson urodziła się w listopadzie.

National Embryo Donation Center (NEDC) to organizacja, która zachęca pary do przekazywania niewykorzystanych zarodków, tak by inni także mogli zostać rodzicami.

Tina i Benjamin Gibsonowie zwrócili się do NEDC, gdy okazało się, że chora na mukowiscydozę Tina ma problemy z płodnością. Nie chodziło mi o pobicie rekordu. Po prostu chciałam mieć dziecko - podkreśla kobieta.

« powrót do artykułu
  • 0

Reklamy Google

#2 OtByt

OtByt

Górnik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 73 postów
  • Lokalizacjatak

Napisano 21 grudzień 2017 - 17:39

Nie chodziło mi o pobicie rekordu. Po prostu chciałam mieć dziecko - podkreśla kobieta.

Tymczasem w Polsce…

• -1

#3 Ergo Sum

Ergo Sum

Gwarek

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 22 grudzień 2017 - 00:46

Ja tylko przypomnę, że rynek produkowania dzieci metodą in vitro tylko w Polsce wynosi potencjalnie 50 miliardów Euro. Łakomy "kąsek"

• 0

#4 Jajcenty

Jajcenty

padawan młody

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3280 postów

Napisano 22 grudzień 2017 - 09:38

a tylko przypomnę, że rynek produkowania dzieci metodą in vitro tylko w Polsce wynosi potencjalnie 50 miliardów Euro

W jakim czasie? Roczne nakłady na polską służbę zdrowia to jakieś 30 miliardów euro.

• 0