Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Calamity J

Użytkownicy
 • Zawartość

  29
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana Calamity J w dniu 28 lipca 2017

Użytkownicy przyznają Calamity J punkty reputacji!

Reputacja

-1 Kiepska

O Calamity J

 • Tytuł
  Fuks
 1. Calamity J

  NASA rozpoczęła planowanie misji międzygwiezdnej

  To się kompletnie nie dodaje. Uwzględniając tempo rozwoju cywilizacyjnego z ostatnich 500 lat, lepiej jest wydać posiadane środki na rozwój różnych dziedzin nauki czy nawet na kwestie społeczne, żebyśmy się czasem nie pozabijali na Ziemi, niż pakować nawet relatywnie niewielkie środki w jakieś podróże na kraniec wszechświata. Potrzebny jest przełom w astrofizyce i inżynierii ala zakrzywianie czasoprzestrzeni i podróż na skróty, a nie fantasmagorie na poziomie wystrugania rakiety z drewna gołymi rękami.
 2. Calamity J

  Chrome zablokuje automatycznie uruchamiające się treści wideo z dźwiękiem

  Taa, pomysł to już pewnie Stanisław Lem dekady temu w PRL-u opisał. Liczy się to, co jest wprowadzane w liczącym się produkcie na rynku, a nie gdzie sobie można jakiś plugin włączyć. Wiele osób nie ma ochoty włączać żadnych pluginów, bo takie badziewie ma dostęp do treści każdej strony. Apple jako pierwszy wprowadził to w Safari i trąbił o tym w mediach jako wielce innowacyjnym ficzerze. Dlatego atrybucja tego idzie do Apple/Safari a nie żadnego pluginu.
 3. Calamity J

  Google składa broń. Microsoft ostatni na placu boju przeciwko rządowi USA

  Amerykanie, czyli agendy rządowe oczywiście. IT, a w szczególności usługi stoją na firmach amerykańskich, więc mało mnie obchodzi co się dzieje w innych państwach. Stały wjazd na dane, to była dotąd domena takich oaz wolności jak Rosja czy Chiny. W UE nie będzie wkrótce lepiej. Tylko preteksty są inne - tamci bronią komunizmu i walczą z kontrrewolucją, a nasi bronią demokracji i walczą z ksenofobią i mową nienawiści. Efekt jest dokładnie ten sam - jakiekolwiek informacje szarak wygeneruje czy pozyska będą zachowane i automatycznie filtrowane. W dobie ML i Big Data dopiero będzie nam dane zrozumieć jak działa totalitaryzm w erze informacji masowo przetwarzanej.
 4. Calamity J

  Chrome zablokuje automatycznie uruchamiające się treści wideo z dźwiękiem

  Dziwne, że dopiero Apple/Safari musiało to wprowadzić, żeby się reszta ruszyła. To może tak od razu natywne wyświetlanie wideo w trybie PiP? Skoro Android Oreo to ma, to Google chyba może wprowadzić i w Chrome.
 5. Calamity J

  Google składa broń. Microsoft ostatni na placu boju przeciwko rządowi USA

  To ciekawe jak Microsoft zamierza dotrzymać umów z podmiotami spoza US, które podpisał z kaluzulą lokalizacji danych w strefie jurysdykcji EU dla usług cloudowych. Znam kilka przypadków, gdzie właśnie z tego powodu zamiast Google'a wybrano Microsoft, a teraz wygląda na to, że Amerykanie i tak dopną swego niezależnie od tego co tam reszta świata sobie myśli.
 6. Calamity J

  Działo elektromagnetyczne niemal gotowe do służby

  Zabawne w tych railgunach jest to, że teraz na takim okręcie więcej miejsca zajmują zapasowe lufy niż amunicja. Wytrzymałość to chyba jedyna materiałowo-mechaniczna kwestia w tym projekcie. Szybkostrzelność jak rozumiem to "jedynie" problem źródła energii, czyli nie potrafią naładować szybciej akumulatorów, bo inaczej wystarczyłoby zrównoleglić część mechaniczną i strzelać na przemian różnymi lufami. No ale to raczej nie jest problem nagrzewania się, skoro strzelają raz na 12 sekund.
 7. Calamity J

  Globalne ocieplenie niestraszne zachodniej Antarktyce

  Czyli nadal trzeba będzie jeździć nad morze.
 8. Calamity J

  Google odwołuje spotkanie kryzysowe. Powodem obawy o bezpieczeństwo

  W tych wszystkich firemkach z doliny krzemowej to jest klimat jak w The Circle. Jak ktoś nie czytał, to polecam. Zresztą wkrótce chyba ekranizacja będzie. Co do Google'a, to przypomina się to ich początkowe don't do evil. Koleś wyraził swoje zdanie w temacie zatrudniania, i zrobił to w najbardziej profesjonalny sposób - pisząc artykuł naukowy (argumenty, dane, źródła), a firma w trybie ekspresowym wywala go z tego powodu z pracy. To jest prosty sygnał do wszystkich pozostałych, że mają się zgadzać z oczywistą i właściwą linią firmy (zakłamanie), czyli ich zdanie się kompletnie nie liczy. Mam nadzieję, że jakiś dobry prawnik się tym zainteresuje i Google popłynie w sądzie na grube miliony za takie podejście do pracownika.
 9. Calamity J

  W bogatszej części świata gwałtownie spada jakość spermy

  Druga połowa jest ustach kobiet i ******** mężczyzn.
 10. Calamity J

  Ryzen uskrzydlił AMD? Rynkowe udziały gwałtownie w górę

  AMD mi się zawsze kojarzyło z niską ceną, ale i gorszym zarządzaniem energią -> ciepło -> hałas. Niech oni lepiej wezmą się za robienie lepszych GPU na rynek mobilny, bo NVidia najwyraźniej nie potrafi zbudować sensownego GPU z TDP do 45W.
 11. Calamity J

  Po co strusiowi 2 rzepki? Oto jest pytanie...

  Mi to wygląda na klasyczny przypadkowy double-click autora Inteligentnego Projektu.
 12. Calamity J

  Śmiertelne upały zagrażają coraz większej liczbie ludzi

  Na podstawie tego, co media podawały o protokole klimatycznym, który ostatnio Trump odrzucił, wychodzi, że a) jakieś globalne lobby chce kosmicznych pieniędzy na walkę z GO, b) te pieniądze będą użyte do walki z GO, której celem jest obniżenie wzrostu temperatury o ileś tam- jakieś 1-2 stopnie w kilkadziesiąt lat, c) autorzy sami przyznają, że nie ma ŻADNEJ pewności, że ich cel/metody/etc. w ogóle są w stanie zadziałać. Czyli jedyne, co jest pewne, to że wydoją podatników w rozwiniętych krajach na miliardy, nie gwarantują niczego, a jak przyjdzie czas rozliczenia tej "inicjatywy", to pomysłodawcy będą już dawno na emeryturze lub w grobie i nie będzie nawet żadnych podstaw prawnych do rozliczenia ich z ewentualnego fiaska, bo na starcie rzetelnie informują, że szanse powodzenia są niezbyt jasne. Jeśli to nie jest klasyczny scum, to ja nie wiem co nim jest.
 13. Calamity J

  Brak dowodów, by istniała górna granica długości ludzkiego życia

  Stan licznika w trakcie zgonu to jedno, a mnie bardziej interesuje czy wydłuża się okres rozwoju. Wiadomo, że od pewnego momentu zatrzymuje się rozwój i zaczynają przeważać procesy starzenia. Więcej komórek obumiera niż powstaje nowych itd. Pytanie, czy ten postęp medyczny wydłuża tylko starzenie, czy również rozwój.
 14. Calamity J

  Dane wszystkich amerykańskich wyborców dostępne w sieci

  Taka baza pewnie już dawno jest w posiadaniu wszystkich najbardziej zainteresowanych.
 15. Calamity J

  Były menedżer Mozilli wieszczy przegraną Firefoksa

  FF jest w agonii. Nie nadąża za konkurencją, nie będzie nigdy oferował takiej integracji z ekosystemem dostawcy jak Google Chrome czy Safari. Oczekiwanie, że ludzie będą z czegoś korzystali tylko dlatego, że jest za darmo, jest bardzo naiwne.
×