Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

thikim

Użytkownicy
 • Zawartość

  4251
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  70

Ostatnia wygrana thikim w dniu 5 maja

Użytkownicy przyznają thikim punkty reputacji!

Reputacja

35 Bardzo dobra

1 obserwujący

O thikim

 • Tytuł
  Kierownik robót

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Granatowy - 84 stopnie (powinni dołożyć takie miejsce z powierzchnią z patelni, jajka by się usmażyły) https://moto.wp.pl/gorace-i-zimne-samochody-6062071057720449g/10
 2. Szkoda że tylko dla srebrnych. Dla czarnych byłby znacznie ciekawszy wynik.
 3. thikim

  Ma stałą orbitę i pochodzi spoza Układu Słonecznego

  Tu podkreślmy. Wzajemne milionletnie oddziaływania ustabilizowały orbity. Dzisiaj nie musimy brać równań Newtona do obliczeń ponieważ parametry każdej orbity sobie zmierzymy i możemy bardzo dokładnie określać położenia wszystkich planet. Ale wyliczenie tego od samego początku jest niemożliwe. Tak samo obliczenie z obecnego stanu jak wyglądał początek. W rzeczy samej obliczanie co było 4,5 mld lat temu ma sens tylko dla pewnych warunków. I tak, w tym czasie były kolizje które wszystko zaburzały. Tak więc jedyną osobą na Ziemi która potrafi to obliczyć jest 3grosze A symulacje? Pokazują możliwości a nie co było 4,5 mld lat temu.
 4. thikim

  Ma stałą orbitę i pochodzi spoza Układu Słonecznego

  Generalnie dlatego. Ale ja wiem że liczysz takie rzeczy szybciej niż NASA https://pl.wikipedia.org/wiki/Problem_n_ciał To były kolizje czy nie?
 5. thikim

  Francuzi zbadali zęby Hitlera

  Z punktu widzenia człowieka który sobie idzie po powierzchni Ziemi - Ziemia jest płaska. Nic człowiekowi nie daje pożytku wiedza że jest jakieś tam minimalne zakrzywienie gdy chce zrobić parę kroków. To idąc dalej: wszechświat jest płaski czy nie? A jeśli nie jest to dlaczego mapy nieba tworzymy jakby był płaski?
 6. thikim

  Wszechświat jako symulacja

  A faktycznie. Jakoś mi się źle skojarzyło. Mimo iż nieprawdopodobna jest jednak nie do obalenia. Nawet wspominanie o olbrzymiej mocy obliczeniowej potrzebnej do takiej symulacji nie ma sensu ponieważ nie trzeba wszystkiego symulować - wystarczy symulować na poziomie ludzkiego umysłu. To że nasze narzędzia A pokaże nam wynik X nie musi w symulacji byś wynikiem czegoś rzeczywistego. Może być tylko tym co nasz mózg przyjął do wiadomości. Tak więc jest nie do obalenia. I można w niej znaleźć wątek religijny jak napisał darekp.
 7. thikim

  Ma stałą orbitę i pochodzi spoza Układu Słonecznego

  Faktycznie może być ciężko bo już układ trzech powiązanych grawitacyjnie ciał w ruchu jest nie do policzenia (dokładnego).
 8. thikim

  Wszechświat jako symulacja

  Jest nie do obalenia Znajdziesz całą masę artykułów pod hasłem: "holograficzny wszechświat". Twój syn zaś najpewniej dowiedział się o tym w związku ze śmiercią Hawkinga. Tu masz trochę: http://www.pan.poznan.pl/nauki/N_307_07_Jacyna.pdf
 9. thikim

