Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

informaty

Użytkownicy
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralna

O informaty

 • Tytuł
  Fuks
 1. informaty

  Najodleglejsza supermasywna czarna dziura zaskoczyła astronomów

  @pogo Hej, ale przecież ziemia jest w centrum wszechświata
 2. informaty

  Hwasong-15 pozwala Korei Północnej na zaatakowanie USA

  To 11 razy wyżej niż lata ISS. Chyba miało być metrów.
 3. informaty

  Umiarkowane spożycie alkoholu szkodliwe dla mózgu

  The number of UK units of alcohol in a drink can be determined by multiplying the volume of the drink (in millilitres) by its percentage ABV, and dividing by 1000. For example, one imperial pint (568 ml) of beer at 4% alcohol by volume (ABV) contains 2.3 units
 4. informaty

  Wolna energia - (Wydzielone z: "Odkryto nowy stan materii")

  Nie śledziłem wątku od początku, więc się zapytam. Czy już naszemu "wynalazcy perpetuum mobile" (czytaj wolnej energii) wyjaśniono, że para nie unosi się dzięki polu grawitacyjnemu tylko dzięki energii potencjalnej gęstszego powietrza (zimniejszego)?
 5. informaty

  Koniec procesorów Atom

  Marża, nie margines.
 6. informaty

  Bezbłędny test Bella

  Wg mnie da się pogodzić i Einteina i splątanie. Nic nie może poruszać się szybciej od światła w naszych trzech wymiarach, a spłątanie może być tylko widoczne w tych wymiarach a przekazywany w innym (piątym?).
 7. informaty

  Światło i jego możliwości

  14,6 mld lat świetnych jako granica wyliczyłem ze stałej Habble czyli 67,15 (km/s)/Mpc, czyli odległość gdzie dwa punkty oddają się od siebie z prędkością światła. I oczywiście dwa punkty mogą oddalać się od siebie z prędkością większą od prędkości światła, gdzie samemu nie przekraczając tej prędkości. Wynika to z tego, że to nie obiekty się poruszają tylko sama przestrzeń się rozszerza.
 8. informaty

  Światło i jego możliwości

  Dwie ciekawostki. Dla fotonu czas nie istnieje. Foton się nie starzeje, jest wieczny. Obiekty oddalone od nas o więcej niż ~14,6 mld lat świetlnych oddalają się od nas (zgodnie z prawem Habble'a) z prędkością większą od prędkości światła, więc ich światło nie ma szans do nas dotrzeć. Co do eksperymentu z gumką to obydwaj macie racje, bo macie inne założenia. 1) Porównanie czasu podróży, gdy gumka się rozciąga do rozciągniętej 2) Porównanie czasu podróży, gdy gumka się rozciąga do nierozciągniętej ad 1. Czas podróży będzie krótszy ad 2. Czas podróży będzie dłuższy
 9. informaty

  Pursuit - pomysł na szybszy, niezawodny internet

  A co z użytkownikami, którzy płacą od ilości przesłanych danych? Takie obligatoryjny nakaz udostępniania swojego łącza musiałby iść w parze ze zniesieniem płatności za dane - obecnie w większości tak mamy w "Mobilnym Internecie".
 10. informaty

  Astrobiolodzy wyliczyli, kiedy na Ziemi skończy się życie

  czyli kilka razy tyle ile istnieje wszechświat - 14 miliardów lat
 11. informaty

  NASA zaprasza do współpracy

  Rozumiem idęę katalogawania obiektów groźnych, ale nie jest możliwe wykrycie ich wszytkich. Lepszym pomysłem jest chyba system, który działałby w czasie rzeczywistym, skanując przestrzeń wokół ziemi. Jasne jest też, że takie zagrożenie trzeba wykryć wystarczająco wcześnie, aby był czas na reakcję, więc przy obecnym poziomie zaawansowania technicznego możemy tylko mięć nadzieję, że nie będziemy mieli pecha i nie trafimy na te kilka procent nie wykrytych.
 12. informaty

  Ponadczasowe splątanie

  Czy "przeskakiwanie" z jednego miejsca czasoprzestrzeni w drugie nie jest definicją piątego wymiaru?
×