Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

3grosze

Użytkownicy
 • Zawartość

  763
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

-1 Kiepska

3 obserwujących

O 3grosze

 • Tytuł
  Nadsztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Ostatnie wizyty

5957 wyświetleń profilu
 1. Miejskie myszy pełne wirusów i bakterii, w tym antybiotykoopornych

  @wilk Dziki kot zjada 10 myszy/dobę, czyli rocznie ponad 3000. Potrafisz bez obrzydzenia zwizualizować taką ich ilość wokół siebie? Potem przelicz ile trucizny trzeba wprowadzić do środowiska, aby nią zastąpić jednego kota. Jak nie chcesz liczyć, to zaproponuj inną biologiczną metodę deratyzacji! Z kotami żyjemy w symbiozie ( stąd był mój apel o ich wspieranie) ale jak widzę, to nie jest wiedza powszechna.
 2. Miejskie myszy pełne wirusów i bakterii, w tym antybiotykoopornych

  A jaki ma związek łowność z wielkością terytorium? Odp.Zasobnością łowiska, a nie z żyłką turystyczną czy okupacją terenu. Instynkt łowiecki to imperatyw: " może nie chce mi się, ale muszę" i wiązanie go z ogólną aktywnością kota jest pochopne. A przez to ile wolnego czasu i energii na oddawaniu się ulubionemu hobby. PS.Poświęciłem trochę czasu aby znaleźć jakieś źródła potwierdzające ten mit " obniżonej łowności", ale poszukiwania zakończyły się fiaskiem.:(
 3. Miejskie myszy pełne wirusów i bakterii, w tym antybiotykoopornych

  No właśnie kot domowy nie jest zwierzęciem stadnym. Czyżby wypadki takich zachowań świadczyły o postępującej socjalizacji tych zwierząt na wzór psa.? Bardzo możliwe.
 4. Miejskie myszy pełne wirusów i bakterii, w tym antybiotykoopornych

  A zachowanie kota kuriozalne. Można domniemywać, że to niekastrowany kocur, bo agresja ma jednak związek z jądrami.
 5. Miejskie myszy pełne wirusów i bakterii, w tym antybiotykoopornych

  Zablefowałeś i pudło. Zacytuję wypowiadającą się w necie doświadczoną "kocurzyce": " jako właścicielka kotów od kilkudziesięciu lat wszystko zależy od indywidualnych potrzeb kota. Nieważne czy wykastrowany czy nie, albo lubi polować, albo woli jedzenie "domowe". Miałam koty rożnych ras, były wykastrowane i nie, i np. jeden kocur - pers, który nie był kastrowany, nigdy z życiu nie upolował nic, w ogóle sie nie interesował ani myszką ani prac do. Natomiast jego synek - też pers, tylko, że wykastrowany polował od małego na wszystko co się rusza: myszki, ptaszki, jaszczurki...i żaden rodzic mu tego nie pokazał, bo mama też nie polowała. Teraz mam kotka, tzw. dachowego szaraczka, chowany od urodzenia w domu, wykastrowany w wieku 6-ciu miesięcy, w domu ma jedzenia pod dostatkiem, ale on i tak woli myszki, którymi, z wielkiej do nas miłości, również nas obdarza...czasami są serie po 2 - 3 w ciągu dnia, połozone pięknie na tarasie z odgryzioną głową - tzw. gotowe do spożycia Dlatego jeśli chodzi o fakt kastracji, to w oparciu o moje doświadczenie, nie ma żadnego znacznia. Jeśli kotek lubi polować, to będzie polować, a jeśli woli sobie poleżeć, to pewnie wybierze miseczkę z jedzeniem." Od siebie dodam, że pomyliłeś instynkt seksualny z łowieckim, który mieści się w mózgu, a nie w jądrach.
 6. Miejskie myszy pełne wirusów i bakterii, w tym antybiotykoopornych

  Mysie lobby w tym wątku, niechętne biologicznym metodą zwalczania plagi, ma alternatywę w postaci dodatkowych TON toksyn wprowadzanych do środowiska w postaci trucizn deratyzacyjnych. . Ed. Napisał " metodą' zamiast " metodom" nieortografik jeden.
 7. Eksperci od sztucznej inteligencji wzywają do bojkotu KAIST

