Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

marzena

Użytkownicy
 • Zawartość

  126
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana marzena w dniu 15 marca

Użytkownicy przyznają marzena punkty reputacji!

Reputacja

-4 Zła

O marzena

 • Tytuł
  Gwarek
 • Urodziny 13.01.1882

Ostatnie wizyty

1192 wyświetleń profilu
 1. Udało się zarejestrować zakłócenie pracy pulsara

  P.S. Jak pan zapewne zauważył, nie wszyscy od razu wiedzieli co autor miał na myśli, zatem stawia pan nieprawdziwą tezę. Chyba lepiej przeczytać niż się domyślać.
 2. Udało się zarejestrować zakłócenie pracy pulsara

  Upartej walki z semantyką ciąg dalszy? Szanowny panie. Modelując wnętrze Słońca, przykładowo, posiłkujemy się empirycznym równaniem stanu, gdyż w warunkach laboratoryjnych potrafimy wytworzyć plazmę o własnościach takich (przynajmniej tak nam się wydaje) jakie panują we wnętrzu Słońca i coś tam zarejestrować. Wnętrza Słońca w ten sposób jednak nie odtwarzamy. Gdybyśmy potrafili, ludzkość już dawno cieszyłaby się tanią energią fuzyjną, jakiekolwiek dyskusje ze zwolennikami "elektrycznego Słońca" byłyby zbędne itp. Proszę przemyśleć wnioskowanie prowadzące nas do przekonania, że to co w laboratorium to coś, co ma takie własności jak we wnętrzu Słońca. Do wnętrza Słońca nikt w końcu nie zajrzał i nie zajrzy, zatem skąd pan wie co "odtwarza"?
 3. Udało się zarejestrować zakłócenie pracy pulsara

  Z satysfakcją będę się upierała, że dotychczas nie tylko widziano, ale rejestrowano takie fakty (znamy w końcu trochę takich pulsarów). Rejestrowano jedną częstotliwość, a trochę później rejestrowano inną. Semantyki pan nie przeskoczy. Dla ścisłości nie rejestruje się częstotliwości, a radiową krzywą blasku. Od bardzo wielu lat. Jeśli ktoś słuchał przykładowo Joy Division, to zapewne wie o czym mowa. https://blogs.scientificamerican.com/sa-visual/pop-culture-pulsar-the-science-behind-joy-division-s-unknown-pleasures-album-cover/
 4. Udało się zarejestrować zakłócenie pracy pulsara

  Dziękuję, ma to sens. Szkoda, że w pierwszym zdaniu artykułu to nie wybrzmiało, np.: … udało się zarejestrować sam moment, w którym następuje zmiana okresu rotacji pulsara. Przy okazji. O ile dobrze pamiętam, przed wieloma laty ktoś wysunął hipotezę, że zmiany okresu mogą być powodowane pęknięciami/ przesunięciami w płaszczu pulsara. Ciekawe czy ta hipoteza ma jeszcze rację bytu. Właściwiej jednak skorupie niż płaszczu.
 5. Udało się zarejestrować zakłócenie pracy pulsara

  Od początku nie ma sensu, ale dostrzegam jakieś niezrozumienie po obu stronach, zatem ze swojej strony dopytam. TWIERDZI pan, że nie zachowano surowych danych. Jest pan pewien co stanowiło surowe dane w tym wypadku? Jeśli włączy pan w obwód klasyczny miernik i odczyta napięcie, to surową daną przykładowo jest zapis wartości w tabelce. Pan twierdzi, że tych danych nie ma, zatem poprosiłam o link, co wydaje się oczywiste skoro pan tan twierdzi. Obawiam się, że twierdzi pan tylko dla twierdzenia bez znajomości faktów.
 6. Udało się zarejestrować zakłócenie pracy pulsara

