Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Czy jesteście gotowi na sezon szczepionek? Upewnijcie się, że wasze szczepionki są w dobrych rękach

Rekomendowane odpowiedzi

wagi kierowane do mnie sugerują jedno: cały czas nie chcecie zrozumieć, że ja rzygam przymusem a nie szczepionkami. Szczepionki są ok. Przymus nie.

Świetnie. Jeden stopień swobody mniej. Zatem porozmawiajmy o prawach i wolnościach. Wiem że są rodzice z przyczyn religijnych odmawiający transfuzji krwi. Czyje prawo i wolność jest tu ważniejsze? 

Ja osobiście chciałbym aby moje dziecko miało wolność niestykania się z dziećmi nieszczepionymi ponieważ ogranicza to jego prawo do bycia zdrowym. Oznaczałoby to minimum obowiązek widocznego znakowania szczepione/nieszczepione.

Wydaje się że antyszczepoionkowcy powinniy dostać jakieś enklawy w których za wiki: Śmiertelność odry sięga od mniej niż 0,01% (w krajach rozwiniętych) do ponad 5% (w krajach rozwijających się, nawet 20–30% u niemowląt[19])[20].

i niech sobie decydują. Tylko co z prawem ich dzieci do decydowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
 W zasadzie piszemy to samo. Różni nas filozofia życia: ja rzygam sytuacją gdy dobrze posmarowani kasą lekarze i politycy wprowadzają przymus aby dobrze na tym zarobić. A jak widzę niektórzy jedzą to samo ale zamiast rzygać uważają że to delicje  :)

To jest już kwestia gustu.

Uwagi kierowane do mnie sugerują jedno: cały czas nie chcecie zrozumieć, że ja rzygam przymusem a nie szczepionkami. Szczepionki są ok. Przymus nie. 

Nie piszemy tego samego, wypominasz jak to twoje dziecko było chore z powodu szczepienia, potem piszesz jak to szczepionki są złe bo gorączka, bo skutki uboczne itp. A na koniec twierdzisz, że jednak jednak są ok, że to przymus jest zły.

Nie neguję, że są ludzie, którzy za kasę zrobią wszystko - i są sytuacje, w których naprawdę trudno stwierdzić kto ma rację.

W przypadku szczepień nie ma takich wątpliwości - każdy średnio rozgarnięty człowiek może w dzisiejszych czasach znaleźć samodzielnie statystyki, poczytać trochę w temacie z niezależnych, ale sprawdzonych źródeł i wyrobić sobie dobrze poinformowaną opinię. Wręcz uważam, że mający wątpliwości rodzic powinien poświęcić trochę czasu aby zbadać samodzielnie temat - dla spokoju ducha i w celach edukacyjnych - wiedza naprawdę nie szkodzi.

Przymus wynika z tego, że spora grupa ludzi nie zaszczepi swoich dzieci jeśli nie będzie nad nimi ktoś stał z pałką, i będą wymyślać głupie argumenty i stawiać opór pomimo zerowej lub nawet ujemnej (jak płaskoziemcy) wiedzy na ten temat.

Edytowane przez rahl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wypominasz jak to twoje dziecko było chore z powodu szczepienia, potem piszesz jak to szczepionki są złe bo gorączka, bo skutki uboczne itp. A na koniec twierdzisz, że jednak jednak są ok, że to przymus jest zły
 @@rahl,@@thikim ani razu nie napisał w tym wątku, że szczepionki są złe.

każdy średnio rozgarnięty człowiek może w dzisiejszych czasach znaleźć samodzielnie statystyki, poczytać trochę w temacie z niezależnych, ale sprawdzonych źródeł i wyrobić sobie dobrze poinformowaną opinię.
Śmiem się nie zgodzić. Uważam, że ponadprzeciętnie rozgarnięty człowiek może mieć problem z weryfikacją źródeł. Do tego dochodzą jeszcze wątpliwości rodziców, bo mogli czytać, albo nawet ich znajomi/sąsiedzi mają dziecko z powikłaniami.

Wręcz uważam, że mający wątpliwości rodzic powinien poświęcić trochę czasu aby zbadać samodzielnie temat - dla spokoju ducha i w celach edukacyjnych - wiedza naprawdę nie szkodzi.
Zgadzam się. Tak, prawda. Jednak nieumiejętność weryfikacji faktów, emocjonalne podejście wcale nie ułatwiają wyrobienia sobie zdania w sposób jaki prezentujesz. Przymus? Budzi jeszcze większy lęk i opór.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nie będzie przymusu szczepień to one same nie działają tak jak powinny. Żyjemy w społeczeństwie, więc jak cały medyczny świat uważa, że szczepionki są ok to czemu się temu sprzeciwiać. Jest przymus nie zabijania, też chciałbyś go znieść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi