Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grecki odpis oryginału apokryficznej Apokalipsy Jakuba znaleziony na Oxford University

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#41 thikim

thikim

Kierownik robót

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4037 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 22:35

A gdzie ja napisałem że nie możesz napisać głupoty? Pisz ile chcesz jeśli inaczej nie potrafisz. Ja wyraziłem myśl, że nie rozumiejąc że ktoś pisze do osoby którą cytuje ośmieszasz się.

W sumie napisałem kiedyś że żałuję że odszedł Astro, czyli jak mniemam Ty. Teraz żałuję że to kiedyś napisałem :D

• 0

Reklamy Google

#42 OtByt

OtByt

Górnik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 73 postów
  • Lokalizacjatak

Napisano 13 grudzień 2017 - 22:41

Ja wyraziłem myśl, że nie rozumiejąc że ktoś pisze do osoby którą cytuje ośmieszasz się.

Jak zwykle. Piszesz pan bez składu i ładu, by o sensie nie wspomnieć.Łap pan sens. Może się uda. W każdym razie trzymam kciuki. Polecam przykład Jezusa.

• 0

#43 ex nihilo

ex nihilo

Nadsztygar

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 955 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 23:38

Inaczej musiałbym założyć że jesteś pozbawiony możliwości kategoryzowania w ramach wiary.

I to będzie poprawne założenie :) Resztek tej możliwości pozbyłem się już dawno, dawno.

A moim zdaniem realne istnienie takiego bytu jest skrajnie mało prawdopodobne.

Ee... nie jest tak źle. Wśród 7,5*109 osobników znajdziesz pewnie sporo takich.

• 0

#44 Jajcenty

Jajcenty

padawan młody

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3280 postów

Napisano 14 grudzień 2017 - 08:25

To nie takie oczywiste. Przynajmniej dla matematyka. Upierdliwie zapyta o metrykę. Wystarczy nadziewać okręgi na stożek, Pi bez problemu może być jedynką,

jasne. W metryce miejskiej Pi jest całkowite i nie jest to zaskakujące. Pytanie co się stanie w analizie mat. np z całką z rozkładu normalnego, czy wzorem Sterlinga. Jest parę fajnych twierdzeń analizy, sumy szeregów, itp w które uwikłane jest Pi. Obstawiam, że będzie to inne PI :)

Jezusa jednak uznaje się za postać historyczną. Księgi które o nim opowiadają opisują realne czasy i realne tereny.

Nie chcę Cie urazić, ale Doda poddała w wątpliwość jakość tych dowodów. Z legendy o czarnej wołdze, może wnioskować o istnieniu czarnej wołgi, ale co do reszty przekazu.....

Wiesz że nie ma Zeusa, Ra, Ometeotla i setek innych w których przekazy ustne i pisemne przetrwały pokolenia i w żaden sposób nie uprawdopodobnia to ich istnienia.

• 0

#45 darekp

darekp

Nadsztygar

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 503 postów

Napisano 14 grudzień 2017 - 09:05

Nie chcę Cie urazić, ale Doda poddała w wątpliwość jakość tych dowodów.

Nie chciałbym za bardzo polemizować z jakością analiz Dody;) (bo mam wrażenie że to może być jakieś zniżanie poziomu, co np. Doda miałaby do powiedzenia o mechanice kwantowej (zwłaszcza publicznie, bo prywatnie to może i ona jest inteligenta i powiedziałaby coś mądrzejszego)), ale z drugiej strony o takim np. Sokratesie zachowały się materiały historyczne mniej więcej tej samej jakości. W przypadku Jezusa - księgi spisane przez uczniów i jakieś nieliczne wyrywki w innych dziełach (z tego jedna u Flawiusza zniekształcona później). W przypadku Sokratesa - obszerne opisy u jednego ucznia Platona i kilka krótkich, kilkuzdaniowych, najczęściej przedstawiających Sokratesa w niekorzystnym świetle, wzmianek u innych autorów (Arystofanes go nie lubił, o ile dobrze pamiętam). Naukę Sokratesa znamy zdaje się wyłącznie od Platona. A wiadomo że trzymanie się prawdy nie było mocną stroną Platona (delikatnie mówiąc, z tego co słyszałem, to wkładał postaciom ze swoich ksiąg w usta teksty jakie mu pasowały). A mimo to chętnych do kwestionowania historyczności Sokratesa czy też wiedzy o jego filozofii jakoś mało.

EDIT: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sokrates Tylko Arystofanes, Platon i Ksenofont, przy czym tego ostatniego nikt poważnie nie traktuje. No (more) comments;)

EDIT2: A jednak coś dodam - myślę, że kwestionujesz historyczność ze względu na informacje o cudach, w takim razie sobie to chyba inna sprawa.

Użytkownik darekp edytował ten post 14 grudzień 2017 - 08:58

• 0

#46 Jajcenty

Jajcenty

padawan młody

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3280 postów

Napisano 14 grudzień 2017 - 09:22

Nie chciałbym za bardzo polemizować z jakością analiz Dody;)

I słusznie, to był element rozluźniający dyskusję, poruszamy się po polu minowym i nie chcę moimi poglądami nikogo urazić.

Nie kwestionuję istnienia postaci tylko dlatego, że przekazy o nich są stare i pojawiają się z kontekstem zjawisk nadprzyrodzonych. Istnieją tony papieru zapisane dowodami na istnienie prekognicji, telekinezy, itp., ale przecież wiemy, że to bzdury.

To że napisano, nie znaczy że to prawda. np: http://www.pocisk.or...22_19-34-54.jpg

• 0

#47 darekp

darekp

Nadsztygar

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 503 postów

Napisano 14 grudzień 2017 - 09:29

Drugi element rozluźniający - super, muszę go sobie zapamiętać  ;)

Użytkownik darekp edytował ten post 14 grudzień 2017 - 09:29

• 0

#48 OtByt

OtByt

Górnik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 73 postów
  • Lokalizacjatak

Napisano 16 grudzień 2017 - 16:28

Pozwolę sobie wnieść trzeci element rozluźniający.

co się stanie w analizie mat. np z całką z rozkładu normalnego

Zależy od rozumienia całki oznaczonej. Teoria miary (zwykle) jest w to uwikłana:

https://pl.wikipedia...Całka_oznaczona

Zakładam oczywiście, że poruszamy się w przestrzeniach mierzalnych. Wbrew wielu wpisom tego wątku.

https://pl.wikipedia...trzeń_mierzalna

• 0