Skocz do zawartości


* * * * -

Skąd ten brak pytań tutaj?

Napisano Mariusz Błoński 15 kwiecień 2016 - 09:30

Jako, że ktoś musi zacząć...

Od roku na forum jest zakładka "Pytania i odpowiedzi". I brak tematów. Zostało to pomyślane jako miejsce porad eksperckich udzielanych przez samych użytkowników forum. Może więc warto skorzystać i ew. wątpliwości wyjaśnić? :)

Jaki zbieg okoliczności tydzień temu również tu zajrzałem :)

Ale nie odważyłem się napisać pytania(podobnego do Twojego) przez jedno słowo - pytań eksperckich i wspomnienie słów: "Milcz, albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia"

Może to słowo eksperckich odstrasza?

 

Dziś zaglądam z zamierzeniem napisania pytania które może być odpowedzią do Twojego:

Ilu unikatowych ludzi odwiedza to forum dziennie, tygodniowo, miesięcznie. Jaki jest typowy odsetek aktywności do ilości odwiedzin. Gdyby brać pod uwagę komentarze i zakładać proporcje jeden na tysiąc wygląda jakby była ich garstka.

Niezmiennie od lat chociaż zmienia się jej skład garstka nie przekraczała by

~14-144 i jakieś 1400-14tyś czytających kazdy nius?

 

Więc jeśli dział Pytania i odpowiedzi nurtował by 1:10 osób udział w zadawaniu pytań będzie miała 1.44 osoby.. czyli bez mała pierwiastek z nas dwóch :D

 

To nie jedyny portal który np. ma miliony odsłon/rok że gdyby szacować liczbę ludzi na planecie ziemia na podstawie ilości komentatorów wyszło by że ich nie ma? Można by pomyśleć coś jeszcze straszniejszego - że ja nie żyje i zmaterializowało jak w filmie transcendencja..

Coś w tym jest ale to wątek raczej do działu filozofia i "internetowe społeczności: dodatek czy zastępstwo dla prawdziwych więzi"..

 

PS Istnienie pustego działu mnie osobiście nie martwi, martwi mnie nieistnienie działów które bym chętnie zobaczył niech kontrastowym wzorem zapełnienia będzie paranormalium.pl

Materiały filmowe - tłumaczenia,radio i tematyczny chat :)

Ale zdaje sobie sprawe ile to wymaga pracy ponieważ dłubię ostatnio w php i miałem okazje tworzyć tłumaczenie ponadto jest kilka niezrealizowanych obietnic i życie poza komputerem.

    • 0

Ej no... nie można edytować? Dlaczego nie można edytować protestuje!

Tak się napracowałem żeby uzyskać sens aaaaa.

A ić!

    • 0

Wydaje mi się, że to miejsce jest tak zakopane, że trzeba wytrawnego górnika by tutaj trafić… ;)

Mariusz, jeśli masz jakieś narzędzie do sprawdzania statystyki zaglądań, to skorzystaj. :)

 

Gdyby tutejsze posty lądowały na głównej stronie, to może ludzie zaczęliby korzystać, a tak (jak mi się wydaje) dochodzimy (wg Stanleya) do pierwiastka z trzech. ;)

 

P.S. Może Kopalnia zbyt mało chwali się możliwościami (przyzwyczajenia też robią swoje)? Może nie były potrzebne fanfary, ale nie znalazłem jakiegoś większego napisu Mamy nową, jak myślimy bardzo interesującą i obiecującą funkcję, gdzie… (o ile pamiętam, trochę wcześniej pewien użytkownik coś pisał na ten temat do Mariusza… :D).

Edycja: jakie to miłe Stanley, że nic tu się nie daje edytować i dodawać. :)

Coś tutaj nie gra, muszę pogadać o tym z Jackiem :)

    • 0

To może ja odpowiem. Ten moduł („Pytania i odpowiedzi”) nie umożliwia edytowania wypowiedzi przez użytkowników. Możliwe jest tylko: tworzenie nowego pytania, dodawanie odpowiedzi i moderacja całości. Moderacja z wiadomych względów nie może być udostępniona wszystkim, więc edytować się nie da. W zasadzie ma to sens, bo celem tego panelu jest tylko zadanie pytania - odpowiedź(i). Pytanie można ponadto ocenić gwiazdką 1-5, a odpowiedzi, w zależności od użyteczności (lub tego czy kogoś nie lubimy) +/-, które najprawdopodobniej liczą się też do reputacji.

 

Pardon, mój błąd (ustawienie w innym miejscu jest). Obecne czasy edycji to 15 minut dla autora i 5 minut dla odpowiadającego.

    • 0
Na yo pytanie już nie można udzielać odpowiedzi.