Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

pskosinski

Nowi użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralna

O pskosinski

 • Tytuł
  Fuks
 1. Energetyka wiatrowa niemal o połowę tańsza od atomowej

  1. Katastrofa niewątpliwie nastąpi jeżeli nie odejdziemy od energetyki "konwencjonalnej" i to już teraz. Nie tyle ekologiczna co dla ludzkości. 2. Amerykanie wspierani przez ONZ nie wahali się niszczyć tam podczas wojny koreańskiej by cywile umierali z głodu. Nie wahali się zrzucać bomb atomowych na Japonię. Zawahali by się zniszczyć działający reaktor atomowy? Elektrownia atomowa to bomba z opóźnionym zapłonem, opóźnionym do kolejnej wielkiej wojny.
 2. Podczas biegania chronimy tułów, ale cierpią nasze nogi

  Wnioski z badania to oczywistość dla każdego kto regularnie biega, więc nic nowego nie wnieśli. Zastanawia mnie kim dokładnie byli Ci biegacze amatorzy, którzy brali udział w badaniu. Jeśli nie byli przyzwyczajeni do biegania bez butów i kazano im je ściągnąć to nic dziwnego że obciążenie było znacznie większe. Przejście z biegania w butach na bieganie bez butów trwa, w dużym uproszczeniu, tak z pół roku i zaczyna się dosłownie od nie więcej niż jednego kilometra biegu. Żeby dobrze przyzwyczaić nogi i stopy do nieco innego ruchu i zmusić do pracy mięśnie i ścięgna które aktywują się w minimalnym stopniu gdy biega się w butach z miękką podeszwą, a mają dużą rolę w bieganiu bez butów. Ciekawe byłoby porównanie obciążeń jakim są poddawane stopy osób biegających zawsze w butach do osób biegających (niemal) zawsze bez butów – zawsze, a nie tylko na czas badania.
 3. Ciekawi mnie, że CloudFlare wypowiada się w ten sposób na ten temat, bo sami mają sporo za uszami jeżeli chodzi o narażanie użytkowników na niebezpieczeństwo. Chodzi mi przede wszystkim o to, że często użytkownik łącząc się z jakąś stroną internetową korzystającą z usług CloudFlare widzi w pasku adresu "https" i zieloną kłódkę. Ma prawo myśleć, że połączenie od jego komputera do serwisu internetowego jest bezpieczne, szyfrowane. W praktyce często połączenie jest szyfrowane jedynie od użytkownika do serwera CloudFlare, a dalej z serwera CloudFlare do serwera na którym znajduje się strona internetowa dane są już przesyłane bez szyfrowania, przez HTTP (nie HTTPS). Dane przesyłane bez szyfrowania z serwera serwisu internetowego do CloudFlare (by dalej przesłać je do użytkownika) mogą zostać przechwycone i nawet zmodyfikowane. Oczywiście nie powinno to mieć miejsca w przypadku używania protokołu HTTPS. Jest to bardzo istotne wprowadzenie użytkownika w błąd i narażanie go na niebezpieczeństwo. To nie jedyna rzecz jaką CloudFlare ma za uszami, więcej można przeczytać np. tutaj: http://www.crimeflare.com/cfssl.html
×