Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Usher

Użytkownicy
 • Zawartość

  261
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  8

Ostatnia wygrana Usher w dniu 30 sierpnia 2014

Użytkownicy przyznają Usher punkty reputacji!

Reputacja

7 Obiecująca

O Usher

 • Tytuł
  Brodata małpa

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Dlaczego opisany jest tylko KRACK, kiedy większym zagrożeniem wydaje się przełamanie potwierdzenia klucza grupowego (group key handshake)? Z dokumentu https://papers.mathyvanhoef.com/ccs2017.pdf wynika, że na to przełamanie są podatne wszystkie systemy, a w przypadku KRACK systemy iOS 10.3.1, Windows 7 i Windows 10 są niepodatne, bo nie akceptują retransmisji trzeciej wiadomości.
 2. Ale w oryginale stoi "integers", czyli liczby całkowite. Nie ogólnie. To tylko najbardziej rozpowszechniona konwencja, ale nieoczywista nawet dla systemów o podstawie mniejszej niż 10. Przykładowo w systemie o podstawie -3 (tak, są takie!) jako cyfr używa się znaków - 0 +. Liczbę 13 w tym systemie zapisuje się jako +++.
 3. Usher

  Odkryli fale grawitacyjne z emisją światła?

  Wykręcasz się od odpowiedzi. Po pierwsze, „Twoje” - nie musi znaczyć „własne, osobiście wymyślone”, tylko „stosowane przez Ciebie”. Po drugie, zapewne znajdę wiele definicji, w tym część różniących się od siebie, więc jeśli nie wskażesz, których używasz, to dalsza dyskusja jest bezprzedmiotowa. To jest sformułowanie niejednoznaczne. Czy jeden foton może się rozejść w różne strony? Które fotony „rozchodzą się” w których ośrodkach i dlaczego? Czy jest jakiś ośrodek uniwersalny? Aha. Zupełnie jak na anegdotycznym egzaminie z prawa rzymskiego. Profesor: Co to jest usurpatio? Student: … Profesor: Dam panu jeszcze jedną szansę. Co to jest occupatio? Student: … Profesor: Nie zaliczył pan. Proszę indeks. Student: Ależ panie psorze, pan zawsze zadaje trzy pytania! Profesor: Hmm, ma pan rację. Jaka jest różnica między usurpatio a occupatio? Tym razem podałeś link i cytat, ale to nie jest definicja Rzeczywistości przez duże R. Czyli znowu się wykręcasz.
 4. Usher

  Zagrożone gatunki rekinów wciąż giną w męczarniach

  Płetwy z rekinów wielorybich na pewno są droższe, bo są większe. A rozróżnić je można nie tylko po wielkości, ale też po charakterystycznym ubarwieniu.
 5. Usher

  Odkryli fale grawitacyjne z emisją światła?

  A co? Gdzie są Twoje definicje? I dlaczego ograniczasz się do fotonów? Co to jest Rzeczywistość?
 6. To była aluzja do powracającego wątku o poprawianiu (artykułów i innych wypowiedzi), który szybko przeradzał się w poprawiactwo lub zupełnie schodził na manowce i lądował w luźnych gatkach. Nie idź tą drogą (przynajmniej na razie), w wolnej chwili coś tam wrzucę…
 7. Usher

  Odkryli fale grawitacyjne z emisją światła?

  Nie ma czegoś takiego. We wszechświecie "medium", czyli ośrodkiem, w którym rozchodzą się fale, jest próżnia. Wbrew pozorom nie jest ona pusta, wystarczy poczytać o kreacji par: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kreacja_par#Kreacja_cz.C4.85stek_wirtualnych
 8. Dla ścisłości Liczby można zapisać słownie (liczebnikami) albo cyframi. Zapis mieszany (np. dwadzieścia 1) jest niepoprawny. Cyfry służą nie tylko do zapisywania liczb, mogą też prezentować np. same siebie, numery, które nie są liczbami albo liczebniki porządkowe (tu znowu zapis mieszany, np. 1-szy jest niepoprawny).
 9. Usher

