Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

pogo

Moderatorzy
 • Zawartość

  2970
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  49

Ostatnia wygrana pogo w dniu 4 lutego

Użytkownicy przyznają pogo punkty reputacji!

Reputacja

80 Znakomita

4 obserwujących

O pogo

 • Tytuł
  1010011010

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Nie brakuje też filmików w necie jak kot czy pies pogoni niedźwiedzia. Zwyczajnie zwierzę, które nie chce konfrontacji będzie uciekać gdy coś je zaatakuje. Trochę jak człowiek uciekający przed osą, choć przecież bez większego problemu można ją zabić, bo użądlenie, to przecież nic szczególnie groźnego zwykle. Podobnie pies na tamtym filmiku. Coś go zaatakowało, nie zauważył co, więc wolał się oddalić.
 2. Koty domowe nie są aż takimi samotnikami za jakie uchodzą. Zwyczajnie ich stada są dość luźne. Nie przebywają ze sobą cały czas jak wilki, ale mają grupę osobników z którymi się "dogadują" i bardziej socjalizują... a grupa ta ma jakąś hierarchię. Podobno jest to bardziej widoczne przy większym zagęszczeniu... a takie mamy w mieszkaniach, nawet jeśli to jest 1 kot i 1 człowiek to dzielą ze sobą mocno ograniczoną przestrzeń.
 3. Kiedyś zaatakowała mnie wypatroszona kotka brata jak sobie dokuczaliśmy, więc nie widzę nic dziwnego w zachowaniu tego kota. Zwyczajnie bronił członka stada. Podobnie zachowuje się jedna z moich kotek jak ktoś zaczyna się za bardzo rządzić u mnie w domu i pojawiają się podejrzenia, że ktoś chce zająć moje miejsce, choć na szczęście zawsze kończy na straszeniu.
 4. Sprzedaż pecetów spada od lat

  @mr_gm Przypominam, że laptop to też PC. Co więcej do firm częściej kupuje się gotowe sprzęty niż "składaki", a one pewnie od dawna robią większość obrotów na tym rynku. Choć najdroższe sprzęty stacjonarne to pewnie domena prywatnych osób (pomijam superkomputery).
 5. Eksperci od sztucznej inteligencji wzywają do bojkotu KAIST

  Żeby nie było jak w wielu ludzkich społecznościach. Empatyczne AI we własnym gronie będzie jednocześnie cięło bez skrupułów ludzi i inne AI. Mamy w ten sposób stabilne stado, które się rozprzestrzenia kosztem wszystkich innych. (Gdzieś czytałem, że Indianie często mianem człowieka potrafili nazwać wyłącznie członków własnego plemienia, a każdy inny był dla nich jak zwierzę... no trochę uprościłem)
 6. Potwierdzam opinię @3grosze. Z obserwacji 3 kotek, które miały kontakt ze szczurem klatkowym na moich oczach: 1. kotka zarówno przed jak i po sterylizacji uznała, że ze szczurem można się pobawić. Szczur był innego zdania, klatka też. 2. kotka przed sterylizacją uważała, że klatka nie istnieje, nawet jak była matką karmiącą. Poluje tylko na owady latające. 3. kotka po sterylizacji rozbiła się na klatce podczas próby polowania. Szczur niedługo później padł z przyczyn naturalnych, więc więcej eksperymentów nie będzie... a właścicielka szczura teraz ma kota.
 7. Udało się zarejestrować zakłócenie pracy pulsara

  Trochę jak porównywanie lampy naftowej z silnikiem odrzutowym. I tu spalamy naftę i tu. To nic, że inna nafta, to nic, że spalana w innych warunkach. Tak jak lampa naftowa ma niewiele wspólnego z silnikiem odrzutowym, tak i tokamak ma niewiele wspólnego z wnętrzem Słońca.
 8. Sprzedaż pecetów spada od lat

  @rahl Czytając własną wypowiedź zastanawiam się ile wypiłem przed napisaniem tego... Zapomnijmy o tym
 9. Udało się zarejestrować zakłócenie pracy pulsara

  O ile dobrze kojarzę to ITER ma dużo większe temperatury niż wnętrze Słońca (przynajmniej według aktualnych modeli budowy naszej gwiazdy dziennej). To raczej przypomina wnętrza znacznie masywniejszych gwiazd. Zajrzałem teraz do Wikipedii. Według obecnego modelu jądro Słońca ma gęstość 162 200 kg/m³, a generowana moc to 276,5 W/m³ (nie na tonę, jak pisałem wcześniej). Oznacza to, że aby uzyskać moc porównywalną z ITER (400MW) potrzeba prawie 235 milionów ton wodoru (a raczej protonów) skompresowanego do objętości 1,5 miliona m3. Oczywiście tego paliwa starczy wtedy na setki milionów lat, ale szybkość jego "wypalania" będzie tragicznie mała. ITER ma być zasilany małymi dawkami paliwa zużywanego bardzo szybko, więc nie ma to zbyt wiele wspólnego z wnętrzem Słońca.
 10. Udało się zarejestrować zakłócenie pracy pulsara

