Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Jurgi

Użytkownicy
 • Zawartość

  1470
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy
 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Jurgi w dniu 25 lipca 2012

Użytkownicy przyznają Jurgi punkty reputacji!

Reputacja

1 Neutralna

O Jurgi

 • Tytuł
  Lis Major

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Polska
 • Zainteresowania
  };>
 1. Jurgi

  Dobre wiadomości

  To jak u mnie ze śpiewaniem. Witamy.
 2. Jurgi

  Zabraknie 300-milimetrowych plastrów krzemowych

  Zapewne jeszcze podrożeje cukier. I sól, odkąd cukier jest drogi, ludzie u nas wykupują sól. )
 3. Jurgi

  Bakterie wspomagają walkę z wirusem

  A przeciętny lekarzyna w tym kraju przepisuje na grypę antybiotyk…
 4. Jurgi

  Gry odpędzają koszmary

  Wibracyjny force feedback jest już powszechny, nie problem dorobić kopanie prądem. Ale do sfrustrowania graczy wystarczy zastosować brak zapasowych żyć.
 5. Jurgi

  W strefie zamieszkania niekoniecznie może istnieć życie

  Człowiek pierwotny też prędzej zjadłby książkę, niż użył jej do ulepszania siebie. Czy to znaczy, że bliżej mu do bakterii, niż do nas?
 6. Jurgi

  W strefie zamieszkania niekoniecznie może istnieć życie

  Ale cały twój post jest antropomorfizowaniem. Póki nie znajdziemy paru innych przykładów, póki mamy jedynie swój własny, wszelkie dywagacje pozostają dywagacjami.
 7. Jurgi

  Grzyby halucynogenne używane w Europie od 6 tys. lat?

  Wydaje mi się, że zwierzęta, a już zwłaszcza roślinożerne potrafią uważać, co wkładają do pyska. Coś obiło mi się kiedyś o oczy, że niektóre zwierzęta celowo wyszukują i spożywają halucynogenne grzyby, chodziło chyba o jeleniowate z terenów syberyjskich. Ale mogłem przekręcić. Inna sprawa, że na zwierzęta, nawet ssaki, związki psychoaktywne wcale nie muszą działać tak samo, jak na ludzi.
 8. Jurgi

  Gry odpędzają koszmary

  Zastanawiam się, czy wybrano do grup osoby które już wcześniej wykazywały te zachowania (grały/nie grały), czy wybrano do grup losowo i dopiero „wdrożono” określone postępowanie? Jeśli to pierwsze, to może to być korelacja, ale nie związek przyczynowy, na przykład określony typ osobowości, skłonny do gier (może nawet traktowania życia jak gry) jest mniej podatny na określone przypadłości. Choć odstresowująca rola giers jest raczej bezdyskusyjna, a wnioski prawdopodobne.
 9. Jurgi

  W strefie zamieszkania niekoniecznie może istnieć życie

  Nie sądzę, żeby rozwój rozumu musiał się łączyć z nabywaniem agresją; ale nasz własny przykład pokazuje, że może się łączyć. A to już wystarczy do tego, żeby się pilnować i stawiać na ostrożność.
 10. Jurgi

  Grzyby halucynogenne używane w Europie od 6 tys. lat?

  Zdziwiłbym się, gdyby to miało być tak krótko. Jestem przekonany, że jest to co najmniej 60 tysięcy lat, a zapewne od zarania homo sapiens znał magiczne roślinki. Są nawet teorie, że to używanie roślin halucynogennych zainicjowało myślenie abstrakcyjne u naszych przodków i choć nie da się tego zweryfikować, to jest to ciekawy pomysł.
 11. Jurgi

  Polowanie w cichym trybie

  Tylko patrzeć, jak jakiś spec-redaktor z gazeta.pl (lub podobnego) napisze sensacyjny news, że orki porozumiewają się telepatycznie…
 12. Jurgi

  W strefie zamieszkania niekoniecznie może istnieć życie

  Bardzo wątpię, żebyśmy byli sami, natomiast życie rozumne i zdatne do porozumienia się może być tak rzadkie, że nigdy go nie spotkamy.
 13. Jurgi

  Z pełnym pęcherzem podejmujemy rozsądniejsze decyzje

  Ja bym to połączył z innymi badaniami opisanymi na KW — kiedy to wykazano, że decyzje podejmowane przez podświadomość lepiej się sprawdzają. Być może kiedy świadomie myślimy o pęcherzu, to kontrolę nad procesem decyzyjnym przejmuje podświadomość?
 14. Jurgi

  Owocówki odróżniają izotopy wodoru

  Nie jestem ani moderatorem ani autorem tej notki. Jestem zwykłym forumowiczem. Gratuluję niniejszym umiejętności czytania. Jak pohamujesz wulgarność języka, nie będę musiał pisać o bałwanach. Samo wypisywanie głupot już podaruję.
 15. Jurgi

  Zakaz importu PlayStation 3 do Europy

  Kilka zdań o polityce pozywowej Sony: http://blog.makezine.com/archive/2011/02/sonys-war-on-makers-hackers-and-innovators.html http://blog.makezine.com/archive/2011/03/george-geohot-speaks-sonys-own-infringements.html Po ich przeczytaniu firma ta widzi mi się jeszcze bardziej niesympatyczna.
×