Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Rowerowiec

Użytkownicy
 • Zawartość

  224
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana Rowerowiec w dniu 17 stycznia 2015

Użytkownicy przyznają Rowerowiec punkty reputacji!

Reputacja

9 Obiecująca

1 obserwujący

O Rowerowiec

 • Tytuł
  Gwarek

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Świat? Chyba interesuję się zyciem. Ale nie wiem, bo jeszcze nie znam nic innego poza nim ;)
 1. Rowerowiec

  Sprzedaż pecetów spada od lat

  Za 2k można kupić jednostkę centralną o 2 razy lepszych parametrach niż w laptopie za 2k. Dlatego ja wolę nadal stacjonarne komputery. Zresztą jest też tak, że po prostu stacjonarny jest wygodny. Duży monitor, pełna klawiatura i stanowisko jest bardziej ergonomiczne. W razie potrzeby dodajemy drugi dysk twardy i mamy niezłą bazę danych małym kosztem.
 2. Rowerowiec

  Ludzkość nie jest przygotowana na wielką eksplozję wulkaniczną

  Ludzkość w Polsce nie jest przygotowana na 1 dzień bez zakupów, a my tu o wulkanach:)
 3. Rowerowiec

  Google znowu pozwane w związku z dyskryminacją

  Pisząc tutaj komentarz, dyskryminuje tych którzy tutaj nie piszą. To straszne. Był taki jeden odcinek "family guy o "dyskryminacji. Dobrze pokazywał absurdy.
 4. Rowerowiec

  Wirusy grypy wpływają na działanie centrum pamięciowego mózgu

  Pamiętam że po odbyciu ciężkiego przebiegu grypy, miałem duże problemy z pamięcią i zaburzenia świadomości oraz właśnie upośledzone odbierania bodźców dotykowych. Dziwne uczucie. Przeszło po paru tygodniach.
 5. Rowerowiec

  Zimą tyjemy, bo jest za mało słońca?

  Ale chyba ten mechanizm teraz się odwrócił. Kiedyś człowiek tył w czasie słabego światła słonecznego by później zużywać tłuszcz zimą. A teraz wszystko się odwróciło. U mnie ten mechanizm działa chyba tak jak trzeba, bo latem gromadzę i lekko tyje, bo jakieś 2kg, a zimą tracę i na wiosnę mam już mniej. To pewnie przez całoroczna jazdę rowerem. U mało aktywnych jest odwrotnie i na wiosnę mają problem, bo gromadząc tłuszcz cały czas, nie spalając go w żaden sposób.
 6. Mojej mamie próbowano ukraść samochód, ale się nie udało. Później wpadłem na pomysł żeby ukryć wyłącznik pompy paliwowej w trudno dostępnym i niewidocznym miejscu. Teraz żeby odpalić samochód trzeba wiedzieć co trzeba włączyć. Mama raz sama zapomniała o tym i prawie rozładowała akumulator zanim sobie przypomniała że trzeba włączyć pompę. Wiele takich własnych przeróbek działa, bo są nie do przewidzenia przez złodzieja.
 7. Rowerowiec

  LED-y wygrywają z żarówkami na wszystkich polach

  Niestety żywotność układów scalonych i koszty ich produkcji są problematyczne. Chodzi o przetwornice. żarówka żarowa również ogrzewa pomieszczenie, więc strat są żadne. Przecież zimą i tak ogrzewa się dom.
 8. Rowerowiec

  Poczucie szczęścia zależy od zamożności

  Czyli egoiści po prostu rozpływają się w swoim egoizmie i w przyjemnościach, a altruiści są jeszcze większymi altruistami. Takie to ludzkie. Świat jest właśnie dokładnie tak podzielony. Chociaż pewnie jeżeli chodzi o kobiety to pewnie zdecydowana większość jest szczęśliwa jeśli ma pieniądze. Kobiety to straszne materialistki. Moja żona jest mniej szczęśliwa odemnie, a ja cieszę się właśnie rzeczami niematerialnymi.
 9. Rowerowiec

  Najodleglejsza supermasywna czarna dziura zaskoczyła astronomów

  Za kilka lat dowiemy się, że wielki wybuch to było zjawisko jedno z wielu takich samych we wszechświecie i oglądamy tylko część wszechświata, bo nie ma zasięgu Czyli energia cząstek jakimś cudem całkowicie znika podczas "lotu" do nas. To może tłumaczyć, że świat nie powstał podczas wielkiego wybuchu, tylko wielki wybuch po prostu stał się w tej części wszechświata i tylko tyle widzimy bo jesteśmy w jego zasięgu. Teleskop Webba nadchodzi.
 10. Rowerowiec

  Grafenowe kule zwiększają pojemność i skracają czas ładowania akumulatorów

  Z tego co pamiętam, to mamy już kilkadziesiąt różnych patentów na lepsze akumulatory. Coś mi mówi, że zanim one wejdą do produkcji, to znajdziemy inny sposób zasilania i stworzymy inny sposób działania. A co do lepszych aku, to obecnie mało problematyczne i o dobrej wydajności są liFePo. W telefonach gdyby takie montowano, to może telefon byłby cięższy, ale działał by 10lat. W rowerach elektrycznych takie się montuje i jakoś nikt o tym nie trąbi. Jedyna wada to trochę mniejsza pojemność od li-ion.
 11. Rowerowiec

  Po raz pierwszy od 2014 roku rośnie emisja CO2

  Gdyby przenieść produkcję do Europy, to wtedy Europa byłaby największym producentem dwutlenku węgla. Przecież cały świat produkuje w Chinach. Więc pretensje można mieć do siebie. Oni tam produkują dla świata i trochę dla siebie.
 12. Rowerowiec

  Tylko co do położenia mózgu mamy 100% pewność

  Brytyjczycy - i wszystko jasne. Chociaż z Polakami lepiej by nie było. Ale nadnercza przy szyi?
 13. Rowerowiec

  Facebook zbiera nagie zdjęcia użytkowników, by ich chronić

  Coś w tym jest. Ale chyba lepszy byłby jakiś automat/algorytm lub nawet AI, która potrafi odróżnić twarz i rozpoznać nagość. Wtedy nie trzeba nic. Zaznaczamy że nie chcemy nagich zdjęć i AI je usuwa automatycznie. Wtedy nawet fałszywe zdjęcia (z doklejoną głową) by się kasowały.
 14. Rowerowiec

  Nie trzeba chodzić na siłownię, wystarczy dojeżdżać rowerem do pracy

  Od zawsze jeżdżę rowerem i nigdy nie przytyłem.
×