Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

pogo

Moderatorzy
 • Zawartość

  3007
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  50

Ostatnia wygrana pogo w dniu 9 maja

Użytkownicy przyznają pogo punkty reputacji!

Reputacja

83 Znakomita

4 obserwujących

O pogo

 • Tytuł
  1010011010

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Wpuścić do organizmu mikroby produkujące cały czas antybiotyki. Nie brzmi to dobrze, chyba że będą ginąć po kilku dniach.
 2. pogo

  Najstarsze i największe baobaby zaczęły nagle wymierać

  1. Zmiany klimatu sprzed 8000 lat nie wpływały na obecnie zyjące baobaby. One odczuły tylko to, co było przez ostatnie 2000 lat, a skoro o nich mówimy, to ograniczmy się do tego czasu. 2. Owszem w ciągu tych 8000 lat były zmiany, których człowiek nie powodował (a może i powodował, kto wie...), ale tempo zmian było kilkadziesiąt razy wolniejsze.
 3. pogo

  Tak wygląda twarz Boga

  Czyli czekamy aż ktoś oberwie i dopiero wtedy ukarzemy tego, co mówił... o ile udowodnimy mu, że pobicie było bezpośrednim skutkiem jego przemówienia. Nie ma idealnych rozwiązań... :/
 4. pogo

  Ludzkość coraz mniej inteligentna

  @3grosze Jeśli masz rację, to środek właśnie zanika. Zostaje tylko góra i dół. Wyobraź sobie świat w którym 10% ludzi to intelektualiści, a reszta... i nie ma prawie nikogo po środku... Potwierdza się teoria, o której słyszałem jeszcze w szkole: Łączna inteligencja na świecie jest stała, a ludzi przybywa.
 5. pogo

  Ludzkość coraz mniej inteligentna

  Na orientację za bardzo bym nie liczył... Teraz nawet niby dobre RPG dają efekty jak chodzenie z GPS-em, więc w rzeczywistości nic się nie orientujesz, tylko idziesz za strzałką... I to zaskoczenie koleżanki, że po pół roku od kiedy zakończyłem grę wciąż umiem ją z pamięci poprowadzić do najlepszych kowali.
 6. pogo

  Tak wygląda twarz Boga

  Ja bym jednak dołożył jeszcze ograniczenie w nawoływaniu do przemocy, bez względu na to, przeciwko komu ma być skierowana. No dobra... to było zbyt ogólnie, bo mnie zwolennicy BDSM zlinczują
 7. pogo

  Służby specjalne mogą śledzić cały ruch z DE-CIX

  Nadal przez tamten węzeł przechodzi tylko ruch szyfrowany inaczej niż poprzez modulowanie. I tak, da się rozszyfrować. Zapisujemy zera i jedynki, które mogą nas interesować i walczymy z rozszyfrowaniem metodą brute-force. Wiele "starych" algorytmów szyfrujących okazało się mieć błędy, które powodowały, że na długo przed ich złamaniem służby w miarę spokojnie je odczytywały. Nie wierzę, że choć część z obecnie uznawanych za "bezpieczne" nie ma znanych im już błędów. Przypomnijmy sobie choćby aferę z kluczami RSA. Podpowiem, że 3DES nie miałby sensu, gdyby DES był uważany za rzeczywiście bezpieczny a i 3DES jest już powoli poddawany w wątpliwość. Oczywiście ja osobiście nie umiem naruszyć żadnego z nich, ale to jeszcze o niczym nie świadczy.
 8. pogo

  Ludzkość coraz mniej inteligentna

  @mankomaniak Nie. Wymiana pokoleń to jakieś 20-25 lat, czyli 7 na pokolenie daje jakieś 2,8 - 3,5, więc cały czas to samo tempo co przed epoką internetu.
 9. Nie da się uniknąć wszystkich szkodliwych czynników, ale można opóźnić ten "uwiąd starczy". Ale ja wciąż jestem młody i głupi, więc co ja się będę...
 10. pogo

  Dwutlenek węgla redukuje tłuszcz brzuszny

  Tak, oszukał. One umierają gdy umiera ich właściciel. Inna sprawa, że ich "nieśmiertelność" to stare dane. W rzeczywistości średni czas życia adipocytów to jakieś 7 lat... o ile dobrze pamiętam, bo rzucam liczbę z pamięci. Nie wiem tylko czy po śmierci jednego automatycznie powstaje następny na jego miejsce, czy to tylko gdy jest rzeczywiście potrzebny.
 11. Coś o tych różnicach niedawno było na KW. A co do wyboru jedzenia... Już pomijając rozsądek... Nie pomyśleliście, że niezdrowe odżywianie może kumulować skutki z wiekiem. Jako dziecko jeszcze nic lub prawie nic nie skumulowaliśmy, więc nie odczuwamy problemów, a na starość mamy już tego w sobie całkiem sporo. I nie muszą to być jednoznacznie dołożone toksyny. Mogą być powoli kumulujące się degeneracje poszczególnych narządów.
 12. pogo

  Psychopatyczna sztuczna inteligencja z MIT

  Komputer dostaje obrazek i podpis pod nim "słoń". I to jest bezpośredni odpowiednik ludzkiego wzroku i słuchu: mama pokazuje obrazek i mówi, że to słoń. Tak samo człowiek może zanegować prawidłowość opisu, jak i komputer... jeśli tylko programowi na to pozwolimy... inaczej będzie za wszelka cenę szukał powodu, dlaczego tego konkretnego słonia nazwaliśmy tym razem cyfrą 2... W sumie człowiek też nierzadko to robi. trzeba też pamiętać, że jeśli dziecku będziesz cały czas mówić, że kaczka to słoń, to dziecko będzie w to wierzyć, bo nie ma z czym skonfrontować tej wiedzy, to samo robi komputer.
 13. pogo

  Psychopatyczna sztuczna inteligencja z MIT

  Mam wątpliwości co do tej pustki między atomami. Atomy wydają się całkiem ciasno upakowane w ciałach stałych. Co innego jądra atomowe, więc raczej: "Patrzysz w pustkę między jadrami atomowymi wypełnioną chmurą elektronów i mówisz, że to człowiek". Maszynie brakuje jedynie umiejętności podważenia informacji otrzymanej od "nauczyciela". Gdyby zaimplementować jej taką opcję, to pewnie dałaby radę reagować bardziej jak człowiek, gdyby tylko byłą wcześniej przeszkolona. Szkoląc od zera, to i z człowieka (prawdopodobnie) zrobisz co chcesz...
 14. 3-letnią córkę karmić wciąż piersią... Nigdy nie zrozumiem Azjatów...
 15. pogo

  Ma stałą orbitę i pochodzi spoza Układu Słonecznego

  Wcale nie takie niewiele. Nawet w galaktykach spiralnych całkiem spora liczba gwiazd porusza się w ramach całej kuli. Kwestia tego, że poza dyskiem są one stosunkowo rzadkie.
×