Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Robin_Otzi

Użytkownicy
 • Zawartość

  120
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralna

O Robin_Otzi

 • Tytuł
  Gwarek
 • Urodziny 12.09.1975

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Poznań
 • Zainteresowania
  Chemia, sprzęt komputerowy, antropologia, kosmos i inne
 1. Robin_Otzi

  W Europie zadomowił się groźny tropikalny pasożyt

  Prędzej czy później dojdzie do jakiejś super epidemii! Natura jakoś musi sobie poradzić z przeludnieniem ;) Może powstanie jakaś hybryda grypy z gorączką krwotoczną? Dziwne, że ludzie chcą latać na Marsa, a nie potrafią wyeliminować malarii itp... Mniejszy prestiż? Wielkie korporacje i państwa mało obchodzi, że w Afryce czy Azji umierają setki tysięcy biedaków!
 2. Robin_Otzi

  Oumuamua to nie asteroida

  To sonda obcych! Odpaliła silniki jonowe i leci dalej
 3. Robin_Otzi

  Najstarsze i największe baobaby zaczęły nagle wymierać

  2000 lat to mgnienie oka historii ziemi! Poniżej jest drugi wykres o trochę szerszym polu widzenia 8 tys lat temu było cieplej - to też wina człowieka?
 4. Robin_Otzi

  Najstarsze i największe baobaby zaczęły nagle wymierać

  Nie wierzę, żeby teraz było jakoś znacząco cieplej lub mniej wody niż przez ostatnie 2000 lat!!! Nie zrzucajcie winy wyłącznie na człowieka! Oczywiście należy dbać o przyrodę i ograniczać zanieczyszczanie, ale nie przeceniałbym tego wpływy! Bywały w historii szybkie zmiany klimatu, gdy człowiek palił jedynie ogniska!
 5. Robin_Otzi

  Ludzkość coraz mniej inteligentna

  Winne jest dążenie do pop-kultury! TV kino i inne media nie próbują być ambitne! Wszyscy starają się komercyjnie dotrzeć do jak największej rzeszy odbiorców, więc zaniżają poziom! To samo w szkole i na uczelniach. Rozmawiałem z kilkoma wykładowcami i sami mówią, że muszą ciągle obniżać poprzeczkę! Gry czy facebook nie gra roli, jeśli ktoś podchodzi rozsądnie i nie jest uzależniony! Papierosy też nie, bo dawniej więcej się paliło i to bez filtrów! Chyba, że ten nadmiar chemii i leków w jedzeniu...
 6. Robin_Otzi

  Skandynawię zasiedliły dwie fale migrantów

  Porównajcie do powieści Hobbita... Jedna fala wysocy z jasną karnacją, o wyżej rozwiniętej kulturze "elfy" druga fala: niscy krępi o dużej znajomości metalurgii "krasnoludy" do tego dochodzą jeszcze jakieś inne ludy, wyjątkowo niscy "hobbici" wiele dziwnych nieznanych stworzeń... a wszystko upiększone i zwielokrotnione przez przekaz ustny legend. Ciekawi mnie, czy istniejące w wielu miejscach przekazy tubylców o dzikich ludziach typu Yeti, Wielka Stopa... mogą zawierać elementy prawdy?
 7. Robin_Otzi

  Pierwszy dowód na obecność wojsk Juliusza Cezara na Wyspach Brytyjskich

  Może ze Słowianami nie szło im tak łatwo
 8. Robin_Otzi

  Śmiertelny przypadek malarii mózgowej w północnych Włoszech

  Od dawna powtarzam: Nobla temu, kto wytępi wszystkie komary na całej ziemi!!! Wierzcie mi, malaria to paskudna choroba!!!
 9. Robin_Otzi

  Ludzie pojawili się w Australii o 15 000 lat wcześniej

  Bardzo mnie cieszą takie informacje! Pokazuje to, że nadal więcej jest pytań niż odpowiedzi. Kiedy powstał Homo Sapiens. Którędy się rozprzestrzeniał. Z kim się krzyżował. To część naszej nieodkrytej historii!
 10. Robin_Otzi

  H. sapiens mieszkał 300 000 lat temu w Maroko?

  Im dłużej badamy historię powstania naszego gatunku, tym więcej pojawia się pytań niż odpowiedzi. Jeszcze jakiś czas temu, "naukowcy" myśleli, że ewolucja wyglądała jak drabina po której kroczyliśmy kroczek po kroczku... Ja myślę, że wyglądała bardziej jak mocno rozgałęzione drzewo wraz z korzeniami! Wiele dróg się krzyżowało, mieszało. Schodziło i rozchodziło! Trudno nam pojąć teraz, że dawniej mogło być wiele gatunków homo chodzących po świecie w jednym czasie. Pytanie czy wyginęły przez niedostosowanie się do zmian, zostały wchłonięte przez większą społeczność, czy eksterminowane?
 11. Robin_Otzi

  Odkryto 12. jaskinię, w której przechowywano zwoje z Qumran

  Jaka szkoda, że na przestrzeni wieków było tylu bezmyślnych wandali niszczących bezcenne zabytki... Tyle można było się dowiedzieć!
 12. Robin_Otzi

  Neandertalczycy z chłodnych stepów też jedli rośliny

  Przejęcie części genów nie musi oznaczać przejęcia całości zachować neandertalczyków! Kilka genów mogło zakłócić nasz genom i stąd domniemanie predyspozycji na pewne choroby! To głównie biała rasa ma część genów po neandertalczykach.
 13. Robin_Otzi

  Chato - ziemniaczana alternatywa dla sera

  Nie porównujcie placków ziemniaczanych do kotleta schabowego! To jakby zmielić koniczynę i powiedzieć, że to tatar wołowy ;P
 14. Robin_Otzi

  Chato - ziemniaczana alternatywa dla sera

  Nikt nie pomyślał, aby z pyrów zrobić steka albo chociaż schabowy? Jak nie z pyrów to z trzciny cukrowej albo czegoś co tanio i dużo rośnie?
 15. Robin_Otzi

  Wirusolodzy przyglądają się czterem chorobom

  Zawsze powtarzam: Nobla temu, który znajdzie sposób na unicestwienie wszystkich komarów na świecie! Ekosystem się nie zawali! Nie znam stworzenia, które byłoby uzależnione wyłącznie od komarów! Niech ktoś w końcu zsyntetyzuje wirusa, który zabije wszystkie komary na ziemi!!!
×