Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Ergo Sum

Użytkownicy
 • Zawartość

  265
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana Ergo Sum w dniu 26 grudnia 2017

Użytkownicy przyznają Ergo Sum punkty reputacji!

Reputacja

6 Obiecująca

O Ergo Sum

 • Tytuł
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Kobieta

Ostatnie wizyty

2923 wyświetleń profilu
 1. Ergo Sum

  Przezroczysty aerożel przyda się i na Ziemi, i na Marsie

  WOW - super - już chce ten żel
 2. Ergo Sum

  Konkurencja dla zmywarki?

  hahaha, rewelacja - uśmiałam się do łez Japończycy to jednak stan umysłu :)))))) Będą trzy razy dłużej zmywać, zużywając tonę płynu, i jeszcze czyścić urządzenie potem - żeby tylko nie musieć zrobić ruchu kolistego ręką - hahahaha - a ile dodatkowych miejsc pracy dla serwisantów
 3. Ergo Sum

  Dynamiczne opłaty remedium na korki drogowe?

  BARDZO MĄDRZE NAPISANE! BRAWO Dodam jeszcze, że opłaty zależne od godzin są skrajnie niesprawiedliwe bo niektórzy mogą sobie godziny wybrać a inni nie. Z kolei opłaty zależne od spalin uderzają głównie w grupę najbiedniejszą. Takie pomysły powinny kwalifikować do zakazu publikacji naukowych przez parę lat. Najlepszym znanym mi rozwiązaniem na korki jest sieć 3D do poruszania się małych, autonomicznych, publicznych pojazdów. Taka sieć jest dowolnie skalowalna i bezkolizyjna. Możliwa do produkcji tylko jeśli pojazdy będą małe. Ogólna dostępność tych pojazdów zapewni wielokrotne używanie ich w ciągu dnia. To jest rozwiązanie na miarę XXI wieku a nie jakieś przestrzałem przepisy komunistycznych opłat.
 4. Ergo Sum

  DARPA chce stworzyć nową elektronikę

  Jestem całkowicie spokojna o prawo Moore'a, gdyż - jak pisał już niejednokrotnie - to nie jest prawo fizyczne tylko ekonomiczne. Taki postęp lekki i nie za szybki pozwala najbardziej maksymalizować zyski. To taka możliwie najwolniejsza kontrolowana "rewolucja" zapewniająca możliwie najwięcej stopni typu "wymiana sprzętu na nowocześniejszy". Robi się wszystko aby postęp zabierał jak najmniej funduszy a jak najwięcej przynosi dochodu z wymiany sprzętu. Współczynnik Moore'a idealnie do tego pasuje więc zostanie zachowany.
 5. Niektórym się wydaje, że jak mają luksus to wolno im obrażać ludzi którzy funkcjonuj w warunkach trudnych. Mają Porsche to będą opluwać właścicieli Skód. Dokładnie taka postawa cechuje osobników, którzy mają luksus znania wyników eksperymentu i mają czelność wyzywać ludzi podejmujących ryzyko od idiotów. Wyzywają twórców rakiet od debili "bo wybuchły", biologów od idiotów "bo zwierzęta wypiły słoną wodę" itd. Siedzą sobie przy komputerku i się wywyższają tylko dlatego, że przeczytali wyniki wielomiesięcznego dochodzenia z dużym budżetem i są "mądrzy". Sami nie kiwnęli palcem, nawet nie mieli dostępu do surowych danych, znają jedynie wyniki śledztwa, nie mają pojęcia o ogromnej ilości zmiennych które mogły pójść źle, które mogły nie zadziałać. Nie mają wiedzy o populacjach, o przedsięwzięciach, silnikach rakiet czy złożoności ekosystemu. Przeczytali tylko wniosek. Wydaje im się że ludzie dokonują eksperymentów naukowych i wydają gigantyczne pieniądze bezmyślnie, bo nie pomyśleli że akurat jedna z miliona ze zmiennych może nie zadziałać. Siedzą w luksusie dostarczonym za darmo przez kogoś innego i obrażają tych którzy podjęli trud. Co za żenada.
 6. Ergo Sum

  Były zmarszczki i po zmarszczkach

  Moja ciocia ma 81 lat i naturalnie czarne włosy. Dotychczas nikt nie zainteresował się tym fenomenem.
 7. Ergo Sum

