Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

thikim

Użytkownicy
 • Zawartość

  4400
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  72

Ostatnia wygrana thikim w dniu 28 czerwca

Użytkownicy przyznają thikim punkty reputacji!

Reputacja

39 Bardzo dobra

1 obserwujący

O thikim

 • Tytuł
  Kierownik robót

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. thikim

  Religijne dogmaty (offtop z „Bilionowe Apple”)

  No, nie zmieniaj i nie urywaj w połowie zdania definicji. Bo to jest tak jakbyś zamiast napisać: woda to związek chemiczny wodoru i tlenu napisał: woda to związek chemiczny wodoru. LOL Czyli jednym słowem: bzdura. Masz rację. Wynika to z mętności tych terminów. Trzeba by jednak wyjść od jakiejś definicji konkretnej: Prawnik by tu załamał ręce, ale wypchał kieszenie. Dogmat to nie to co jest w Objawieniu Bożym - to nie wystarcza, drugim warunkiem jest sformalizowanie przez władzę nauczycielską Kościoła. To że w Piśmie Świętym napisano: "Jadł i pił" nie oznacza że to jest dogmat. No więc teraz wyznanie wiary spełnia warunki dogmatu i tu masz rację. Wyznanie wiary zaś było przyjęte jako jedna treść. W skład tej treści z kolei wchodzi i kwestia stworzenia świata. Czy można mówić o dogmacie o stworzeniu świata to jest kwestia retoryczna. Dalej jednak nie widzę dowodu na to że nauka wyparła to z poglądów ludzkości. Z analogicznego powodu to Niemców szanuje
 2. thikim

  Homo erectus wyginął przez lenistwo i konserwatyzm

  Czytam tytuł: przez lenistwo i konserwatyzm. Czytam treść: na końcu uwaga o konserwatyzmie, niemalże na siłę doklejona. tylko co to ma wspólnego z konserwatyzmem? https://pl.wikipedia.org/wiki/Konserwatyzm Konserwatyzm w przeciwieństwie do rewolucjonizmu opiera się na naturalnym ewolucyjnym rozwoju. Brak rozwoju to nie konserwatyzm tylko stagnacja ewolucyjna. Jaki z tego ogólny wniosek?
 3. thikim

  Google przygotowuje ocenzurowaną wyszukiwarkę na chiński rynek

  Ja zaś załamuję ręce nad Waszą logiką a nie morale. Przeinaczyliście dyskusję tak bardzo że najpierw bym ją musiał obrócić o 180 w lewo a potem o 180 w prawo Najpierw, że dla firmy liczy się tylko zysk. G... prawda. Ale że z powodu etyki to kolejne g... prawda. Firmy istnieją tylko w przestrzeni abstrakcyjnej. W rzeczywistości istnieją za to ludzie. I oni kierują się nie tylko zyskiem. I nie tylko etyką. Najczęściej kierują się głupotą
 4. thikim

  Monsanto przegrało w sądzie z umierającym mężczyzną

  Czy to sprawiedliwy wyrok? Czy jest sprawiedliwy wobec tych wszystkich poszkodowanych którzy nie dostaną 290 mln dolarów? Czy można ogłaszać astronomiczne wygrane w sytuacji gdy dotyczyć to będzie tylko 1/1000 poszkodowanych? Teza o niewymiernej wartości ludzkiego życia prowadzi do wniosku że życie człowieka A jest warte 1 dolar a życie człowieka B - 1 mld dolarów
 5. thikim

  Religijne dogmaty (offtop z „Bilionowe Apple”)

