Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

wilk

Administratorzy
 • Zawartość

  3186
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  36

Ostatnia wygrana wilk w dniu 21 marca

Użytkownicy przyznają wilk punkty reputacji!

Reputacja

68 Znakomita

6 obserwujących

O wilk

 • Tytuł
  wilk wilkowy
 • Urodziny 6 lutego

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  IRCnet
 • Zainteresowania
  Informatyka, elektronika, astronomia, filmy, quizy

Ostatnie wizyty

18134 wyświetleń profilu
 1. wilk

  Francuzi zbadali zęby Hitlera

  Tyle wspaniałych wyjaśnień, a mamy uwierzyć w teorię spiskową, że nie żyje, pfff. :P
 2. wilk

  Pies znalazł dowód obciążający hakera

  Jakby kogoś interesowało jak pies mógł wykryć (to z innej sprawy): Czyli trzymać w szczelnym woreczku z pieprzem na dnie szklanki wody. :>
 3. wilk

  NASA wyśle na Marsa... helikopter

  Pamiętajmy też o tym, że marsjańskie ciśnienie atmosferyczne, to mniej niż 1% ziemskiego.
 4. Hej

  intryguje mnie, czy wiesz że wiadomości z kanału technicznego wychodzą na głównej, ale uparcie dostaję odmowę dostępu. Możej lepiej nie publikować na głównej forum do którego tylko administracja ma dostęp?

  Tak, tylko, nie przeszkadza mi to jakoś bardzo.

  Nara

 5. wilk

  Owadzi homoseksualizm to wynik braku kompetencji

  Natura zawsze ma jakiś zawór bezpieczeństwa.
 6. wilk

  Grupa krwi 0 nie taka dobra przy ciężkim urazie

  Grupa 0, to uniwersalny dawca krwi (AB biorca).
 7. wilk

  Kopalnia down!

  Rozumiem wstrzymanie wydobycia, ale żeby tak zupełnie zniknęła?! To już jakaś wyższa magia.
 8. wilk

  Serwisy społecznościowe pomogły złapać seryjnego mordercę

  Tia, możesz mieć super bzika na punkcie prywatności i niełączenia danych, a i tak któryś znajomy doda twój numer tel. z nazwiskiem do kontaktów, zapewne z mailem jeszcze.
 9. wilk

  Odkryli megaZiemię

  https://en.wikipedia.org/wiki/Circumstellar_habitable_zone No i zależy to też od tego, jakiego rodzaju życia się spodziewamy. A wiemy, że potrafi ono przetrwać w naprawdę ekstremalnych warunkach i to na samej Ziemi.
 10. wilk

  Aktualizacja Forum

  A jak teraz ma się ten boks? Ja natomiast zauważyłem, że na forum nie wchodzą kilkustronicowe artykuły: http://kopalniawiedzy.pl/wywiad/Mikolaj-Golachowski-biegun-Arktyka-Antarktyka-globalne-ocieplenie,28124,3
 11. W Nowym Jorku?!
 12. To jest dla mnie jakaś magia, ale ok. Nie wiem w jaki sposób chcesz odłowić i wysterylizować te wszystkie bezdomne kotki. Te koty to także źródło wielu odzwierzęcych chorób. Nie wiem jak chcesz je regularnie odławiać i szczepić. Deratyzacja i tak jest przecież przeprowadzana. Na myszy masz też pułapki mechaniczne czy całkiem skuteczne pułapki wodne. Po co "biologiczne" rozwiązanie? (swoją drogą może być także broń biologiczna) Nie widzę potrzeby tworzenia nowego problemu, z którym potem trzeba będzie walczyć. Jaka symbioza? Przecież nie chodzi o domowe koty, tylko "dachowce". Mówimy o problemie w mieście, a nie na wsi.
 13. Taki, że chcemy wypuścić czy utrzymywać (właściwie to Ty…) wystarczającą i niewielką liczbę kotów, a potem okaże się, że i tak wszystkie siedzą razem w jednym miejscu. Oczywiście możemy wypuścić ich setki, by ogarniały całe miasto swoją liczebnością, a nie zasięgiem wędrówek, ale wtedy będzie w mieście problem z kotami. A i nawet nie musi. Większość psów nie ma z tym szczególnie problemu (to tak jak i koty z polowaniem). Nie wspominając o rasach typowo myśliwskich typu wyżły czy terriery np. jagdteriery, które na koty są skrajnie skuteczne (zresztą ze szczurami też porządek by zrobiły). Szkolenie służyć może „wyjaśnieniu” psu, że jedynie o koty nam chodzi.
 14. To nie był żaden blef. Jeden jest pośrednio powiązany z drugim. Tak jak i u każdego zwierzęcia. Kot wykastrowany ma obniżoną agresywność, a poprzez zmniejszoną seksualność nie występują u niego typowe dla kotów zachowania między innymi osobnikami typu kocie walki czy przede wszystkim brak poczucia terytorializmu. Ja rozumiem, że czasy nastały teraz takie, że np. do wojska można wysłać pacyfistę czy kogoś, kto na polu walki powoła się na klauzulę sumienia, ale tutaj mówimy o kotach, które mają dla zabawy przetrzebić populację gryzoni czy tam gołębi. Kot wysterylizowany jasne, że będzie polował za światełkiem lasera, ale w najbliższym otoczeniu. Nie odczuwa takich potrzeb bronienia terytorium i zwiedzania go, a tym samym polowania na większym dystansie. A przecież tu chodzi o kontrolę populacji gryzoni w całym mieście, a nie u kogoś w piwnicy. Ale ja nie miałem na myśli pudli i ratlerków. Poza tym psy, w przeciwieństwie do kotów, potrafią współpracować w sforze. Przy takim podejściu z największego i najzajadlejszego kociego wojownika nic nie zostanie. Jasne kot może psa oślepić czy dotkliwie poranić, ale go nie zabije, pies nie ma z tym problemu. Poza tym psa wyszkolisz do polowań na koty, życzę powodzenia w szkoleniu kotów. :> Aczkolwiek to już podchodzi pod bezsensowne sprzeczki psy vs. koty. A chodziło tylko o kolejny szczebelek w hierarchii. A co do filmiku, to nie ma co się zachwycać jednym. To mógł być znany kotu pies z sąsiedztwa, z którym już niejedną walkę odbył i pies przykro je wspomina lub z innymi kotami miał złe przygody i woli się wycofać (albo ten atak coś mu zrobił). Psa, który wpadł w szał możesz kopać po orzeszkach, a to jeszcze bardziej go napędza.
×