Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Tomek

Użytkownicy
 • Zawartość

  1270
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana Tomek w dniu 27 czerwca 2013

Użytkownicy przyznają Tomek punkty reputacji!

Reputacja

5 Obiecująca

2 obserwujących

O Tomek

 • Tytuł
  Lis Major

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Tomek

  Ludzkość coraz mniej inteligentna

  Spokojnie, scenariusz idiokracji nam nie grozi. Zastanawia mnie kilka rzeczy: 1. Przedmiotem badań byli "mężczyźni powoływani do wojska". Różne środowiska cechują specyficzne jednostki. Człowiek z dużą dozą samorefleksji, świadomie nie pójdzie do wojska o ile sytuacja go do tego nie zmusi. Jeżeli jak piszą - testy były robione na "mężczyznach powoływanych do wojska. W sumie mieli do dyspozycji 730 000 testów" to równie dobrze mogli zrobić test na milionie niedożywionych dzieci z afryki. Mogliby by wtedy wnioskować że ludzkość zapada się intelektualnie. 2. "Zauważono też różnice w spadkach wskazujące, że część spadu może mieć związek z otoczeniem, w jakim się człowiek wychowywał." - otoczenie które promuje siłę, agresję, czy bezmyślność - przecież z tego nie wyjdzie inteligencja. 3. " Choć z drugiej strony facebook, memy i inne strony z przewijanymi obrazkami są jak rozrywka dla małpki. Małpka siedzi i przegląda obrazki." - Ty wybierasz kontent, nikt cię do niczego nie zmusza. O ile sam nie jestem wielkim fanem facebooka, o tyle nie rozumiem tego hejtu wobec niego. Przecież to tylko narzędzie, a od ludzi zależy jak je wykorzystają. Od siebie dodam, że sam przeszedłem modę na FB, ale mi się znudził i zrozumiałem że wiele pułapek w nim jest, ot np. może niszczyć poczucie własnej wartości. Odnośnie memów, to sam lubię się odmóżdżyć po kilkugodzinnym maratonie programowania, albo przed snem. 4. Pozwolę sobie na cytat którego źródła nie pamiętam - "Testy na inteligencję, mierzą umiejętność rozwiązywania testów na inteligencję" - moim zdaniem liczba prezentująca współczynnik inteligencji nie jest precyzyjnie miarodajna. Człowiek z bardzo wysokim IQ nigdzie nie zajdzie jeżeli będzie emocjonalnym idiotą. Bardziej wpływ długofalowy na człowieka ma jego EQ, umiejętność samorefleksji, samozarządzania i przede wszystkim wytrwałość. Uważam że IQ jest płynne, zmienne i fleksyjne. Pod wpływem odpowiednich bodźców będzie rosnąć i rozwijać się, o ile osoba jako dziecko nie była niedożywiona (Pierwsze lata życia kształtują ludzki mózg). To oczywiście może też pójść w drugą stronę niestety, inteligencja może zostać zdławiona w nieodpowiednim środowisku i nigdy się nie rozwinąć.
 2. Tomek

  Wychowanie w socjalizmie skłania do nieuczciwości

  Jak człowiek ma ograniczony dostęp do wszystkiego, tak jak to było w socjalizmie, to nic dziwnego, że uczy się kombinować.
 3. Tomek

  apostazja

  Też się zastanawiałem nad apostazją. Bardziej ze względów wewnętrznych przekonań, niż z powodów pragmatycznych, pomimo iż mierzi mnie fakt ilości środków jakimi dysponuje KK alias KRK. Może inaczej, nie sama ilość środków, bo nie przeszkadza mi olbrzymi bogactwo Microsoft, Oracle, Apple czy Warena Buffeta. Oni dorabiali się tworząc usługi, czy wymierne wartości, które każdy mógł dobrowolnie nabyć i nikogo nie zmuszali do swojego punktu widzenia. Oczywiście nie poruszam tutaj tematu głębokich meandrów etyki biznesu, której mogło zabraknąć w tych firmach / firmach tych osób. Od kilku lat planuje poddać się apostazji, tylko nie chce mi się iść do kościoła by tego dokonać.
 4. Tomek

  Zrzekam się funkcji moderatora

  Cieszę się, że wybraliście nowego moderatora Pogo - gratuluję
 5. Tomek

  Zrzekam się funkcji moderatora

  Jeżeli jako zrzekający się moderator mogę się wypowiedzieć, to oddaję swój głos na pogo. Myślę że jest najlepszym kandydatem ponieważ: przedstawia sobą bardzo wysoką kulturę zarówno osobistą jak i wypowiedzi, udziela się tutaj dość dużo, jest zrównoważony i sympatyczny, a jego wypowiedzi są merytoryczne.
 6. Cześć Chłopaki, Od dłuższego czasu nei zaglądałem na kopalnię, a jak zaglądam, to żadko. Byłoby to nieuczciwe, gdybym ciągle pełnił funkcję moderatora, nie pełniąc jednocześnie obowiązku moderowania. Chciałem byście przekazali tą funkcję komuś bardziej zasłużonemu, uczciwemu i zaufanemu, kto będzie pełnił tą funkcję z przyjemnością. Proszę o oddanie tej funkcji wybranej osobie. Pozdrawiam, Tomek
 7. Tomek