  Ja też pytam o to jaki wyparła. Ale przypominam że pisałeś: całkowicie wyparła. A teraz już spuszczasz z tonu. Bo całkowicie wyparła jest niemal równoznaczne - obaliła. I teraz piszesz o dogmacie: " świat został stworzony przez Boga ". Po pierwsze nie kojarzę takiego dogmatu ale może przegapiłem, więc poproszę o jakąś bardziej szczegółową informację. Osobiście zaczynam się skłaniać do tego że nie wiesz co to jest dogmat. Po drugie jeśli "świat został stworzony przez Boga" określimy mianem wierzenia, poglądu (a nie dogmatu) to słucham, w jaki to sposób nauka wyparła to wierzenie, pogląd? W zasadzie to wykracza poza chrześcijaństwo bo jest to wierzenie obecne w wielu religiach. I jakoś nie widzę jakiś szczególnych zmian w tym ilu ludzi kiedyś w to wierzyło a ilu wierzy w to obecnie. Ale podobno nauka to wyparła (całkowicie). Moim zdaniem: pisząc: dowodzisz tylko że krytykujesz coś czego nie znasz. I efekty tego są takie lekko zasmucające. No i jeszcze ten nienawistny język: "katolski" - nie potrafisz okazać odrobiny szacunku rozmówcom? Lubisz sprowadzać dyskusję do poziomu szamba? BTW. Wedle Twoich słów to nauka wyparła całkowicie dogmaty/poglądy (jak rozumiem - nie jeden, ale całkowicie wszystkie). A widzę że masz problem ze znalezieniem jednego chociaż wypartego.
 6. thikim

  Facebook traci w USA

  Owszem, to nie do końca to samo ale po uwzględnieniu tego że to nie to samo przypadek staje się jeszcze bardziej jaskrawy. Tak jakby porównać liczbę wejść do pokojów dziennych z liczbą wyjść na zakupy do supermarketu i się okazało że do pokojów było 10 a do supermarketu 12.
 7. thikim

  Google przygotowuje ocenzurowaną wyszukiwarkę na chiński rynek

  Czy to była ironia? Robimy głosowanie?
 8. thikim

  Facebook traci w USA

  Ludzie jednak w jakiś nie do końca uświadomiony sposób wyczuwają że wolność jest lepsza niż niewola. Odkąd FB zaczęło cenzurować świat - traci.
 9. thikim

  Google przygotowuje ocenzurowaną wyszukiwarkę na chiński rynek

  Google nie jest organizacją charytatywną. Czy jak idziecie do sklepu to przy kasie prosicie żeby towar był za darmo?
 10. thikim

  Bilionowe Apple

  Nie interesują mnie brednie i proszę się bredniami nie zasłaniać. Pytanie jest proste i dotyczy Twojej wypowiedzi. Jaki dogmat wyparła nauka? Przeważnie jest. Nie musi tak być zawsze.
 11. thikim

  Bilionowe Apple

  Jaki na przykład dogmat wyparła?
 12. thikim

  W Chinach powstał najwyższy sztuczny wodospad na świecie

  Jeśli to uważacie za marnotrawstwo zasobów to i każde dzieło sztuki spełni te kryteria, co prowadzi do wniosku z Waszych założeń że artyści nie są eko
 13. thikim

  Zawodna technologia rozpoznawania twarzy

  Aha, czyli fakt przeczący temu co piszesz traktujesz jako potwierdzający to co piszesz W Polsce poseł czy senator też może być zatrzymany i też bywa. Immunitet nie oznacza że nie można go zatrzymać. Generalnie z wielu różnych powodów po prostu nie ma potrzeby zatrzymywania posłów. Jeśli bowiem popełniają wykroczenia i przestępstwa to raczej takie które trzeba udowodnić w sądzie a nie poprzez złapanie na gorącym uczynku. Podaj chociaż jeden przykład kiedy polskiego posła powinno się zatrzymać a nie zatrzymano Przypomnę Ci że pisałeś o prawie do zatrzymywania. Otóż wiedz że w Polsce policja też ma takie prawo.
 14. thikim

  Prędkość światła

  Jest taki wzór: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prędkość_światła Zmieniło by się bardzo dużo. Więcej niż przy pstryknięciu Thanosa.
 15. thikim

  Inter-Planetary-File-System

  Moim zdaniem na chwilę obecną to nie ma sensu. Obecnie kwestię działania internetu rozwiązujemy na poziomie coraz lepszej infrastruktury - to w opozycji do argumentu o większej wydajności. Jeśli chodzi o kwestie cenzury to obecnie od tego jest raczej darknet.
×