Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

wilk

Administratorzy
 • Zawartość

  3167
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  36

Ostatnia wygrana wilk w dniu 21 marca

Użytkownicy przyznają wilk punkty reputacji!

Reputacja

68 Znakomita

6 obserwujących

O wilk

 • Tytuł
  wilk wilkowy
 • Urodziny 6 lutego

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  IRCnet
 • Zainteresowania
  Informatyka, elektronika, astronomia, filmy, quizy

Ostatnie wizyty

18035 wyświetleń profilu
 1. To jest dla mnie jakaś magia, ale ok. Nie wiem w jaki sposób chcesz odłowić i wysterylizować te wszystkie bezdomne kotki. Te koty to także źródło wielu odzwierzęcych chorób. Nie wiem jak chcesz je regularnie odławiać i szczepić. Deratyzacja i tak jest przecież przeprowadzana. Na myszy masz też pułapki mechaniczne czy całkiem skuteczne pułapki wodne. Po co "biologiczne" rozwiązanie? (swoją drogą może być także broń biologiczna) Nie widzę potrzeby tworzenia nowego problemu, z którym potem trzeba będzie walczyć. Jaka symbioza? Przecież nie chodzi o domowe koty, tylko "dachowce". Mówimy o problemie w mieście, a nie na wsi.
 2. Taki, że chcemy wypuścić czy utrzymywać (właściwie to Ty…) wystarczającą i niewielką liczbę kotów, a potem okaże się, że i tak wszystkie siedzą razem w jednym miejscu. Oczywiście możemy wypuścić ich setki, by ogarniały całe miasto swoją liczebnością, a nie zasięgiem wędrówek, ale wtedy będzie w mieście problem z kotami. A i nawet nie musi. Większość psów nie ma z tym szczególnie problemu (to tak jak i koty z polowaniem). Nie wspominając o rasach typowo myśliwskich typu wyżły czy terriery np. jagdteriery, które na koty są skrajnie skuteczne (zresztą ze szczurami też porządek by zrobiły). Szkolenie służyć może „wyjaśnieniu” psu, że jedynie o koty nam chodzi.
 3. To nie był żaden blef. Jeden jest pośrednio powiązany z drugim. Tak jak i u każdego zwierzęcia. Kot wykastrowany ma obniżoną agresywność, a poprzez zmniejszoną seksualność nie występują u niego typowe dla kotów zachowania między innymi osobnikami typu kocie walki czy przede wszystkim brak poczucia terytorializmu. Ja rozumiem, że czasy nastały teraz takie, że np. do wojska można wysłać pacyfistę czy kogoś, kto na polu walki powoła się na klauzulę sumienia, ale tutaj mówimy o kotach, które mają dla zabawy przetrzebić populację gryzoni czy tam gołębi. Kot wysterylizowany jasne, że będzie polował za światełkiem lasera, ale w najbliższym otoczeniu. Nie odczuwa takich potrzeb bronienia terytorium i zwiedzania go, a tym samym polowania na większym dystansie. A przecież tu chodzi o kontrolę populacji gryzoni w całym mieście, a nie u kogoś w piwnicy. Ale ja nie miałem na myśli pudli i ratlerków. Poza tym psy, w przeciwieństwie do kotów, potrafią współpracować w sforze. Przy takim podejściu z największego i najzajadlejszego kociego wojownika nic nie zostanie. Jasne kot może psa oślepić czy dotkliwie poranić, ale go nie zabije, pies nie ma z tym problemu. Poza tym psa wyszkolisz do polowań na koty, życzę powodzenia w szkoleniu kotów. :> Aczkolwiek to już podchodzi pod bezsensowne sprzeczki psy vs. koty. A chodziło tylko o kolejny szczebelek w hierarchii. A co do filmiku, to nie ma co się zachwycać jednym. To mógł być znany kotu pies z sąsiedztwa, z którym już niejedną walkę odbył i pies przykro je wspomina lub z innymi kotami miał złe przygody i woli się wycofać (albo ten atak coś mu zrobił). Psa, który wpadł w szał możesz kopać po orzeszkach, a to jeszcze bardziej go napędza.
 4. Sterylizowany kot ma obniżone instynkty łowne. PS. Pies nie musi zjadać, wystarczy, że zagryzie lub pogoni (przegoni z rewiru). Niemniej to i tak był abstrakcyjny argument.
 5. Zwalczanie raka rakiem nie jest dobrym pomysłem. A bezdomne koty zwalczać będziemy bezpańskimi psami?
 6. Udało się zarejestrować zakłócenie pracy pulsara

