Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

ex nihilo

Użytkownicy
 • Zawartość

  1019
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  38

Ostatnia wygrana ex nihilo w dniu 19 lipca

Użytkownicy przyznają ex nihilo punkty reputacji!

Reputacja

56 Znakomita

2 obserwujących

O ex nihilo

 • Tytuł
  Lis Major

Ostatnie wizyty

6072 wyświetleń profilu
 1. ex nihilo

  Religijne dogmaty (offtop z „Bilionowe Apple”)

  "woda to związek chemiczny wodoru." -> 100% poprawne
 2. ex nihilo

  Wiemy, jak w XVIII i XIX wieku rozprzestrzeniało się chrześcijaństwo

  "Sekta" ma kilka znaczeń. Tutaj chodzi o "odłam". Teraz to samodzielna religia, równorzędna z judaizmem. Czyli zdanie jest ok.
 3. ex nihilo

  Prędkość światła

  Ano są, np.: 1 m, 7 kg, 2 psy... i inne takie. Też bym chciał wiedzieć :)
 4. ex nihilo

  Rosną koszty likwidacji skutków katastrofy w Fukushimie

  Zamówienie było na 20-25% Dlatego napisałem, żeby zmniejszył o kilka rzędów wielkości Luzik, obrońcy przyrody z Torunia pozwolą... Nawet pomogą wyciąć i odstrzelić wszystko, co tam żyje.
 5. ex nihilo

  Do końca wieku oceany mogą być tak kwaśne jak przed 14 milionami lat

  Już dożyłeś: https://toteraz.pl/to-nie-wysypisko-smieci-to-ocean,1753360.html Ale fakt - chyba już czas stąd spier..., bo będzie tylko gorzej.
 6. ex nihilo

  Nauka w San Escobar

  Cholera, wiesz lepiej, co ja wiem, niż ja to wiem... Cuda, panie, cuda A to że nie znasz, to Twój problem, nie mój Nnno dobrze, niech Ci będzie - "nie istnieją prawdopodobieństwa, istnieje tylko wiara". Ulżyło Ci? A po co do tego wiarę mieszać? Jeśli nie będziemy wchodzić w jakieś dziwaczne hipotezy i pozostaniemy przy standardowym obrazie świata, to przeszłość pozostawia ślady, czyli pamięć można sprawdzić.
 7. ex nihilo

  Rosną koszty likwidacji skutków katastrofy w Fukushimie

  Żeby przechwycić 20-25%, by trzeba całą ćwierćkulę pokryć panelami mającymi 100% sprawności :D Czyli zmniejsz to o kilka rzędów wielkości. A jak wpłynie na klimat? Ogólnie praktycznie nijak, bo niemal w całości dosyć szybko się rozproszy w postaci ciepła. Jakieś niewielkie ilości zostaną związane na dłużej. Mogą być skutki miejscowe, tam, gdzie paneli byłoby bardzo dużo. Oczywiście możliwy byłby "efekt motyla" itd., ale teraz sytuacja jest podobna (nierównomierność emisji).
 8. ex nihilo

  Nauka w San Escobar

  No to wierzcie... Wasza sprawa, nie moja :D A o czymś takim jak prawdopodobieństwa słyszał? https://pl.wikipedia.org/wiki/Projekcja_(psychologia) No i tyle. A czy przyjmiesz to do wiadomości, to mnie nie obchodzi. Do wierzenia Cię nie namawiam, bo to nie moja zabawka, ale jak chcesz, to sobie wierz (albo nie wierz).
 9. ex nihilo

  Australijczycy opracowali test do wykrywania czerniaka za pomocą badań krwi

  Nie widzę sensu wieloletnich badań klinicznych i długotrwałej procedury dopuszczenia w przypadku testu, który nie powoduje jakiegokolwiek ryzyka dla pacjenta, nawet gdyby miał mieć skuteczność znacznie mniejszą niż 80%. Biurokratyczna bzdura.
 10. ex nihilo

  Nauka w San Escobar

  Może i masz rację... Niech naukę robią tumany. Będzie prościej - jedna tumańska wersja do wierzenia, i nie będziesz musiał zastanawiać się, sprawdzać i analizować. :D Ale to dopiero jak wykituję, ok? Bo mi się podoba tak jak jest - ten to, tamten co innego, a ja sobie mogę z tego wszystkiego coś wybrać albo własną wersję zmontować. I nie muszę wierzyć w tą jedyną, tumańską. Abo nie muszę wierzyć, nie jest mi to do niczego potrzebne. "Nie wiedza" czy też niewiedza, to taki sam składnik oceny pdp jak wiedza. Przyjmij do wiadomości (wierzyć nie musisz), że istnieje co najmniej jeden osobnik zaliczany do gatunku Hs, który wiary po prostu nie używa, nie jest mu potrzebna. Podobnie jak nie jest mu potrzebna maszynka do golenia, bo zachciało mu się obrośniętą mordę mieć. Proste? A jeśli komuś potrzebna jest wiara jako ersatz wiedzy do wypełnienia dziury niewiedzy, to jego sprawa nie moja. A niech se wierzy, byle ze swoją wiarą do mnie się nie doczepiał i syfu nadmiernego na świecie tą wiarą nie robił. Nie tylko o religie oczywiście mi chodzi.
 11. ex nihilo

  Nauka w San Escobar

  No wiesz... to jak z tym napisem "dópa" na płocie. Kawałków płotów mamy dużo, a że bez napisów, to może i lepiej. Nie do końca to tak, chociaż tak też bywa. Archeo to nie jakaś banda tumanów, jak Ci się wydaje. Pokręć się z nimi tu i tam, to sam się przekonasz. Bzdety kotlety Po jaką nagłą cholerę miałbym wierzyć, jeśli na to wskazuje pdp na poziomie 0,999? Wierzyć mógłbym np. w to, że jutro przyjedzie thikim i porobi to za mnie :D Coś Ty się tak tego wierzenia uczepił? Swędzi Cię tam coś, aboco?
 12. ex nihilo

  Nauka w San Escobar

  "Byt określa świadomość" nie jest wcale takie głupie. W podobnych warunkach bytowych muszą powstawać (statystyka) podobne struktury społeczne, takie, które w tych warunkach będą efektywne. Poza tym do czasów bardzo niedawnych było wiele grup żyjących jak 10 000 lat temu, i to praktycznie pod każdym względem. To tylko statystyka, musisz to wsadzić na krzywą rozkładu, pewnie jakąś gaussopodobną. No tak, to taki ersatz wiedzy. Pdp statystycznie korzystny w sytuacjach, kiedy wiedza jest nie do zdobycia z powodów obiektywnych lub subiektywnych. Coś jak ziemna glizda do wiązania buta PS - widzę, że łopatę gdzieś w kącie znalazłeś
 13. ex nihilo

  Rosną szanse na wykrycie „grudek” w jądrach atomowych

  Tak. I podejrzewam, że właśnie "tak to ma być" A nawet trochę gorzej Czyli że być może w ogóle nie będzie możliwe zmontowanie ilościowego opisu przestrzeni na poziomie podstawowym, szczególnie jeśli będzie to przestrzeń ?D. To "?" w tym przypadku oznacza nie tyle pytanie o ilość wymiarów, co to, że każda fluktuacja może być dowolnie wymiarowa, przy czym mogą być tam też wymiary dla nas niewyobrażalne. Reszta bajki już nie teraz, bo muszę iść spać, trochę już późno (wcześnie?) A możesz... możesz nawet kapcia ziemną glizdą zawiązać... a co... PS - cholera, nie mogę się dogadać z tym nowym edytorem.
×