Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

darekp

Użytkownicy
 • Zawartość

  524
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  9

Ostatnia wygrana darekp w dniu 2 sierpnia 2017

Użytkownicy przyznają darekp punkty reputacji!

Reputacja

14 Niezła

O darekp

 • Tytuł
  Nadsztygar

Ostatnie wizyty

5158 wyświetleń profilu
 1. Eksperci od sztucznej inteligencji wzywają do bojkotu KAIST

  Z drugiej strony w świecie ludziów nie wyewoluowała postawa pozbawiona wartości moralnych. Pomimo tego, że od czasu do czasu rodzą się psychopaci. Wygląda to trochę tak, jakby brak tych wartości był ewolucyjnie nieopłacalny. Chociaż w tej chwili nie powiedziałbym, że jasno widzę, na czym polegałaby korzyść ewolucyjna i jak dokładnie przebiega to eliminowanie niezdolnych do odczuwania wartości jednostek "wojskowych"/"psychopatów". A zwłaszcza jak to było "na początku", kiedy ta zdolność odczuwania dopiero powstawała. Bo po pewnym czasie wykształciła się sytuacja, że ci "odczuwający" mają równocześnie świadomość, jak ważne jest to "odczuwanie" i - dzięki temu, że jest ich więcej - potrafią nie dopuścić do objęcia władzy przez "psychopatów".
 2. Aktualizacja Forum

  Już chciałem napisać, że u mnie też, a tu jak na złość liczba komentarzy zmniejszyła się do trzech (godz. ok. 07:10)
 3. Aktualizacja Forum

  Rozumieć, rozumiem. Ale jakoś nie ani mnie nie rozbawiło (o co mniejsza, bo to rzecz subiektywna), ani nie odebrałem tego powiedzmy "dowcipkowania" (kiepskie określenie, ale z braku pomysłu na inne w tej chwili użyję) jako adekwatnego do sytuacji. Wilk się stara, pyta o wskazówki, jak dokładniej namierzyć błąd na kóry narzekasz, a Ty zamiast tego wychodzisz z "poczuciem humoru". Jakoś zdecydowanie nie nie rajcuje, ech
 4. Aktualizacja Forum

  Lista aktywności na głównej stronie - lub jak kto woli taki "panel" na dole z napisem "Forum" po prawej stronie, poniżej panelu "Konkurs" i w lewo dół od panelu "Polecane książki" ma zmienną długość. Czasami wyświetla się w niej kilka ostatnich komentarzy, czasami tylko jeden. Nie wiem od czego to zależy, być może od godziny wejścia na stronę główną KW, a być może od komputera. Teraz np. widzę 5 komentarzy, a kilka godzin temu gdy wszedłem z komputera w pracy był jeden. A kiedyś wcześniej (wczoraj? już nie pamiętam kiedy) było więcej niż jeden. Być może jest tak jak sugeruje Marzena, że to jest kwestia algorytmu wybierania wyświetlanych komentarzy, przed aktualizacją pewnie była wyświetlana stała liczba ostatnich komentarzy/wpisów (czyli select top (n)) a teraz wpisy z np. ostatniej godziny (select ... where data_wstawienia >= now() - 1 hour) i jak nikt nie popełnił wpisu przez ostatnią godzinę, to lista wyświetla się pusta.
 5. Barwnik z buraków pomaga w walce z alzheimerem

  Ach, nie chciałem się wyrywać, bo myślałem, że tylko ja jestem takim dziwakiem, ale ja też
 6. Automatyczny tłumacz dorównał człowiekowi

  Hm, służę kontrprzykładem: ja w pracy jestem zawalony robotą, znam angielski, w domu rodzina itp. (i próby wyszukiwania czasu na samokształcenie z narzędzi programistycznych, których nie używamy w pracy, a mogą się kiedyś w przyszłości przydać). I chętnie nauczyłbym się chińskiego i czeskiego (co najmniej, jeszcze mnie czasem nachodzi ochota na hiszpański). Zdołam? A czeski taki prosty, wydawałoby się, wszystko podobne jak w polskim... Z innymi opiniami zgoda.
 7. Ludzie prowadzili handel już 300 000 lat temu