  Nie, nie, ja to tylko w ten sposób rozumiem. Nie sprawdzałem. Autor twierdzi, że jest ok, czyli albo zgubili dane, albo zniszczyli (koszty przechowywania?). Tabelka nie musi przecież zawierać każdego pomiaru, a tylko te istotniejsze. No albo jest błąd w artykule po prostu. ;-)
 7. Udało się zarejestrować zakłócenie pracy pulsara

  Przeczysz sam(a) sobie. Pierw upierasz się, że doszło do zarejestrowania, a nie tylko zaobserwowania i te informacje istnieją, a potem prosisz o podanie do nich linka. Dalsza rozmowa nie ma sensu.
 8. Sprzedaż pecetów spada od lat

  Nie rozumiem tych głupich sprzeczek PC vs. laptop (lub konsola). Przypomina mi to czasy szkolnych Commodore vs. Atari czy Reebok vs. Adidas. Why not both? Jedno nadaje się do normalnej pracy i ma sensowną wydajność, drugie do nieco luźniejszej lub przeglądania netu na kanapie. Jedno nie wyklucza drugiego. A do gier z kumplami przy piwku pasują konsole.
 9. Udało się zarejestrować zakłócenie pracy pulsara

  Przecież to jest raczej jasne. Zaobserwowano i zaprezentowano wnioski, opracowania, ale nie zachowano oryginalnych surowych danych z procesu obserwacji. Zachowały się tylko owe końcowe „tabelki” (zamiast wspomnianych 3 petabajtów danych).
 10. Daje uzupełnianie i przepływ tych robali. Nie wiem czy wzięto pod uwagę iż ta ziemia mogla być "uzdatniona" przed montażem. Zresztą te zielone moduły mogły przed założeniem spędzić czas na normalnym gruncie i wówczas doszło do wymiany.
 11. Eksperci od sztucznej inteligencji wzywają do bojkotu KAIST

  O na pewno. W końcu żaden z ludzi nigdy na to jak dotąd nie wpadł. Jesteśmy ocaleni. ;-)
 12. Eksperci od sztucznej inteligencji wzywają do bojkotu KAIST

  Głupi bojkot i tyle. Pozostawiając to pod dachem instytutu mają wpływ na to, jak ta technologia będzie wyglądała w przyszłości i co będzie mogła. Odcinając jednak uczelnię nie sprawią, że producent uzbrojenia sam się tym nie zajmie. A tym bardziej nie powstrzymają działów R&D innych dostawców, którzy i tak pracują nad takimi dronami. Stracą jedynie kontrolę.
 13. Aktualizacja Forum

  Cztery godzinki, póki co wygląda ok. A ta pusta lista aktywności, to nie była przypadkiem wtedy, gdy trwała zmiana starego forum na nowe i artykuły tutaj się nie pojawiały jeszcze? To było między 26-31 marca. Bo wówczas nawet ze starych artykułów nie dało się przejść na forum - pokazywało jakoby forum nie istniało. Obie części serwisu nie współgrały jeszcze.
 14. Aktualizacja Forum

  Tak. Testowane na 0 postach. Od liczby postów zależy tylko promocja nowy user->user oraz możliwość zmiany tytułu. Niemniej nowe kluby musi zatwierdzić wpierw moderator. Jakiego rodzaju komunikat błędu otrzymujesz?
×