Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

ozeo

Użytkownicy
 • Zawartość

  87
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutralna

O ozeo

 • Tytuł
  Górnik

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. ozeo

  Ludzkość coraz mniej inteligentna

  a jednak ludzie czasem zaskakują i tak oto w Szwajcarii było kiedyś referendum w sprawie dochodu podstawowego i zdecydowana większość więcej nawet niż to 2/3 była przeciw. (no chyba że tam sami ekonomiści żyją) https://wpolityce.pl/swiat/295528-zdumiewajace-szwajcarzy-odrzucili-w-referendum-pomysl-gwarantowanego-dochodu-dla-kazdego-to-sie-nazywa-odpowiedzialnosc
 2. ozeo

  Otwarcie baru przyczyną znacznego spadku płodności u kobiet

  Skąd wiadomo że to jakość drinków powoduje spadek płodności? Przecież mogą to być przyczyny społeczne. Np młode dziewczyny zamiast być matkami mają inne ciekawsze dla nich zajęcie czyli siedzenie w barze. Tak samo panowie jak już wypiją to są mniej chętni do igraszek lub kobiety nie chcą sypiać z pijanymi. Do tego średnia 5,6 dziecka na kobietę to dalej jest kosmicznie duża w porównaniu do krajów rozwiniętych więc raczej dalej są płodne. Być może postęp cywilizacji w tej wiosce też swoje dołożył.
 3. ozeo

  Sztuczna inteligencja rozgromiła pokerzystów

  To nie był rodzynek to nie był przypadek mogą zagrać jeszcze raz i i tak ich ogra. Jest wyraźnie napisane po " po bilionach rozdań opracował skuteczną strategię." i w trakcie tego turnieju dalej doskonalił swoją strategię. To jest moc algorytmów ewolucyjnych może przeciwnik zmieniać strategię a on i tak wie jak przeciw temu grać bo już ma doświadczenie bilionów partii. I to doświadczenie którego w przeciwieństwie do człowieka nie zapomina.
 4. ozeo

  Seks nie szkodzi, a nawet poprawia wyniki

  Nie wiadomo co by Albercik osiągnął rezygnując z seksu być może już byśmy mieli wielką teorie unifikacji.
 5. ozeo

  Wzrost nacji w 1914 i 2014 r.

  Bardzo ciekawe te mapy. Wynika z nich że statystyczny polak jest wyższy od statystycznego mieszkańca Afryki czy USA. Obala to mit dużego silnego murzyna którym nas karmią media. Zadziwiające jest to jak te mapy pokrywają się z mapami dobrobytu prawie wszędzie im kraj bogatszy tym wyżsi ludzie.
 6. ozeo

  Rekordowo duży ślad dinozaura z Boliwii

  Nic nie brakuje jest tak jak wtedy roślinności na ziemi ostatnio przybywa . http://kopalniawiedzy.pl/roslinnosc-wegetacja-szata-roslinna,22175
 7. ozeo

  Druga osada wikingów w Ameryce?

  Z tego co rozumiem do tej pory była znana osada wikingów na północy wyspy Nowa Fundlandia a teraz znaleźli druga osadę setki kilometrów na południe od tamtej w południowej części tej samej wyspy. http://www.theweathernetwork.com/news/articles/new-viking-site-found-in-newfoundland/65854
 8. ozeo

  Potwierdzono odkrycie fal grawitacyjnych

  skąd wiadomo że to były czarne dziury a nie np gwiazdy ?
 9. ozeo

  Od 1870 r. przeciętny wzrost Europejczyka zwiększył się o 11 cm

  Trudno mi uwierzyć że lepsza higiena i odżywianie miało by tak duży wpływ na wzrost człowieka. 4 pokolenia to przecież nic w ewolucji a tu przyrost o 11cm czyli jakieś 7% . Jak to czytam to nasuwa mi się hipoteza że w 20 wieku ludzkość zaczęła stosować na masową skalę różne polepszacze natury w postaci hormonów wzrostu podawanych zwierzętom które potem zjadamy.
 10. ozeo

  Grając w papier, kamień, nożyce, wzajemnie się naśladujemy

  ! mecz trwał 60 etapów. Zawodników było 45 więc w sumie raczej rozegrali więcej niż tylko jeden 60 etapowy mecz nie ma wzmianki ile tych meczów w sumie było.
 11. ozeo

  Wysoki poziom leptyny chroni kobiety przed depresją

  To tylko pozorna sprzeczność bo zakładasz, że BMI jest stałe. Ja z tego wszystkiego zrozumiałem, że najszczęśliwsze będą osoby o szczupłym ciele, które czują sytość a sytość osiągamy zwykle przez jedzenie. To wyjaśnia czemu tak łatwo można przytyć. Najedzony człowiek o odpowiednim BMI zadowolony jest i z ciała i z sytości a leptyna chroni go przed skutkami depresji która powstaje w wyniku przytycia i tak sobie żyje latami szczęśliwy na haju aż pewnego dnia się budzi i jest grubaskiem który chce się odchudzić i wpada w depresję bo dieta to mniej jedzenia i brak sytości.
 12. ozeo

  Valve bardziej dochodowe od Google'a i Apple'a

  Trochę to smutne, że z producenta gier Valve zmienia się w zwykłego handlarza . Dziwny ten trend w sumie jak by na to spojrzeć to Apple ze swoim App store Google z Android Market i Valve ze Stream idą w kierunku takich hipermarketów internetowego wieku. Mam wrażenie, że to nie może się udać, że to jakaś bańka, która nagle pierdyknie. Co do dochodowości to trochę inna skala Apple Google liczą kasę w miliardach i tysiącach pracowników a Valve w milionach i setkach pracowników . Ci giganci po prostu mogli by wykupić Valve jako jedną z wielu małych firm które wchłaniają każdego dnia . To tak jak by porównać księstwo Liechtenstein z Chinami owszem w Liechtenstein ludzie są znacznie bogatsi i lepiej im się żyje niż w Chinach, ale globalnie Liechtenstein nic nie znaczy przy potędze Chin.
 13. ozeo

  Molibdenit lepszy od krzemu i grafenu

  Troszkę propagandą wieje . Taki idealny jest ? Nie ma żadnych wad ? Czemu dopiero teraz ?
 14. ozeo

  Wrażliwy mózg pilota myśliwca

  Tyle ,że z artykułu wynika ,że poza zwiększoną liczbą połączeń w mózgu wyniki pilotów statystycznie niczym się nie różniły od nie pilotów .
 15. ozeo

  Kwas mrówkowy paliwem przyszłości?

  Na chłopski rozum prąd musi wygrać w stacjonarnej elektrowni można przecież uzyskać znacznie lepsza sprawność spalania(czy to ropy czy to gazu czy to wodoru) i zamianę tego na prąd od małego ruchomego samochodu. Problem jest z magazynowaniem czyli z akumulatorami jak jakaś korporacja opracuje technologię wydajnego przechowywania energii elektrycznej zacznie dzielić i rządzić .
×