  Nie znamy aż 99% mikroorganizmów, które żyją w naszym ciele

  Miałem na myśli, że to, co napisał @darekp to nie była teleportacja, tylko replikacja. W podróży 23 Tichy trafił do Bżutów, których planeta była tak mała, że gdyby wszyscy naraz wyszli przed domy, musieliby stanąć na jednej nodze, aby się pomieścić, więc wynaleźli sposób, żeby przechowywać się w stanie sproszkowanym zamiast tracić miejsce na sypialnie. W razie konieczności podróży osobnik trafiał do pudełka na proszek, a do miejsca docelowego przesyłano telegrafem jego rysopis atomowy, z którego go tam odtwarzano (replikowano) używając miejscowych substancji chemicznych. Opis przypadku dwukrotnej replikacji ma więcej błędów – facet miał się tam ożenić, urzędnika od telegrafu odwołano do czegoś ważniejszego, po czym usiłowano namówić obu zreplikowanych osobników, by któryś poddał się rozproszeniu na atomy dobrowolnie, jednak obaj protestowali. Sprawa obeszła różne instancje, a dopiero po odlocie Tichego trafiła do sądu najwyższego, więc wyrok jest nieznany.
 10. Usher

  Nie znamy aż 99% mikroorganizmów, które żyją w naszym ciele

  Oczywiście chodzi o „Dzienniki gwiazdowe” Ijona Tichego, a w nich o podróż siódmą. Wasze odpowiedzi były tendencyjne, w szczególności dotyczy to rzekomej teleportacji w podróży dwudziestej trzeciej.
 11. I owszem, to liczby nawet w układzie sześćdziesiątkowym.
 12. Usher

  Przez kofeinę kawa zwiększa ochotę na słodycze

  Te badania to jakieś takie nie do końca. Kofeina ma gorzki smak, więc to oczywiste, że po jej dodaniu kawa jest (a nie tylko wydaje się) mniej słodka. Aby próba była naprawdę ślepa, do pozostałych próbek kawy trzeba było dodać innej gorzkiej substancji. Poza tym profesor pisze o jedzeniu bezpośrednio po wypiciu kawy, czyli kiedy człowiek wciąż czuje jej smak, ale zanim kofeina zadziała w pełni. Z polskich badań cytowanych w en.wiki wynika, że działanie pobudzające narasta nawet do godziny, a utrzymuje się przez 3-4 godziny: https://en.wikipedia.org/wiki/Caffeine#Enhancing_performance (Poleszak E, Szopa A, Wyska E, Kukuła-Koch W, Serefko A, Wośko S, Bogatko K, Wróbel A, Wlaź P (February 2016). "Caffeine augments the antidepressant-like activity of mianserin and agomelatine in forced swim and tail suspension tests in mice". Pharmacological Reports. 68 (1): 56–61. PMID 26721352) Rzekomy efekt czujności mógł być silniej odczuwany, kiedy badania prowadzono z osobami wyspanymi, wypoczętymi, a nie znużonymi, zmęczonymi i kiedy pytano w krótkim czasie po wypiciu kawy, a nie np. po czasie dłuższym niż kwadrans, kiedy kofeina faktycznie już działała. @bea Z innych badań wynika, że najbardziej odczuwalny efekt (szybkie narastanie czujności) daje wypicie dawki uderzeniowej kofeiny, a potem podtrzymywanie jej poziomu – przez wypicie na początku pół filiżanki (kubka) kawy i późniejsze popijanie łyczkami. Picie całości po trochu może dawać tylko efekt moczopędny… Jeśli zaś chodzi o łagodzenie smaku kawy, to najlepiej robi to miód, a nie cukier czy syropy z cukrem. Oczywiście miód dodajemy na końcu, do ciepłej kawy, po wymieszaniu jej z mlekiem, nigdy do wrzątku.
 13. Usher

  Wieczór piątkowy - wspominki

  Niniejszym donoszę, że wszelkie wieści o mojej śmierci były mocno przesadzone. Przy okazji zwracam uwagę na parę drobiazgów: ani piątek, ani 26 września, ani 22 czerwca to nie są moje dni. nie jestem pewien, czy chciałbym być opisywany jako śp.
 14. Usher

  Finanse przemawiają do wyobraźni palaczy

  A jaka jest cena początkowa paczki, że jej wzrost o dolara robi taką różnicę?
 15. Usher

  Sfotografowali kota Schrodingera

  Mogę prosić o dokładniejsze wyjaśnienie, na jaki tekst to ma być odpowiedź? Podpowiadam, że należy skorzystać z przycisku "Cytuj", (który jeszcze działa normalnie, jak demokracja bezprzymiotnikowa nakazała, a nie jak demokracja kopalniana czy w sensie pickwickowskim) i z narzędzi edycyjnych (zaznacz i wytnij) do pozostawienia niezbędnych cytatów (jak zaleca netykieta).
×