Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

aqvario

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana aqvario w dniu 9 sierpnia 2013

Użytkownicy przyznają aqvario punkty reputacji!

Reputacja

0 Neutralna

O aqvario

 • Tytuł
  Fuks
 • Urodziny 02.02.1975

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Cambridge

Sposoby kontaktu

 • Skype
  aqvarioo
 1. aqvario

  Naturalne pochówki pomagają ratować przyrodę

  Bo naturalny rozkład ciała faktycznie jest ekologiczny. Jednego. Lub kilku. Ale kilku tysięcy w jednym, ograniczonym obszarze może ten obszar troszkę zatruć. Jakby te kilka tysięcy tak równo rozłożyć po całym lesie, to nikomu nic by nie szkodziło. Ludzi jest dużo i tyle, wszystko rozbija się o ilość. Jak z toksynami. Małe ilości nie szkodzą. Mogą sobie gadać, ale bez genetycznie modyfikowanych roślin i robali, które radzą sobie z rozkładem w szybszym tempie i są odporne na toksyny, to nie będzie lekko.
 2. aqvario

  Powrót żarówki?

  Bo: to na suficie, to żyrandol; to na ścianie, to kinkiet; to na biurku lub podłodze, to świecznik. A każdy z nich może mieć klosze. I można tam wsadzić świeczkę, żarówkę, lampkę lub świetlówkę. Można nawet nałapać świetlików w słoik i tam wsadzić ;P Grunt, to umiejętność używania semantyki w języku polskim. To podobnie jak z zaświeceniem lub zapaleniem żarówki. Paliło się świece, ale żarówki już świeciło, a i tak ludzie używają obu określeń. Przyznaję, że o ile żyrandol (w przeciwieństwie do pająka) oraz kinkiet się ostały, to świecznik został skutecznie wyparty przez lampę, przez co czasem mamy lampę w lampie. I ludzie automatem zmieniają znaczenie lampy na żarówkę, aby uniknąć powtórzeń i niejednoznaczności. Kto dziś powie: "kupiłem lampę do świecznika"? Prędzej "żarówkę do lampy". Jakoś mi się nie chce w to wierzyć - zazwyczaj wszystko było strasznie żółte. Może to kwestia mocy, bo mam w domu żarówkę mocy 1000W i jak się ją zaświeci, to w pokoju robi się jasno jak w słoneczny dzień na dworze i wtedy faktycznie nie czuję różnicy w kolorze. Sztuką pewnie jest zachować widmo barwowe przy każdej mocy świetlnej.
 3. aqvario

  Koniec wojny rolników ze słoniami?

  Mnie zastanawia, co jeszcze ominie to pole z daleka, gdy usłyszy ryk tygrysa. A jaki tygrys przyjdzie naprawdę na to pole, bo usłyszy pobratymca. ^^ No i potem będzie kolejna walka ludzko-tygrysia :]
 4. aqvario

  Windows XP nie chce odejść

  Nie jest wymagającym systemem dla kogoś, kto zmieniał komputer w ciągu ostatnich 5 lat. A sam składałem ludziom sprzęty i wiem, że nie jeden raz problemem było to, iż komputer nie był zmieniany od 10 lat i więcej. Nawet w dobie dobrego komputera za 600zł ciągle są osoby, które mają Athlona XP z 1GB ramu i dla nich problemem jest już obciążenie programem antywirusowym, a co dopiero systemem, którzy zżera więcej niż połowa RAMu. Zdecydowane 90% osób powyżej 50 lat nie potrafi zapanować nad przeglądarką z kilkoma otwartymi kartami. Takim osobom oddają swoje komputery młodzi, którzy zmienili je na coś, na czym ten Windows 8 pójdzie. Microsoft nic nie zrobi z komputerami, które nie są używane do niczego innego niż skype i codzienna porcja onetu.
 5. aqvario

  Chcą wydrzeć Słońcu kolejną tajemnicę

  A to nie czasem przez przepływ prądu w plazmie? http://pl.wikipedia.org/wiki/Elektryczne_Słońce
×