Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Tolo

Użytkownicy
 • Zawartość

  950
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  8

Ostatnia wygrana Tolo w dniu 1 lipca 2013

Użytkownicy przyznają Tolo punkty reputacji!

Reputacja

17 Niezła

O Tolo

 • Tytuł
  Nadsztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Tolo

  Dziurawy układ SoC WiFi obecny w wielu modelach smartfonów

  Tak tylko mnie podobne idee znacznie wcześniej po głowie chodziły chodzi o komentarze http://forum.kopalniawiedzy.pl/topic/13834-wykryto-potezna-operacje-hackerska/
 2. Tolo

  Dziurawy układ SoC WiFi obecny w wielu modelach smartfonów

  Ja nie słyszałem ale może mi umknęło nie twierdze ze tak nie jest, może mój wpis czytałeś na KW No i kilkanaście to raczej nie na pewno za chudo było w dyskach z różnymi rzeczami ale tez mogę sie mylić tak szybko sie starzejemy. Jak to powiedziała Babcia na kilka dni przed śmiercią, tyle lat człowiek żył a minęło jak jeden dzień... Człowiek się głupim urodził i głupim umrze.
 3. Tolo

  Dziurawy układ SoC WiFi obecny w wielu modelach smartfonów

  Ja czekam z niecierpliwością na odkrycie pierwszego wirusa (którego istnienie od dawna przewiduje) infekującego firmware dysków twardych
 4. Tolo

  FBI ostrzega przed „inteligentnymi” zabawkami

  Jak dawno temu pisałem problemem nie jest zbieranie danych a łączenie danych pochodzących z różnych źródeł. I to tu należało by rozciągnąć ochronę danych osbowych.
 5. Tolo

  Dziura w 300 modelach urządzeń Cisco

  Chyba nawet na KW pisałem że nie wierze w to żeby CIA miał możliwości opisane w dokumentach wikileaks bez dostępu do routerów operatorskich.
 6. Tolo

  Chcesz śmigłowiec i wyrzutnię granatów? Wystarczy poprosić

  Problem tego programu jest gdzieś indziej on nadmiernie militaryzuje policje. Część policji to byli żołnierze. Dostają bron o wojskowym rodowodzie i się zaczynają zachowywać nieco inaczej. Jasne Policja powinna mieć na wyposażeniu broń pozwalająca im że tak powiem na "operacyjne rozwinięcie" ale to są marginalne przypadki tam gdzie się kogoś brzydkiego spodziewają wpada od razu oddział AT. A były przypadki że sobie szeryfowie transportery opancerzone zamawiali. Nawet u nas, Natomiast w usa coraz częściej zdarzają się sytuacje wątpliwej konieczności użycia broni co gorsza z ofiarami śmiertelnymi w tym przypadkowymi i niewinnymi jak ostatnio jak gdzieś tam pomylili domy i gościa przez drzwi zastrzelili. rozumie jak by był czarny ale przecież skąd wiedzieli przez drzwi? Poza tym policja nie dostaje ćwiczebnych wersji m16 a prawdziwe wojskowe karabiny szturmowe m16 dla podniesienia zdolności bojowej patrolu. W większości stanów ta broń jest dla cywila niedostępna albo obwarowana różnymi cudami na kiju oczywiście mowa o broni samoczynno samopowtarzalnej a nie samopowtarzalnej wersji cywilnej czyli ar 15 który jest dostępny dość swobodnie nie jest jednak bronią samoczynną. Ci naj prawdopodbniej celowo zamówili wersje ćwiczebne by nie mieć buby, pewnie skonwertowane poprzez kity do naboju 0.22 lr jednak z tego co kojarzę to cała magia samoczynności tego karabinu leży w czymś co sie nazywa lower reciever na to przychodzi upper reciever z lufa przystosowany do naboju 0.22 lr i wkładka do gniazda magazynka. Natomiast cały upper reciever jest wymienny z cywilną wersja ar-15 i w pełni kompatybilny. Mając sam lover reciever skompletujemy karabin automatyczny co ciekawe w niektórych stanach to co będziemy potrzebowali kupić nie jest nawet traktowane jako istotna część broni. Nie wiem natomiast co to jest rurobomba może to być ładunek rurowy improwizowany tak zwana pipe bomb, może to być ładunek przeznaczony do niszczenie zasieków to jest bomba kogoś tam używana np w Normandii składali kilka rur i podsuwali coraz dalej. Nowsza wersja tego wynalazku czy w końcu rurowy ładunek kumulacyjny który wybuchając tworzy liniowy strumień kumulacyjny który jest w stanie przepalić na przykład przęsło mostu na całej długości rury liniowo a nie punktowo. W każdym razie po co to policji to nie wiem.
 7. Tolo

  Porzucają Windows XP na rzecz Windows 7

  To wynika z faktu kończenia sie resursu sprzetu w korpo.
 8. Tolo

  Milion Linuksów na jednym komputerze

  Nie widze sensu odpalania pierdyliarda kerneli dla takich symulacji. To mozna zrobic inaczej lepiej i wydajnei na poziomie jedno jądro per fizyczny node.
 9. Tolo

  Powstaje botnet na Linuksie?

  Większość serwerów posiada interface zarzadzania. Jest to najczesciej oddzielny komputer w srodku działający na armie mający swój system operacyjny potrafiący ingerować dośc zanacznie w hosta bo do tego służy. To jest dziurawe jak sito! Kazda taka maszynka posada czesto swoje łacze z publicznym IP takie dosy juz były resztę sobie dośpiewajcie.
 10. Tolo

  Microsoft krytykuje Google'a

  Tak to hamówa ze strony googla.
 11. Tolo

  Żywy czy martwy - który słoń jest więcej warty?

  To ze auto warte jest więcej w całości to zaden argument dla złodziei radii czy felg.
 12. Tolo

  Nowa architektura elektrycznego silnika

  Pfff Ale mi wynalazek. Ręce opadaja. Tytuł z nową architekturą też jest na wyrost.
 13. Tolo

  Podziemny piwny rurociąg odciąży zabytkowe miasto

  Tyski Browar Ksiązęcy pompuje ze starego browaru do butelkowni rurą pod droga.
 14. Tolo

  Nowy skuteczny atak na urządzenia mobilne

  Myśle że to sposób stary jak świat To może być tak ze w momencie w którym podejrzewają ze dana activity działa, ryja pamięć taki pattern search, program ryje pamięci szukając loginu i wpisanego paswordu w sąsiedztwie określonego wzorca w ramie. Nie ma grzyba w jakiejś formie w ramie to co wpisano musi być. Tak się kiedyś dosowe gierki hakowało robiac sobie 255 żyć w alladynie bo wartości były w jakiejś tam komórce pamięci przetrzymywane i trzeba było je znaleźć i zmodyfikować.
 15. Tolo

  Mobilne aplikacje zdominowane przez gigantów

  Durze firmy dominują rynek bo pakują kasę w reklamę. Ale to już jest produkt inwestycyjny.
×