Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

3grosze

Użytkownicy
 • Zawartość

  847
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana 3grosze w dniu 14 czerwca

Użytkownicy przyznają 3grosze punkty reputacji!

Reputacja

10 Niezła

3 obserwujących

O 3grosze

 • Tytuł
  Kierownik kilofa

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Ostatnie wizyty

6128 wyświetleń profilu
 1. 3grosze

  Matematyczny efekt placebo zapachu kawy

  1.Zgadzam się: wyzwolone zapachem kawy pobudzenie typowe dla reakcji na jej spożycie, to klasyczne warunkowanie pawłowskie (reakcja odruchowa na skojarzony bodziec). 2.Nie zgadzam się: czynnik obojętny jednak wywołał reakcję. A dla pogodzenia obu stanowisk: dzwonek Pawłowa i zapach kawy (różne od bodźca zasadniczego, a więc nie spełniające kryterium badania efektu placebo ) rejestrowane w mózgu przez, odpowiednio: ośrodki słuchu i węchu, wywołują cudownie reakcje fizjologiczne (wydzielanie śliny i zmianę samopoczucia). I tu zaczyna się placebo. Można się domyślać, że Twoje negatywne skojarzenia z kawą znalazłyby odzwierciedlenie w tym badaniu: poczułabyś się gorzej. Jak nie patrzeć: też placebo ( wiem co to nocebo).
 2. 3grosze

  Bez cyjanu łatwiej zasnąć

  Akurat ten z notki to eksperyment potwierdzający, mający prawo do pewnych uproszczeń, ponieważ wpływ niebieskiego światła na człowieka (i myszy) został już naukowo przeeksperymentowany randomizowo wzdłuż i wszerz. Np.https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4734149/ , https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20030543
 3. 3grosze

  Bez cyjanu łatwiej zasnąć

  Tutaj mamy do czynienia z eksperymentem, a nie badaniem obserwacyjnym na kohortach. Ponieważ po golnięciu setki wódki poziom promili u badanych jest zawsze różny, wódka nie upija.
 4. 3grosze

  Bez cyjanu łatwiej zasnąć

  i u wszystkich zaobserwowano taka samą, unikalna reakcję. Zanim wsadzisz, oblicz prawdopodobieństwo takiego zdarzenia.
 5. Naprawdę? Przecież drzewa żadnych fotoreceptorów nie mają, tzn w momencie startu wegetacji, zanim rozwiną się liście, światła nie widzą. Reakcja na długość dnia, to tylko u tych roślin, które wykazują fotoperiodyzm, a to i tak dopiero po wzejściu.
 6. 3grosze

  XVI-wieczna rzeźba ofiarą konserwatora-amatora

  Weź Ty thikim trochę pomyśl, co by zostało z Mony Lisy po licznych już renowacjach, gdyby każdy renowator po drodze ulepszał po swojemu dzieło. Sam sobie podaj. Ustawa z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami Art. 108. 1. Kto niszczy lub uszkadza zabytek, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Art.110. 1. Kto będąc właścicielem lub posiadaczem zabytku nie zabezpieczył go w należyty sposób przed uszkodzeniem, zniszczeniem, zaginięciem lub kradzieżą, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
 7. 3grosze

  Nauka w San Escobar

  Owszem, to nie ta wiara tylko tamta wiara, ale jednak wiara: Słownik j.p: Wiara. 1.określona religia, wyznanie, przekonanie o istnieniu boga; 2. przeświadczenie o słuszności czegoś; przekonanie o wartości czegoś; przekonanie, że coś się spełni;3. wierność komuś;4. przekonanie o istnieniu zjawisk nadprzyrodzonych;5. potocznie: nieformalna grupa osób o wspólnych zainteresowaniach
 8. 3grosze

  XVI-wieczna rzeźba ofiarą konserwatora-amatora

  Yyy...jeżeli to ma odnosić się do artykułu, to spłodziłeś bzdurkę. Mylisz twórczość z renowacją. Odpowiada! Posiadając zabytek będący w Ewidencji zabytków ( tak jest w Polsce i pewnie w Hiszpani) ma się ograniczone prawo własności, m.in. odpowiada się prawnie za jego zniszczenie,, tutaj 'restauracja" bez zachowanie kontekstu historycznego. Personalnie proboszcz jako zarządzający, pomimo, że nie jest właścicielem Bea i dron w przeciwieństwie do Ciebie, czują sprawe.
 9. 1.http://kopalniawiedzy.pl/pecherz-pochwa-wagina-mikrobiom-bakterie-Alan-J-Wolfe,28417
 10. Też się zastanawiam, ale musi być jakaś istotna, skoro czterech znamienitych userów KW zabrało głos.
 11. 3grosze

  Ludzkość coraz mniej inteligentna

  Tia...jakaś chemia międzyludzka.
 12. 3grosze

  Ludzkość coraz mniej inteligentna

  Wiemy. Ale dla chemików pierwiastki są substancjami chemicznymi (prostymi ). Nie wiedziałeś? Dla chemika "mieszania" to nie jest, co prawda, substancja chemiczna ale za to preparat chemiczny.
 13. 3grosze

  Dzieci spożywają więcej cukru, niż zalecane maksimum dla dorosłych

  Ech...przeciętny lekarz po tysięcznym jałowym tłumaczeniu o konieczności prozdrowotnych zmian w życiu pacjenta, ogranicza się do tego, czego oczekuje przeciętny pacjent: wyleczenia ( co w praktyce ogranicza się do dorażnego zaleczenia) aktualnej choroby. I co, cudownie, bez własnego wysiłku przeciętnego pacjenta zregeneruje to, co tenże przez swe narowy bezpowrotnie zmarnował?
 14. 3grosze

  Ludzkość coraz mniej inteligentna

  Mają problemy z wyartykułowaniem myśli?
×