  Cóż, takie wytwarzanie niewątpliwie musiało być dla nich strasznie bolesne, więc nie dziwota, że wyły (wiem, że mogłem zgłosić jako literówkę, ale wyszła tak zabawna, że ... sami wiecie ) A na poważnie to chyba przykład tego, o czym pisał nantaniel w komentarzach do innego artykułu: http://kopalniawiedzy.pl/Microsoft-angielski-chinski-tlumaczenie,27913. Można by sobie pomarzyć o programach korygujących błędy w tekstach pisanych przez ludzi, ale żeby wykryć/poprawić taką literówkę program musiałby "wiedzieć", że pięściak to przyroda nieżywiona etc. etc. I znać kontekt (bo np. w utworze poetyckim kamień może wyć, jak najbardziej)
 8. Tzw. "upiorne oddziaływanie" nie nadaje się do przenoszenia energii ani informacji. Cała współcześnie znana mechanika kwantowa jest tak skonstruowana, że nie ma w niej możliwości przeniesienia energii lub informacji z prędkością większą niż prędkość światła. Jest potwornie pokrętna i nieintuicyjna ale właśnie tak się dziwnie jakoś "zakręca", żeby m. in. jej nie przekroczyć. Szczegółów nie dam rady na szybko opisać z pamięci (to raczej ci 537 razy mądrzejsi ode mnie, czyli na poziomie pewnie co najmniej Ex Nihilo ) ale tak właśnie jest. Jeśli są jakieś spekulacje teoretyczne (chyba tylko teoretyczne, nie znam się) prowadzące do przekroczenia c to w obrębie teorii względności (tachiony, jakieś machlojki z zaginaniem czasoprzestrzeni i sam nie wiem czy coś jeszcze, ale nic z tego w przyrodzie nie zaobserwowano). EDIT: Gdyby udało się się przekroczyć prędkość światła to mielibyśmy podróże w czasie w przeszłość i wszystkie związane z tym paradoksy. Przeczytaj stopkę Jajcentego;) EDIT2: I to nie jest nawet tak, że Schroedinger czy Heisenberg przyjęli jako jedno z założeń mechaniki kwantowej, że nie można przekroczyć c. Nie, oni niczego takiego nie zakładali, bawili się tymi swoimi nieoznaczonościami pomiaru itp. A wnioski wyszły same właśnie takie pokrętne, że nie ma w nich nigdzie przekazywania informacji/energii z prędkością większą niż c. Przynajmniej tak mi się wydaje, przy takim mizerniutkim zrozumieniu mechaniki kwantowej, jakie mam...
 9. Nie wiem, jaki wniosek z tego, co napiszę, ale widać, że do prędkości 0,1-0,9 c potrzebnych do lotów międzygwiezdnych jeszcze daleko. 700 000 km/h to mniej niż jedna tysięczna c (dokładniej: 0.000648 c) i kilkusetkrotność prędkości kuli karabinowej (ok. 800-1000 m/s, czyli coś koło 3000 km/h). Człowiek chodzi piechotą z prędkością 1-2 m/s, wystrzeliwując z karabinu poprawił wynik trochę mniej niż tysiąckrotnie, za pomocą sond kosmicznych udało się poprawić rekord ponownie mniej niż tysiąc razy i pozostała jeszcze jedna ok. tysiąckrotność (dla 0,1 c niecała 200-krotność) do zrobienia.
 10. Aktywność fizyczna zachowuje nas w zdrowiu i opóźnia starzenie się

  To można zinterpretować w jeszcze inny sposób: jeśli nasi przodkowie byli bardziej od nas aktywni fizycznie (a wydaje się, że byli), to nie jest tak, że aktywność fizyczna wydłuża życie, tylko my współcześnie cierpimy na chorobę cywilizacyjną polegającą na przyspieszonym starzeniu się...
 11. Roślinne elementy z roślinnego źródła

  @rahl Ano, prawda, niestety. Prowokacje i zaczepki może i są do przyjęcia, jeśli za nimi kryje się jakiś głębszy przekaz, w tym przypadku, jak widać, takowego brak.
 12. Roślinne elementy z roślinnego źródła

  Nie użytkowałem i nie mam praktycznie żadnej znajomości tematu, jednak Twój post odebrałem jako wypowiedź bardziej ogólną, że chodzi o wszystkie przedmioty zrobione z polietylenu, a rzeczone "dildo" jest tylko jakąś egzemplifikacją, takim "x-em" w zdaniu "dla każdego x zrobionego z polietylenu..."
 13. Roślinne elementy z roślinnego źródła

  To jest jak system naczyń połączonych. Użytkowanie ma wpływ na wielkość popytu (np. zazwyczaj dopóki użytkujesz jakąś rzecz, nie masz potrzeby kupowania jej nowszej wersji), a popyt - na wytwarzanie.
 14. Potężny rozbłysk na Proximie Centauri

  Jeśli tak, to mocno zgłupieli w trakcie tej przeprowadzki - od poziomu istoty inteligentnej do jakiegoś jednokomórkowca
 15. Ja raz do roku dostaję - chyba nie jednozdaniowe ale mimo wszystko bardzo mało zdaniowe - pismo z wysokością podatku od nieruchomości, rozbiciem kwoty na cztery raty i informacją, że mogę zapłacić od razu w całości. A że kwota trochę ponad 100 zł to płacę od razu. Czyli jednak tak jakby się da "po zachodniemu";) Przynajmniej na poziomie lokalnym (burmistrz, wójt itd).
×