  Czas porzucić Windows XP

  To jakby oczywiste, wydajność, jakość itd. Ale z drugiej strony relatywna trudność w obsłudze. Ten kto umie to zrobić, ten sobie da radę. Generalnie Linuks jest lepszy jeżeli idzie niemal o wszystko - z wyjątkiem jednego ale - prostoty użytkowania. Wiem, że od razu można odbić pałeczkę - jeżeli już umiesz używać repozytoriów i szybko szukać rozwiązań w sieci - to instalacja czegokolwiek (za wyjątkiem kompilacji ze źródeł w jądro i konfiguracji złożonej) - to czysta przyjemność. Mam do Ciebie pytanie - czy znasz jakieś dobre, przystępne materiały (przystępne w tym sensie, że da się je łatwo zrozumieć) dotyczące konfiguracji usług serwerowych?
 8. Tomek

  Czas porzucić Windows XP

  Astroboy, mam do Ciebie pytanie - ale co ma logika do Linuksa ?
 9. Tomek

  Satoshi Nakamoto finansował Silk Road?

  Ja się bardziej zastanawiałem nad zainwestowaniem w kantorze Bitcoinów, tak ze 2-3 BTC jak tylko spadnie do 1k PLN / BTC. Obserwuję prawie codziennie wahania cenowe i często są takie skoki. Jeżeli marża narzucana przez np. mtgox.com nie jest jakaś wielka (do 10%), to też można spokojnie sobie "pożyć" z tego. Teraz to tylko czekać na jakąś dużą transakcję kogoś prywatnego z mtgox'em, a cena na bank ostro pójdzie w dół. W tym dole kupić ile da radę i poczekać na górkę.
 10. Tomek

  Chiny zaczynają regulować bitcoiny

  Z tego co słyszałem (nie wiem jak to działa), to bitcoiny można przepierać przez portfele BTC. Jedyny problem jest ze spieniężeniem ich. Zastanawiałem się nad jednym: dajmy na to, że byliśmy mądrzy jeszcze kilka miesięcy temu i mamy po 100 BTC. Teoretycznie uczciwie zainwestowałeś kasę. Jednak jak byś przelał te 300k PLN na konto w Polsce, to zaraz miałbyś skarbówkę na łbie i nie wierzę, byś się wytłumaczył z tych pieniędzy. Słyszałem już o zdarzeniach, gdzie US ukradł starszej Pani większość oszczędności (do 70% mogą ukraść), bo włożyła na konto pieniądze które trzymała w skarpecie - bo jak to stwierdzili urzędnicy US: "mając tak marną emeryturę, nie była w stanie odłożyć takich środków". I to jest dopiero straszne, tzw. "elita" naszego kraju po prostu nie chce ci pozwolić być bogatym.
 11. Tomek

  Wyginanie na żądanie

  Bardzo praktyczny taki telewizor: - mamo zimno mi, gdzie jest kołdra? - zimno ci, to się przykryj telewizorem!
 12. Tomek

  Gigabyte liderem rynku

  Dziwi mnie to, że Gigabyte jest w tyle. Osobiście zawsze uważałem Gigabyte za najlepszego gracza na rynku - za jakość i trwałość produktów.
 13. Tomek

  Czas porzucić Windows XP

  Hmmm... z jednej strony astroboy ma rację, a z drugiej nie każdy chce się uczyć Linuksa. Ja osobiście mam szacunek do XP'ka, bo to jedyny Windows, który kiedykolwiek przypadł mi do gustu. Jest naprawdę świetny, biorąc pod uwagę wymogi a funkcjonalność i estetyczność którą zapewnia. Jak był tworzony, to musieli brać pod uwagę intuicyjność, bo naprawdę lekko i przyjemnie się go używało. I w zasadzie do dziś używa - ja na starym Dellu (stacjonarce) mam XP'ka i nie narzekam na ten system.
 14. Tomek

  Satoshi Nakamoto finansował Silk Road?

  Dajmy na to, że zainwestuje 3k PLN, jest szansa, że się zwróci?
 15. Tomek

  Zakupy online coraz bardziej popularne

  Chyba nic bardziej nie stymuluje gospodarki jak święta.
×