Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Ksen

Użytkownicy
 • Zawartość

  54
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Ksen

 1. Ksen

  Haj po ukąszeniach jadowitych węży w język

  Żmije zygzakowate będą hodowane w domu?
 2. A może się zapada, tworząc czarną dziurę i z tej racji wypromieniowując ciepło?
 3. Ksen

  Badanie: prawie 40 proc. Polaków w ogóle nieaktywnych fizycznie

  Znaczy, sportowcy to już są na pewno zdrowi i na nic nie chorują, czy też potrzebna im jeszcze jakaś dodatkowa aktywność fizyczna, aby mieć zagwarantowane zdrowie?
 4. Ksen

  Obrońcy przyrody przegrali sprawę w Sądzie Najwyższym Indii

  Na miejscu sądu wysłałbym dzielnych aktywistów na spotkanie z niewinnymi zwierzętami.
 5. Ksen

  Izotopowe akumulatory energii?

  Określenie "akumulator" sugeruje wielokrotne ładowanie. Gdzie będą ładowane te akumulatory? Jeżeli te akumulatory mają być takie efektywne, to jak łatwo można je przekształcić w bombę (niekoniecznie atomową)?
 6. Ksen

  Biosekwestracja emisji z elektrowni węglowych to mrzonka

  Do biosekwestracji najlepsza są konopie siewne. Gdzie jak gdzie, ale w USA użycie ich do tego celu jest bardzo mało prawdopodobne.
 7. To oczywiste, że prędkość [w próżni] jest nieprzekraczalna. Wynika to bezpośrednio z odpowiednich równań! Hmm... a gdyby tak w owych równaniach jako c podstawić prędkość przeciętnego ślimaka?
 8. Ksen

  Wzrost temperatur oznacza wzrost strat w uprawach zbóż

  Wniosek jest taki, że prędzej czy później będziemy musieli się przeprosić z żywnością genomodyfikowaną
 9. Brawa za sformułowania użyte w artykule. Przypomniały mi klasyczną pozycję Louis-Vincent Thomas „Trup: od biologii do antropologii”
 10. Ksen

  Algorytm lepiej wykrywa fake newsy niż człowiek

  A jaki był procent fałszywych wykryć w porównaniu z ludźmi?
 11. Ksen

  Cukrzyca typu 2. + sen złej jakości = wolniejsze gojenie ran

  Cukrzyca typu 2 = cukrzyca insulinoniezależna Jakby ktoś nie wiedział
 12. Ksen

  Sporo osób czuje nieistniejące zapachy

  Wygląda na to, że większość osób (świętych i nie), które wyczuwały woń złego ducha, miały po prostu zaburzenia
 13. Ksen

  Powstały akumulatory litowo-metalowe pozbawione wad poprzedników

  Pozbawione wad poprzedników, łatwe w produkcji, długotrwałe w używaniu, szybkie w ładowaniu, z dużą pojemnością wagową ...i tanie Dobrze rozumuję?
 14. Ksen

  Odkryli, w jaki sposób niebieskie światło uszkadza oczy

  Strzeżcie się błękitnego nieba. Pomalujcie okna srebrem. Wychodźcie tylko w nocy.
 15. Prawda sprowadza się do prostego równania: Więcej czasu na dworze = mniejsze ryzyko krótkowzroczności Artykuły na ten temat są dostępne w Kopalnia Wiedzy i Nauka Polska
 16. Ksen

  Udało się odmłodzić komórki śródbłonka

  AP39, AP123 i RT01 Już niedługo reklamy kosmetyków zaczną nam wdrukowywać do głowy te skróty. No bo przecież mało kto przełknie, że chodzi o odmłodzenie za pomocą piardów
 17. Ksen

  Dynamiczne opłaty remedium na korki drogowe?

  Widziałeś nowoczesne tokarki, czy też masz na myśli zabawkę dla domowego hobbysty? A może myśląc o tokarce, masz na myśli zabytek w tym rodzaju:
 18. Ksen

  Dynamiczne opłaty remedium na korki drogowe?

  Domiary powinny być ustalane automatycznie jako procent od dochodu firmy w taki sposób, aby, jak to raczyłeś określić, skórka się znacznie bardziej opłacała. Np. trzykrotnie. Kalkulowane centralnie wg najwyższych stawek. Z takiej samej przyczyny, z jakiej obciążane są domiarami elektrownie węglowe przy jednoczesnym dopłacaniu do elektrowni ekologicznych. Tiaa... Jeszcze w PRL był taki projekt. Żeby kierowcy płacili specjalny podatek od długości samochodu. Za podstawę byłby brany najkrótszy samochód produkowany seryjnie. W PRL to był maluch, teraz pewnie Smart. Za każdy centymetr przewyższający jego długość np. złotówka. Dziennie. Przepis nie dotyczyłby komunikacji miejskiej. Że też nigdy tego nie zrealizowano... Nie, nie przekonamy. Nie zdołasz tego zrozumieć, bo jesteś właśnie socjalistą. A socjaliści uważają ludzi za bydło, które trzeba poganiać batem. Np. podatkowym. Nie próbując zrozumieć przyczyny i skutku. Przyczyną korków jest to, że ludzie jednocześnie chcą dojechać do pracy, a nie to, że akurat wybierają samochód. Trzeba wyeliminować przyczynę, czyli wprowadzić pracę zdalną.
 19. Ksen

  Dynamiczne opłaty remedium na korki drogowe?

  Naukowcy powinni się raczej kierować nauką. Może wówczas zobaczyliby rzeczywiste przyczyny korków i podali sensowniejsze rozwiązania. Np. takie, żeby firmy, który mogą zatrudniać telepracowników, ale tego nie robią, płaciły te właśnie powiększone stawki, nie mogąc nimi jednocześnie obciążać końcowego produktu lub wypłat pracowników. Inaczej mówiąc, to właściciele (lub akcjonariusze) powinni obrywać tęgo po kieszeni.
 20. Ksen

  Groźna obsesja ciąży fit

  Jedna z moich znajomych podczas ciąży wyglądała jak kij od szczotki z przywiązanym balonem. O ile jednak wiem, to nie głodziła się, ani nie robiła niczego, aby tak wyglądać. Po prostu ma taki metabolizm.
 21. Ksen

  Lampa na wrzody

  Pani Błońska mogłaby w końcu zamieszczać odnośniki do publikacji, na które się powołuje, a nie tylko miejsca, w których zostały opublikowane. Znalezienie w sieci źródeł tego artykułu zajęło mi około 5 minut. Niechęć p. Błońskiej do takich prostych czynności jest całkowicie niezrozumiała http://www.manchester.ac.uk/discover/news/light-device-is-effective-ulcer-treatment
 22. Cieszę się, że nie dożyję
 23. Ksen

  Pierwsze wspomnienia nader często są fikcyjne

  Moje rzeczywiste wspomnienia są łatwo odróżnialne, jako kolorowe. Wszystkie zdjęcia z lat mojego dzieciństwa są czarnobiałe
 24. Prędzej przechwycona planetoida. Dokładną odpowiedź uzyskamy po prześledzeniu historii tego obiektu
×