  NASA wyśle na Marsa... helikopter

  Ja Ci go mam podać? Tak, domyśliłem się że umiesz podstawić do paru składnikowego wzoru dane. Dziecko to potrafi. Chcesz mi dowieść że masz umiejętności dziecka? Po tej odpowiedzi zaczynam wątpić. Cały myk polega na tym i trudność że trzeba sobie policzyć składniki. Po to Ci podałem wymiary żebyś sobie mógł sam policzyć. Nie umiesz? Ja też nie. Ale ja nie piszę głupot o tym jakie to łatwe.
 10. thikim

  NASA wyśle na Marsa... helikopter

  To co zabawimy się w liczenie? Oblicz mi najpierw jakie wymiary skrzydeł (łopat) dasz. Jaki profil. Jaki materiał. Oblicz mi masę. Oblicz mi siłę nośną. Oblicz jakie perturbacje będzie w stanie znieść ten pojazd. Czy pierwszy lepszy powiew kurzu nie zrobi z niego spadającego pojazdu. Itd. Oblicz jaką zapewni manewrowość. Bo samo wiszenie to jest dobre jak ktoś coś wiesza. Ale tu musi sam dolecieć na to miejsce. Oblicz na ile będzie w stanie przyspieszyć. Oblicz na ile lotu mu energii starczy. Oblicz prędkości: wznoszenia, lotu. Itd. W sumie dobry pomysł - zamiast budować go i wysyłać na Marsa -policzmy sobie wszystko na kartce papieru. Taniej będzie. Nawet i prościej Znaczy się na ile zrozumiałem to naukowcy NASA oceniają misję na wysoce ryzykowną a Wy na kartce papieru wszystko moglibyście wyliczyć i ocenić jednoznacznie że będzie ok albo nie będzie. Będą z pewnością wdzięczni za pomoc Amatorzy w NASA. Tu są dwaj ludzie co takie rzeczy robią w przerwie na papierosa. Tak. Napisanie tego zdania wymagało z pewnością masy roboty Prosty? No to czekam na obliczenie siły nośnej a pal licho, najprostsze co się da - idealna kula żelaza o średnicy 20 cm z przymocowanym na górze idealnym kwadratem o polu 100 cm2 i grubości 5 mm, w atmosferze Marsa na wysokości 10 m, warunki normalne dla Marsa prędkość 100 m/s.
 11. thikim

  Zarejestrowano najwyższą falę na półkuli południowej

  No właśnie to nazywamy paczką W krótkim okresie i przestrzeni więcej fal. Nie muszą mieć tej samej amplitudy.
 12. thikim

  NASA wyśle na Marsa... helikopter

  Słuszna uwaga z tym przyciąganiem. To przeoczyłem. W takim razie lepiej byłoby przeprowadzić test załóżmy na 20 km. To się da obliczyć na jakiej wysokości na Ziemi siła przyciągania i siła pompowania atmosfery w dół będą odpowiadały temu na Marsie.
 13. thikim

  Zarejestrowano najwyższą falę na półkuli południowej

  Tak czy inaczej nawet jeśli to jest 3-4 parametry: można to zoptymalizować pod kątem energetycznym. Nagła zmiana któregokolwiek parametru wiąże się z większym szansą na nagłe zmiany pozostałych. Można więc zrobić algorytm na zasadzie: nagła zmiana KTÓREGOKOLWIEK parametru ->więcej pomiarów WSZYSTKICH parametrów. I brak zmiany któregokolwiek parametru ->mniej pomiarów.
 14. thikim

  NASA wyśle na Marsa... helikopter

  Może by tak spróbowali najpierw lotów 30 km nad powierzchnią Ziemi Tzn. rozumiem niechęć: na Marsie porażka będzie dużo bardziej spektakularna i droższa. Jeśli by poleciał ( w co wątpię) obserwacje rzeczywiście byłyby ciekawe. Musi być jednak i drugi warunek: loty trochę wyżej niż 3 m. Bo dla 3 m to lepiej na łaziku zbudować wysuwany maszt. Tak do 10 m pewnie będzie to o wiele łatwiejsze. Znaczy się: planujemy sukces
×