  No cóż... Zakładając nawet, że rzeczywiście odtwarzamy wnętrze Słońca to wciąż mamy kilka problemów, które sprawiają, że nie mamy energii fuzyjnej (szczególnie taniej): Wytwarzamy to na krótko, nie umiemy podtrzymać. Ilość energii potrzebnej na wytworzenie jest większa niż ilość pozyskiwanej energii Słońce nie jest specjalnie wydajne. Zaledwie ze 250 czy 280 W (tak watów, nie kilowatów), na tonę paliwa, więc taki reaktor musiałby być gigantyczny. Dla porównania: człowiek jak leży i nic nie robi to produkuje ok 1000W / tonę masy swojego ciała, czyli w praktyce ok 1W/kg. Co innego by było, gdybyśmy odtwarzali wnętrza dużo masywniejszych gwiazd. (Mogłem nieco pomylić liczby, bo piszę to z pamięci, ale rząd wielkości z pewnością się zgadza). Ale odbiegamy już od tematu...
 11. Sprzedaż pecetów spada od lat

  @rahl sam sobie strzelasz w stopę tymi argumentami. Mamy świat gdzie jest powiedzmy 5 producentów procesorów. Mają podobną technologię, podobne możliwości produkcyjne, trochę róże architektury. Jednego drugim nie zastąpisz w 100%, ale zwykle coś się da. Zależy czego potrzebujesz. Wszyscy mają tę samą technologię podnoszącą wydajność ich układów x10. Który z nią wyskoczy? Podpowiem: NIKT. Jak któryś wyskoczy to zostanie ubity przez resztę i sprowadzony do poprzedniego poziomu sprzedaży. Problem w tym, że przez następne 5 lat nie będzie miał nic nowego... Nikt nie będzie miał nic nowego... Finansowo upadnie cała piątka. Z czymś tak nowym może wejść ktoś z zewnątrz, ale koszt wejścia w ten rynek to optymistycznie jakieś $1010 @Ergo Sum to też nie takie proste... są koszty zakupu sprzętu do produkcji tego. Jest proces testów. To zajmuje czas. Nie znam konkretnie rynku procesorów czy czegoś porównywalnego, ale uważam, że to bez sensu. Gdyby AMD powiadało technologię i możliwości produkcji procesorów choćby o 10% lepszych od obecnie sprzedawanych Inteli, to nie kryłoby się z tym, tylko poszło w marketing jak za czasów "Athlonów 3000+" itp. Nikt normalny nie wyda 400mld $ aby uzyskać z tego 100mld $ przychodu brutto... To, że mamy laboratorium, które umie wyprodukować jeden plaster mega wydajnych procesorów na miesiąc nie znaczy, że da się to w rozsądnych kosztach przeskalować na tysiące plastrów dziennie...
 12. W Gmailu będzie opcja samoniszczących się e-maili

  Inspektor Gadget miał lepsze.
 13. Z tego co rozumiem z artykułu, to ta wstępna wymiana nic nie daje, bo wszystko ginie nim zostanie zagospodarowane.
 14. Eksperci od sztucznej inteligencji wzywają do bojkotu KAIST

  Ogółowi AI służącemu wykonywaniu codziennych czynności i umilającym nam życie wgramy jakieś wartości moralne. Ale wojskowe zostaną bez tego, bo po co im... I teraz liczymy, że cywilne będą pilnować wojskowych. Brzmi jakby gniazdo szerszeni miało kontrolować człowieka z miotaczem ognia...
 15. Sprzedaż pecetów spada od lat

  W pracy mam laptopa ze stacją dokującą, 2 monitorami i zewnętrzną klawiaturą. W domu blaszak, 2 monitory i wiadomo. W pracy nie potrzebuję mocnej grafiki do gier, w domu tak. W pracy muszę czasem przenieść laptopa do salki konferencyjnej... w domu jak muszę zanieść kompa do innego pokoju to zabieram służbowego laptopa. Uważam, że leżenie na kanapie i grzanie sobie jajek laptopem jest mało przyjemne i niezbyt zdrowe. Wolę dobry fotel i biurko. Gdybym częściej potrzebował mobilnego sprzętu miałbym i blachę i lapka, a tak to nawet nie często służbowego zabieram do domu. Wciąż myślę o zakupie konsoli... Tablet też pewnie niedługo kupię. Także nie neguję sensu żadnego urządzenia.
×