Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fermion Majorany nadzieją topologicznych komputerów kwantowych

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 thikim

thikim

Kierownik robót

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3822 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 08:16

Tak. Tylko na KW było z fizyki a ja dałem link z biologii. Zapewne w każdej dziedzinie jest podobnie. Przydałyby się jeszcze badania dotyczące matematyki.

Tak czy inaczej. Użycie wzoru zmniejsza użyteczność końcową jeśli za jej normę przyjąć liczbę cytowań. Czy to dobry miernik? Nie idealny ale chyba dość dobry do większości zastosowań. Łatwo mierzalny.

Użytkownik thikim edytował ten post 13 wrzesień 2017 - 08:17

• 0

Reklamy Google

#22 ex nihilo

ex nihilo

Nadsztygar

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 920 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 01:30

https://arxiv.org/pd...-ph/0609163.pdf

Moim zdaniem coś w sam raz na falowo-korpuskularno-teoriopolowe rozterki :)

Artykuł bardzo fajny, niezła przeglądówka po interpretacjach QM i okolic, chociaż wyraźnie wyczuwalna jest bohmowska kulkofalowa odchyłka (;)), we wnioskach końcowych już nieukrywana. Ale przeczytać i przekombinować warto, niekoniecznie dosłownie traktując określenie "mit" i pamiętając, że zmienne ukryte to w tym kontekście mit2, bo tak doskonale są ukryte, że ani matematyka, ani aparatura, tych zmiennych dostrzec nie potrafi ;) :D

• 0

#23 thikim

thikim

Kierownik robót

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3822 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 07:41

Zmienne ukryte to już wyeliminowano. Czyżby pozostały jakieś wady w wyeliminowaniu?

• 0

#24 ex nihilo

ex nihilo

Nadsztygar

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 920 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 10:30

Zmienne ukryte to już wyeliminowano. Czyżby pozostały jakieś wady w wyeliminowaniu?

Looknij na datę - 2007.

A z.u. do końca wyeliminować trudno (podobnie jak inne takie) - zawsze można ukryć je jeszcze bardziej :D

• 0

#25 thikim

thikim

Kierownik robót

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3822 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 11:15

Faktycznie :) Odnosiłem się do Twoich słów a nie do artykułu. A jakie masz pomysły żeby je jeszcze bardziej ukryć? :) Nierówność Bella wydaje mi się że eliminuje je całkowicie.

Użytkownik thikim edytował ten post 14 wrzesień 2017 - 11:16

• 0

#26 ~Astro

~Astro
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2017 - 16:09

Zmienne ukryte to już wyeliminowano.

Może jednak nie do końca:

https://pl.wikipedia...ennych_ukrytych

Być może Rzeczywistość jest bardziej pokręcona niż nam się wydaje (o ile jest ;)), czego bym pewnie nie chciał, ale zarówno moje – jak i innych – chcenie raczej Rzeczywistości nie interesuje. Choć kto wie… ;)

Użytkownik Astro edytował ten post 14 wrzesień 2017 - 16:10