  Iterb nadzieją na budowę rozległych sieci kwantowych

  Wszystko to "magia" - ale może ktoś by opisał jakie jeszcze braki są na drodze do zbudowania na prawdę dobrych i działających komputerów kwantowych? Jest szansa na to za 2 lata ? 10 ? 200?
 8. Ergo Sum

  XVI-wieczna rzeźba ofiarą konserwatora-amatora

  PICE MERNORIA BRZBZINSKI .... Przykład radosnego "odnowienia" na jednym z cmentarzy w centralnej Polsce. Skala zniszczeń dokonywana w ten sposób na Kresach przez dzieci podczas akcji "ratowania" mogił pradziadów jest niewyobrażalna. Takie są skutki gdy ktoś nie czuje potrzeby profesjonalnego przygotowania, albo chociaż zasięgnięcia porady czy współpracy z grupami które są odpowiednio świadome zagadnienia. Zdjęcie grobu podała Genealogia Polaków. (Jeden z wielu przykładów podanych na tej stronie).
 9. Ergo Sum

  EPA ma przedstawić badania przeczące teorii globalnego ocieplenia

  Od kiedy to obowiązek dowodu leży po stronie osoby, broniącej ustalonych faktów a nie po stronie osób promujących teorię? Nie ma "ustalonych faktów" które 100% potwierdzają wpływ antropologiczny. Są sugestie, teorie ale nie pewność. Dane są niespójne, badania fragmentaryczne a podobnych teorii jest przynajmniej kilka zakładających inne czynniki. To twórcy tych wszystkich teorii powinni udowodnić ponad wszelką wątpliwość swoje racje.
 10. Ergo Sum

  Psychopatyczna sztuczna inteligencja z MIT

  Zdecydowanie człowiek działa inaczej niż klasyfikator treści, bo nie tylko klasyfikuje, ale też nadaje wartość dla danej klasyfikacji i może być to wartość nawet przeciwna. Wartość zależna jest od przekonań, zasad, intuicji, samopoczucia, skojarzeń i miliona innych spraw. AI na razie tak nie działa i nie jest to tylko brak złożoności. Owszem AI dokonuje pewnej klasyfikacji wagi ale do realnego działania tego typu potrzebne są takie rzeczy jak niezależność, samoświadomość a nawet dopuszczalność błędu. Z tej przyczyny opisywane doświadczenie raczej mogło spowodować jedynie proste przełożenie klasyfikujące.
 11. To bardzo istotne badania - gdyż od dawna było wiadomo że jedną z podstawowych trudności w porównaniu wydarzeń biblijnych i historycznych stanowi różnica w datowaniu sięgająca w czasach hipotetycznego Edenu 1000 lat. Tu jak widać kalibracja dokładni tę różnicę niweluje, a więc będzie można dużo wiarygodniej określić jaka historia kryje się za wydarzeniami opisywanymi alegorycznie w pierwszych księgach Biblii.
 12. Ergo Sum

  Psychopatyczna sztuczna inteligencja z MIT

  To fakt - nic nieoczekiwanego w tym badaniu nie ma. Podobnie jak w tym że obcowanie z kulturą prymitywną i agresywną prowadzi również ludzi do zachowań psychopatycznych. Człowiek, oprócz samych skojarzeń ma jeszcze warstwę świadomości i weryfikacji. Nie mniej i ona jest podatna na wpływ i również ją można, choć trudniej, wprowadzić w chorobę umysłową. Pytanie czy AI zadziałało jak prosty OCR rozpoznający obrazy wg wzorca, czy też świadomie weryfikowało i zmieniało również zasady weryfikacji.
 13. Ergo Sum

  Wielka Rafa Koralowa doświadczyła 5 epizodów bliskiej zagłady

  Pragnę zwrócić uwagę zwolennikom globalnego ocieplenia uwagę na cytat: "obecne tempo przyrostu poziomu wód oceanów jest około 10-krotnie WOLNIEJSZE niż przed 13 000 lat"
 14. Czyli kolejna hipokryzja wegetarianów gotowa - "jem tylko rośliny..." (które rosną na produktach zwierzęcych) "...i mam zapewnione wszystkie potrzebne do życia składniki"
×