Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Superman

Użytkownicy
 • Zawartość

  161
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana Superman w dniu 5 września 2017

Użytkownicy przyznają Superman punkty reputacji!

Reputacja

2 Neutralna

O Superman

 • Tytuł
  Gwarek
 1. Superman

  Roboty poprawią produktywność i zwiększą zamożność

  Założyłem, że skoro piszesz: To masz na myśli, że około 5000 ludzi używało łopaty. Chyba nie miałeś na myśli, że 500 machało łopatami, a 4500 rękoma wybierało ziemię? Analogicznie potraktuj drugą część: To i tak nie było sednem #9 posta. Pytanie przeze mnie o 50 tys. koparek miało się skonfrontować z Jeśli sueski byłby inwestycją pokroju elbląskiego, to mogłoby go kopać te 500 ludzi koparkami i z naszą logiką wszystko byłoby OK. Natomiast kanał sueski to zdecydowanie większy kaliber i nie wiem skąd pomysł, że nasza logika miałaby podpowiadać nam, że pracować tam powinno tylko 500. Dla mnie 50 tys. koparek byłoby bardziej prawdopodobne niż 500. I koniec końców chodzi mi o to, że porównałeś dwie zupełnie różne budowy na podstawie których, moim zdaniem, nie sposób określić jak to jest z tą produktywnością bez względu na to, ile dokładnie było tam koparek. To ja mogę podać przykład odwrotny - kasy w Tesco. Pracowało 5 kasjerów na 5 kasach. Zapewne do tych kas był również zatrudniony mechanik. Teraz te kasy stały się automatyczne i klienci sami kasują produkty. Oczywiście nie ma już pięciu kasjerów. Został 1, który pomaga, jeśli jakiś produkt nie chce się zeskanować. Mechanik pozostał bez zmian, po prostu nauczył się naprawiać nowsze modele kas. No a co z tymi 4 kasjerami, zwolnili ich czy przenieśli na wykładanie towaru? Za rok, za dwa znajdą się roboty, które również będą potrafiły wykładać towar. Co wtedy będzie z pracownikami?
 2. Superman

  Roboty poprawią produktywność i zwiększą zamożność

  Jestem cierpliwy i poczekam jeszcze kilka dni aż thikim łaskawie podzieli się linkiem do tych informacji lub chociaż zeskanuje artykuł, jeśli znalazł wspomniane przez niego koparki w jakimś czasopiśmie. Ale na 80% wiem co będę musiał napisać za niedługo Też tak sądzę. Zastanawiam się tylko dodatkowo nad kwestią, którą poruszyłeś. Przykładowo mamy w mieście 1000 osób pracujących. Jeśli wyprodukuje się 1000 robotów na ich miejsce, to te osoby nie będą musiały pracować lub przebranżowią się, żeby pracować gdzie indziej. A taka sytuacja na dłuższą metę nie stwarza zagrożenia dla rozmnażania się? Tzn. większa ilość w pełni automatycznych maszyn może powodować niższe stawki dla ludzi za wykonywane prace, a niższe płace, to problem z zamożnością i zdolnością do wychowywania większej ilości dzieci.
 3. Superman

  Roboty poprawią produktywność i zwiększą zamożność

  Hehe. A co mnie obchodzi zatrudnienie w wybranej firmie. Najpierw dokończmy poprzednią kwestię. To w końcu ile było tam tych koparek, że zgodnie z naszą logiką powinno kopać tam 500 ludzi? Jak już pisałem wcześniej, nie dotarłem do żadnych konkretnych informacji. Powyższe zdanie sugeruje, że jakoś to sobie przeliczyłeś, więc cyferki musiałeś gdzieś znaleźć.
 4. Superman

  Roboty poprawią produktywność i zwiększą zamożność

  Byłem pewny na 80%, że możesz tak napisać. Tak jak w wiadomościach. Fajnie brzmi gdy powiedzą "kopało 50 tys. ludzi koparkami", szkoda tylko, że 50 tys. ludzi a do dyspozycji 2 koparki. Zatem 5000 elbląski vs 50000 sueski + 2 koparki (bo nie masz informacji, które mogą potwierdzić, że było ich więcej) to będzie taka sama siła robocza patrząc na wielkość inwestycji. Warto zauważyć, że sueski wykonano szybciej niż elbląski, czyli 2 koparki przyspieszyły prace. I wszystko się zgadza. - zakładając, że było 500 koparek, a ile ich było? Szukałem, ale nie znalazłem.A tak na serio... wg mnie w dalszym ciągu porównanie elbląskiego i sueskiego nie jest trafne.
 5. Superman

  Roboty poprawią produktywność i zwiększą zamożność

  [Wilk] Nic nie cytowałem. Po kliknięciu przycisku "Odpowiedz" z automatu cytuje cały tekst, nie tak to ma być? Nie można tego zmienić?
 6. Superman

  Roboty poprawią produktywność i zwiększą zamożność

  Rozumiem do czego pijesz, ale do elbląskiego nie zatrudniłbym ani jednej koparki skoro ktoś wymyślił 1m głębokości tranzytowej Sueski ma porządne wymiary, więc i ludzi trzeba było sporo... co ważniejsze budowa trwała rok. I gdzie znalazłeś info o 50 tys. koparek?
 7. Superman

  Roboty poprawią produktywność i zwiększą zamożność

  wiadomo kto się stanie zamożniejszy a zwolnione osoby dalej będą pracować gdzieś indziej za tę samą stawkę.
 8. Superman

  IEEE tworzy standard komputera kwantowego

 9. Superman

  Morze Kaspijskie odparowuje wskutek zmian klimatu

  Jak wyżej, plus - Moim zdaniem Moja teoria spiskowa,to gdy morze Kaspijskie zbytnio wyschnie, możemy znowu spodziewać się najazdu, tak jak to już miało miejsce w historii. Taaak, sugeruję wojnę o wodę, a nie o teren. Tereny można podbijać w każdą stronę i wystarczy okolice, ale wody wszędzie nie ma, to i zadek trzeba ruszyć dalej.
 10. Superman

  Działo elektromagnetyczne niemal gotowe do służby

  Wszyscy na Ziemi chcą pokoju, więc... projektujmy nowe bronie.
 11. Superman

  Los Angeles testuje chłodzącą emulsję do dróg

  Ty jesteś winien usprawiedliwienia nieobecności na języku polskim. Masz na myśli, że odbite promieniowanie słoneczne zostanie pochłonięte przez budynki?
 12. Superman

  Im czystsze powietrze, tym szybciej postępuje ocieplenie

  Astro, myślę że thikim jeszcze żadnej nie wciągnął, tylko się przygląda co wyciągają inni Czyli temperatura na Ziemi będzie już tylko wzrastać... i dobrze, będę miał więcej plonów na balkonie.
 13. Sama woda może nie wpływać negatywnie, ale coś kiedyś czytałem, że w połączeniu z innymi dodatkowymi źródłami (fluoryzacja, pasta do zębów, niektóre produkty spożywcze itp.) zwiększającymi ilość przyjmowanego fluoru, dawka staje się niebezpieczna. Z resztą, jak wyżej, co badanie to inny wynik.
 14. Superman

  Magnetyczna winda Multi porusza się w pionie i poziomie

  masz na myśli piętra techniczne?
 15. Superman

  SpaceX wystrzeli pojazd szpiegowski X-37b

  Moja teoria spiskowa to: W X-37B przechowują bombkę atomową!
×