Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

wilk

Administratorzy
 • Zawartość

  3208
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  36

Ostatnia wygrana wilk w dniu 21 marca

Użytkownicy przyznają wilk punkty reputacji!

Reputacja

69 Znakomita

6 obserwujących

O wilk

 • Tytuł
  wilk wilkowy
 • Urodziny 6 lutego

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  IRCnet
 • Zainteresowania
  Informatyka, elektronika, astronomia, filmy, quizy

Ostatnie wizyty

18213 wyświetleń profilu
 1. wilk

  Przerwano badania nad zdrowotnymi korzyściami z picia alkoholu

  Ale co się napili za te 4 bańki, to ich.
 2. wilk

  Witamina D chroni przed rakiem piersi?

  Tia, jak pamiętam Google kiedyś dało bana na reklamy za ten lub podobny obrazek. Szkoda, że miniaturki nie osadzają się w artykułach na forum.
 3. wilk

  Bez względu na kulturę podobnie reagujemy na zapachy

  Delikatnie mówiąc — bardzo skromnie, jak na wysnuwane tezy.
 4. Tyle że różnica tutaj jest taka, iż możesz przeanalizować sobie kod, skompilować i zobaczyć czy wyjdzie to samo. Sam pomysł ciekawy. Podobne wykorzystanie urządzeń mobilnych (choć w niecnych celach) przewinęło się w paru filmach.
 5. wilk

  Tajemnicze objawy u Amerykanów pojawiły się też w Chinach

  Jeśli dobrze pamiętam, to teorię ze sprzętem odrzucili. Byli to różni producenci, bez związku między przypadkami, a analiza nic niezwykłego nie wykazała (w urządzeniach, bo mógł ktoś przejąć nad nimi kontrolę). Wygląda tak, jakby ktoś wymontował np. klistron z mikrofali, opakował w kierunkową tubę i celował po oknach. (filmik mądrych inaczej rusków tak robiących był na YT lata temu)
 6. wilk

  Bałtyckie foki

  Problemem może być liczebność (obecnie przeszło 30 tys. osobników, choć jak czytałem dawniej sięgała 100 tys.) lub metody połowowe, które zmuszają do ataków na sieci.
 7. wilk

  Służby specjalne mogą śledzić cały ruch z DE-CIX

  Google nie boli, poszukaj sobie. DES/3DES od lat są nieużywane w poważniejszych zastosowaniach (ok. 2006-7). DES-a łamiesz w kilka godzin max. Są ataki, które w sposób praktyczny zmniejszają efektywną liczbę rund algorytmu, ataki kolizyjne. Co do 3DES/Blowfisha poczytaj np. o atakach urodzinowych czy Sweet32. Zresztą Blowfisha sam Schneier od dawna odradza. IDEA została złamana jakieś 6 lat temu. Poczytaj o atakach różnicowych, side-channel, podatności na analizę szumu em czy poboru mocy, słabych kluczach i in. Część z ataków pozwala odzyskać klucze. Tego jest naprawdę masa. Ale ile lat/miesięcy chcesz ustalać adresy przypisane do ambasad, polityków, dyplomatów? Takie rzeczy są robione w pierwszej kolejności. Czyżbyś chciał powiedzieć, że NSA podsłuchuje dla zabawy i tak naprawdę nic z tego nie rozumie?
 8. wilk

  Bałtyckie foki

  Co sądzicie o obecnej nadmorskiej sytuacji? Jakieś bydle już siódmą fokę w bestialski sposób zabił (policja oczywiście bezradna od czasów PRL, bo za to złotych blach nie będzie). Z jednej strony problem ze zwyrodnialcem, z drugiej zaś nie ma co się oszukiwać, ale foka to drapieżnik i ma wpływ na połowy. A problem ten był podnoszony już od pewnego czasu i ignorowany.
 9. wilk

  Służby specjalne mogą śledzić cały ruch z DE-CIX

  To sporo nie wiesz. Zależy co masz na myśli pisząc „starych”. Średniowiecznych? A co służby obchodzi, że Kowalski wrzuca żarcie na fejsika? W Internecie nie ma anonimowości. Nie jest niemożliwym ustalenie kto gdzie się łączy, więc wystarczy zbierać tylko interesujące transmisje.
 10. wilk

  Facebook udostępnia dane użytkowników chińskim firmom

  Ale tego, Huawei jest chiński.
 11. wilk

  Służby specjalne mogą śledzić cały ruch z DE-CIX

  Dokładnie, Echelon to tylko jeden z elementów całego puzzle. Ten akurat słucha fal w eterze, sam nic nie odszyfrowuje, tym zajmują się systemy w NSA/GCHQ. Tych systemów jest od groma i to nie tylko domena rządów, ale też całego sektora prywatnego.
 12. wilk

  Służby specjalne mogą śledzić cały ruch z DE-CIX

  Większość, to nie cały. Z artykułów z ub. roku wynika, że było to ledwie ok. 50%. „After taking 20 years to get to 40 percent encrypted page loads, it's incredible that the web jumped to 50 percent in just one year, ” (wiadomo z czyjego powodu) Poza tym szyfrowanie na nic się nie zda, jeśli okaże się, że od 10 lat istniał problem z jakąś implementacją, z generatorem prng, jest atak osłabiający lub z samym algorytmem. Z szyfrowaniem jest taki problem, że jest silne, dopóki już nie jest. Pomimo iż spora część ruchu wciąż nie jest szyfrowana, to nic nie stoi na przeszkodzie, by służby po prostu podsłuchiwały i spisywały do notesika zera i jedynki. :> Po prostu na później, gdy odszyfrowanie np. 2048/256 bitów będzie trwało parę godzin (i pomijam nawet PFS). Ruch w sieci mimo, iż jest szyfrowany, to nie jest anonimowy, więc wiadomo kogo nasłuchiwać.
 13. wilk

  Papua-Nowa Gwinea na miesiąc "banuje" Facebooka

  1 kwietnia już był…
 14. Ciekawe czy jest terapia dla uzależnionych od bycia uzależnionym.
×