Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

3grosze

Użytkownicy
 • Zawartość

  831
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana 3grosze w dniu 14 czerwca

Użytkownicy przyznają 3grosze punkty reputacji!

Reputacja

8 Obiecująca

3 obserwujących

O 3grosze

 • Tytuł
  Nadsztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Ostatnie wizyty

6060 wyświetleń profilu
 1. 3grosze

  Najstarsze i największe baobaby zaczęły nagle wymierać

  @thikim Wtrącę się. Szczerze współczuję ( bez ironii)..Brak argumentów musisz zastępować cienkim sarkazmem.
 2. 3grosze

  Ludzkość coraz mniej inteligentna

  Trudno posądzać o tę wiedzę inteligentnych lecz niewykształconych. Trenując rozwiązywanie testów na IQ, osiąga się coraz lepsze (acz nie do nieskończoności ) wyniki. I teraz pytanie: rosną umiejętności czy inteligencja? Jakimś testem trzeba by to sprawdzić.
 3. 3grosze

  Ludzkość coraz mniej inteligentna

  Polemizowałbym. Postawienie, zdefiniowanie, ujęcie problemu to owszem, podstawowy krok naukowej metody badawczej ( jak również gdzie indziej), ale ( wg mnie ) cała zabawa zaczyna się poźniej, kiedy inteligencja rozwija skrzydła przy budowaniu teorii i stawianiu hipotez, pełną parą stosując logikę, dedukcję, indukcję, abstrachowanie itd, itp, pracując nad jego rozwiązaniem. No i wysoce inteligentni musieliby mieć ciężkie życie: mieliby ( bo dostrzegaliby) więcej problemów.
 4. 3grosze

  Najstarsze i największe baobaby zaczęły nagle wymierać

  Up. A co baobaby obchodzi co było zanim wykiełkowały? Jeszcze doszperaj się do przyczyn tamtejszego ocieplenia i porównaj z obecnym.
 5. 3grosze

  Tak wygląda twarz Boga

  Thikim, czyżbyś nie wiedział ??? że już istnieje groźba karalna: art. 190 § 1 k.k. Kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 Strona podmiotowa umyślna w zamiarze bezpośrednim "Przedmiotem gróźb są przeważnie zapowiedzi aktów przemocy, dokonanie szkód na mieniu bądź ujawnienie kompromitujących informacji (o ile takie ujawnienie naruszyłoby przepisy prawa). Czyn ma charakter umyślny. Uzasadniona obawa zachodzi wtedy, gdy pokrzywdzony, realnie oceniający sytuację, potraktuje groźbę poważnie i uwierzy w możliwość jej realizacji. "
 6. 3grosze

  Ludzkość coraz mniej inteligentna

  Ok, mogłem tych statystycznych terminów użyć nieadekwatnie. Pojmuję je intuicyjnie. Tu wariancja jako odchylenie od średniej.
 7. 3grosze

  Ludzkość coraz mniej inteligentna

  Media są usługodawcami, więc celują w najliczniejszy target. Kto chce, ten znajdzie elitarny publikator ( np KW ). Rozwój inteligencji to stymulacja neuronów. W świecie, w którym wszystkojest ( Norwegia) wystarczy być biernym, aby żyć na wysokim poziomie materialnym i cała para idzie w hedonizm. Jednostki ambitne były, są i będą, a ich inteligencja będzie rosła. Tak więc średnia będzie spadać ale wariancja rosnąć. PS Średniactwo jest bardzo potrzebne każdej cywilizacji. Wyobraźcie sobie społeczeństwo samych intelektualistów.
 8. 3grosze

  Najstarsze i największe baobaby zaczęły nagle wymierać

  Biologicznie tłumacząc: usychają ( umierają) z braku wody. Po śmierci, w porze deszczowej gniją.
 9. 3grosze

  Bałtyckie foki

  Foki wyjadające ryby z sieci rybackich są problemem jedynie w Zatoce Gdańskiej, więc bojkot można ograniczyć do tego regionu...ech te 6000 szt z limitu przeje kilkuset łamistrajków.
 10. 3grosze

  Bałtyckie foki

  Oczwiście wypada wyrazić osobisty bulwers w tym wątku: fok mordować nie wolno!!! W 2017 foki zabiły ok.1400 szt ryb łososiowatych ( w rybackich sieciach) przy kwocie połowowej ok.6000 szt, więc jest problem. Na rekompensaty jest przeznaczone 4mln E. Ministerstwo Środowiska ma powołać zespół ekspertów dla rozwiązania problemu.
 11. 3grosze

  Tak wygląda twarz Boga

  No, na zasadzie: z tego skubne, z tamtego dziubne to i taki nowotwór jak liberalny konserwatysta jest możliwy. O znaczenie pewnych terminów decydują jednak ogólnie uznane konotacje semantyczne, a nie indywidualna interpretacja ( nawet logiczna ).
 12. 3grosze

  Dzieci spożywają więcej cukru, niż zalecane maksimum dla dorosłych

  Odwracając tę myśl, tzw " zdrowe jedzenie" i " zdrowy tryb życia" również prowadzą do uwiądu starczego.
 13. 3grosze

  Dzieci spożywają więcej cukru, niż zalecane maksimum dla dorosłych

  Możliwości regeneracji duże, rozsądek mały. Regeneracja mniejsza, rozsądek większy.
 14. 3grosze

  Dwutlenek węgla redukuje tłuszcz brzuszny

  Wszystkie nieinwazyjne metody rozbijania adipocytów nie usuwają z organizmu produktów ich rozpadu, czyli trójglicerydów, więc sytuacja jest jak po dobrym obiedzie: energię zarekwirują pozostałe komórki tłuszczowe.
 15. 3grosze

  Psychopatyczna sztuczna inteligencja z MIT

  Tia...widzą oczy a nie mózg, słyszą uszy a smak zostaje w języku.
×