Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Amazonowi marzą się powietrzne magazyny

Rekomendowane odpowiedzi

Amazon stara się o patent na wykorzystanie powietrznych magazynów do przechowywania towarów i wysyłania ich do klientów za pomocą dronów. Wniosek patentowy został wypełniony pod koniec grudnia 2014 roku, jednak dopiero teraz zwrócono nań uwagę.

Wniosek patentowy opisuje magazyn (AFC - powietrzne centrum realizacji zamówień) podczepiony pod sterowcem i umieszczony na dużej wysokości nad miastem. Gdy do magazynu nadejdzie zamówienie, wysyłane są drony, które dostarczają paczkę klientowi. Amazon zauważa, że takie rozwiązanie będzie wymagało zużycia przez drony znacznie mniejszej ilości energii niż wówczas, gdy startowałyby one z ziemi. Z magazynu wiszącego nad ziemią na wysokości ok. 14 kilometrów drony docierałyby do klienta lotem ślizgowym, nie zużywając przy tym w ogóle energii lub też zużywając niewielką jej ilość konieczną do skorygowania trasy.

Sam magazyn byłby regularnie zaopatrywany przez pojazdy powietrzne, które dostarczałyby na jego pokład towary, drony, paliwo itp. Pojazdy takie transportowałyby również pracowników AFC.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niejako naturalny krok, miasta stają się tak zagęszczone, że utrzymywanie zaopatrzenia zajmuje coraz większą część infrastruktury komunikacyjnej 2D, przejście w 3D to następny etap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amazonowi zamarzył się scenariusz z filmu "5 element". jakoś tego nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×