  Już Bóg zauważył, że samorodna moralność ludzi jest wątplwa, więc pouczył ich 10 przykazaniami, które świadomi swojej ułomności ludzie rozdęli do regulującego każdy szczegół naszego życia PRAWA. Teraz tylko zaimplementować te wszystkie kodeksy w ptasi móżdżek robota, a będzie on świętszy od papieża.
 8. Miejskie myszy pełne wirusów i bakterii, w tym antybiotykoopornych

  Tendencyjnie złośliwa analogia, wręcz nielogiczna, ze względu na nieporównywalną szkodliwość myszy. A bezdomnych kotów się nie zwalcza, tylko sterylizuje.Dziwne, że niektórzy nie są tego świadomi.:(
 9. Miejskie myszy pełne wirusów i bakterii, w tym antybiotykoopornych

  A te koty.bezdomne to myślisz, że pokonują pionowe ściany, przeciskają się przez 5mm szczeliny, żerując w przechowywanych produktch zanieczyszczają je moczem ( mysz szcza popuszczając mocz co kilkadziesiąt cm),, krwią, śliną, sierścią, odchodami,trupami lub częściami ciała trupów. Jak nie widzisz różnicy, to podpowiem: habitaty kotów bezdomnych i myszy mają różne adresy ekologiczne, ale na nasze szczęście wspólne peryferia.
 10. Miejskie myszy pełne wirusów i bakterii, w tym antybiotykoopornych

  Dlatego należy bezwzględnie i z całą stanowczoścą ( a nie zaszkodzi z empatią) wspierać koty bezdomne: w miastach głównych, a w niektórych ekosystemach okołoludzkich, jedynych pogromców tych szkodników!
 11. Arktyczne lodowce topią się w błyskawicznym tempie

  Opisali fakt i odnieśli się do konkretnego okresu,a sugestię, że przyczyniła się do tego " rewolucja przemysłowa, to już sam dopowiedziałeś. Jednocześnie wyczuwam, że masz wątpliwości co do związku przyczynowo- skutkowego pomiędzy tęże rewolucją a postępującym ociepleniem i deprecjonujesz rolę CO2 w tym procesie, a nobilitujesz Słońce.To proszę wytłumacz, dlaczego pomiary stężenia dwutlenku węgla w powietrzu od roku 1000 (uzyskane dzięki wykorzystaniu bąbelków powietrza zamkniętych w lodowcach) aż do roku 1800 wykazały, że koncentracja CO2 w atmosferze utrzymywała się na praktycznie niezmienionym poziomie 280 ppm.Sięgając 0,5 mln lat wstecz, nigdy nie przekroczył 300ppm. Nagle taki James Watt wynajduje maszynę parową i w ciągu 200 lat skacze do 400 ppm.
 12. Autycy mają więcej synaps

  Nie mylę, tylko ekstrapoluję: zachowanie jednostki na zachowanie jej (TEJ) grupy " Po decyzjach ich poznacie" z Bibli.;) A czego od państwa oczekuję, to ja dobrze wiem: na pewno nie zachowania mającego znamiona autyzmu. Uuu...utożamiarz grupkę ( w domyślnym przypadku) trzymającą władzę i jej partykulatne interesy na własnym podwórku, z państwem. Przejąłeś hipokryzyjną narrację tej grupki czy jesteś tą częścią co " w Polsce tego od dawna ludzie nie rozumieją". D Wszystko kojarzysz z seksem? "Stosunek" ma również inne znaczenia, ale " w Polsce tego od dawna ludzie nie rozumieją". .
 13. Autycy mają więcej synaps

  Yyy...czyżby to diagnoza stanu zdrowia polityków pewnego państwa w UE, biorąc pod uwagę ich stosunek wobec tejże UE?
 14. Leki sprzed 400 lat? Naukowcy sprawdzą, jak działały

  Np jak ekipa zacznie testy od tej historycznie polskiej receptury: "Na skrety kiszek , jeden kieliszek,Na wszelkie nerwice, dwie sliwowice,Na katar z chrypka, trzy ale gibko,Na dzumy i inne cholery: cztery", to obawiam się, że na niej badania zakończą, przebalangowując cały grant
 15. Sztuczne proteiny ze sztucznych genów

  Zero refleksji,tylko cynizm. Smutne. Żegnam.
×