Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

thikim

Użytkownicy
 • Zawartość

  4352
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  72

Ostatnia wygrana thikim w dniu 28 czerwca

Użytkownicy przyznają thikim punkty reputacji!

Reputacja

39 Bardzo dobra

1 obserwujący

O thikim

 • Tytuł
  Kierownik robót

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Jakiś cytat? Na poparcie tezy że w szkołach podstawowych tego uczą Raczej nie powinni tego uczyć bo "istota żywa" nie jest pojęciem podręcznikowym. A czy istota może być nieżywa? Słowo "przodek" ma dużo znaczeń. O tym w jakim znaczeniu autor chciał go użyć świadczy całe zdanie. I pierwotne zdanie sugerowało rzeczywiście znaczenie osobowe.
 2. thikim

  Matematyczny efekt placebo zapachu kawy

  W homeopatii nie ma substancji czynnej w śladowych ilościach - nie powinno jej tam być w ogóle. Co do placebo nie możecie się dogadać bo stosujecie różne definicje. Ja przychylam się do definicji z której skorzystała bea. Jajcenty zastosował własną. A Usher coś pomiędzy.
 3. thikim

  Z mózgami jest jak z odciskami palców: nie ma dwóch identycznych

  DNA bliźniaków różni się.
 4. thikim

  Czujny menedżer uratował Apple'a przed kradzieżą

  Wszędzie są takie zasady. Wszędzie są nieprzestrzegane. I dobrze bo: Nie da się pracować na bezpiecznych zasadach Tylko 5000? A ich żony, dzieci i kochanki?
 5. thikim

  Z mózgami jest jak z odciskami palców: nie ma dwóch identycznych

  To już dużo. Dalsze badania pozwolą wyselekcjonować indywidualne cechy wolno i szybkozmienne. I podnieść i skuteczność i przedział czasu zwiększyć. Wszystko w kontekście: Cecha mózgu: DNA - to samo w wieku 13 i 70 lat
 6. thikim

  Prędkość światła

  No raczej nie. Być może na początku rozmawialiśmy o paradoksie bliźniąt ale co najmniej od tego postu z marca: Już rozmawiamy o czymś innym Rozmawiamy nie o całej podróży dwójki bliźniaczek co wystartowały z planety tylko o fragmencie w którym sobie lecą i liczą impulsy. A to coś zupełnie innego.
 7. thikim

  Prędkość światła

  Tak Zauważ jednak że w związku z tym że prędkość A względem B równa się prędkość B względem A to i dylatacja A względem B jest równa dylatacji czasu B względem A
 8. thikim

  Prędkość światła

  Liczą patrząc na biegun czy równik? Zakładając że odpowiedzią jest: "oddalony bardzo" to policzą tyle samo. No i jeszcze zakładam że "oddalony bardzo" oznacza że dominuje obrót rzeczywisty pulsara a nie ruch po okręgu bliźniaków. To tak żeby nie pominąć że jeśli pulsar byłby nieruchomy to krążąc blisko też byśmy widzieli że się obraca.
 9. thikim

  Orbita Ziemii względem Słońca

  Ziemia też oddala się od Słońca. W tempie 10 cm na rok Z tym że nie tłumaczymy tego niestabilnością orbity tylko ubytkiem masy Słońca.
 10. thikim

  Orbita Ziemii względem Słońca

  Pomijając: - wpływ innych obiektów (komety, planety itp) i rozpatrując jedynie układ Słońce - Ziemia - Księżyc to nie ma takiego zagrożenia. Można napisać że jest odwrotnie niż napisałeś: Ziemia krąży po elipsie z powodu grawitacji a nie grawitacja zmienia się z powodu zmiany odległości. Układ jak każdy może być stabilny bądź nie. W przypadku Ziemia-Słońce jest po prostu stabilny.
 11. thikim

  Orbita Ziemii względem Słońca

  Trochę zagmatwałeś pytanie.Pytasz o to czy zmiany odległości Ziemia-Słońce nie spowodują w przyszłości jeszcze większych zmian odległości?
 12. thikim

  Prędkość światła

  Zakładając że nie ma różnic w polu grawitacyjnym to to tempo upływu czasu jest takie samo. To nie znaczy że zegary wskazują ten sam czas.
 13. thikim

  Nauka w San Escobar

  A nie robią? Pewna Pani mówiła że tylko "tuman" pracuje za <6000 Ale to żartem. Ani Ty ani ja nie mamy na to żadnego wpływu jak jest Co najwyżej możemy mniej lub bardziej trafnie opisać to co jest. A ponieważ g... wiemy, to wierzymy, że jest jakoś. Chyba że napiszesz że wiesz wszystko - wtedy przyznam Ci rację że nie wierzysz Jedyne co mogę przyjąć do wiadomości to że jest co najmniej jeden osobnik Hs który TWIERDZI że nie używa wiary. Twierdzi to z zapałem kapłana jakiejś religii Tylko jak nazwać jego proces myślowy dotyczący dnia jutrzejszego? Zgadywanie? A może w ogóle nie myśli na temat jutra? Ani tego co będzie za godzinę?
 14. thikim

  Format do importowania kontaktów do telefonu

  Sprawdzam po kolei i większość już się nie nadaje Bo to, bo tamto, bo nie potrafi google csv obsłużyć, bo ma własny bardzo ubogi format. Chyba trzeba będzie symulator androida odpalić.
 15. thikim

  Format do importowania kontaktów do telefonu

  Przyznaję, robi to wrażenie Jednakowoż dla mnie w tej chwili ważniejsze jest aby import można było robić przez telefon bez kontaktów googla. Tak to już widzę że ja to sobie zaimportować mogę przez kontakty google ale wielu moich znajomych to raczej tego nie używa. Idealnie to byłoby wysłać emailem plik tak żeby sobie ściągnęli i importowali w jakiś sposób z kontaktów. Być może trzeba jednak użyć jakiejś innej aplikacji kontaktów, która takie coś obsługuje, bo moja ze wstępnego rozeznania (MIUI, Android) nie obsługuje tego. Albo chociaż aplikacja która mi na telefonie zaimportuje kontakty z pliku csv.
×