  Niekoniecznie. Do mózgu panu się nie dobiorę, ale surowe dane są na wyciągnięcie ręki. Proszę zauważyć, że w bardzo wielu projektach badawczych nikt nawet nie zakłada, że dostanie pan "surowe dane". To trochę kosztuje, ale owszem, chwała takiemu np. OGLE. Pan wybaczy, ale ile pan wykłada na jakikolwiek projekt? Jeśli pan wyłoży, może pan zgłaszać jakiś tam akces. Kasa szanowny panie. Za darmo to wie pan… Jeśli nie ufa pan badaczom, to proszę zmajstrować odpowiednią machinę i cofnąć się w czasie. Niewątpliwie zweryfikuje pan. Zapytam ponownie. Co pan potrafi zbadać bez obserwacji? Dla sprawiedliwości sprawozdawczej poproszę o link. Tak sobie gryzmolić może każdy.
 7. Udało się zarejestrować zakłócenie pracy pulsara

  Proszę poszukać oryginalnej publikacji z 1969 roku, bo jestem obecnie jakaś rozleniwiona. Tabelka czy wykres to również rejestracja i prezentacja obserwacji. Ciekawe informacje można odnaleźć na glinianych tabliczkach liczących tysiące lat. Przykład profesjonalnej rejestracji. P.S. Nie bardzo rozumiem obserwację bez rejestracji. Wydaje mi się, że raczej przeciętny umysł obserwując coś świadomie również to rejestruje. Na podstawie zeznań świadków ustala się fakty. Problemem jest najwyżej niepewność "pomiaru", nic więcej. Dla podkreślenia wagi "niepewności sprawozdawczej" autora tekstu inaczej: Co potrafi pan zbadać bez technik obserwacyjnych?
 8. Udało się zarejestrować zakłócenie pracy pulsara

  Wie pan jak to zauważono? Z pewnością nie na oko.
 9. Udało się zarejestrować zakłócenie pracy pulsara

  vs. Hmm. Rozumiem, że zdobywanie grantów zahacza już o naszą najszość, ale zbyt mi tu pachnie lokalną polityką. Odkrywcze. Jak powszechnie wiadomo, wnętrze Ziemi badamy sobie spokojnie za pomocą wybuchających w kuchence mikrofalowej parówek. Też w końcu obserwacja.
 10. Eksperci od sztucznej inteligencji wzywają do bojkotu KAIST

  No to parę wyjątków z Włodkowica, które faktycznie warto "wgrać" AI: Przedmiot, mianowicie aby szło o odzyskanie wolności albo o dobro ojczyzny. Jak zagarniemy trochę ziemi i dóbr sąsiadów, to będzie dobre dla ojczyzny. Przyczyna, mianowicie jak jeżeli się walczy z konieczności, aby przez walkę osiągnąć pokój. Jak wyrżniemy sąsiadów na podbitych ziemiach, to będzie pokój. Ciekawe, że niektórych rajcują zabawy intelektualne rodem piaskownica. Dobra wojna to oksymoron. Podobnie wojna sprawiedliwa itd.
 11. Eksperci od sztucznej inteligencji wzywają do bojkotu KAIST

  Moralny robot bojowy na polu walki? Raczej byłby nieprzydatny. Skoro Bóg powiedział, że to jest dobre, to jak mógłby zabijać?
 12. Aktualizacja Forum

  Ja natomiast jestem wredna […], prawda? Proszę z uwagą przyjrzeć się moim wpisom (i odpowiedziom pana wilka). Wynikają jedynie z dbałości o perfekcjonizm KW.
 13. Aktualizacja Forum

  Panie darekp. Rozumie pan zwrot catch a cold? Tu jeszcze wyjaśnienie. Zawsze jestem pełna współczucia dla ludzi z abisalnym brakiem poczucia humoru P.S. Edytor jakiś taki bardziej świetlisty. Wklejanie linków tak sympatyczne. Szkoda, że nie ma jakiejś matematyki na poziomie tego forum chociaż.
 14. Aktualizacja Forum

  Złapałaś wilka.
 15. Aktualizacja Forum

  Jest pan pewien, że możliwość założenia klubu nie zależy od ilości postów, podobnie jak parę innych rzeczy? Przepraszam, jednak się udało. Czekam na pańską akceptację. Tak. Dokładnie o to chodziło od początku. P.S. Nie sądzi pan, że powód edycji wygląda intrygująco?
×