Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

wilk

Administratorzy
 • Zawartość

  3229
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  37

Ostatnia wygrana wilk w dniu 27 czerwca

Użytkownicy przyznają wilk punkty reputacji!

Reputacja

71 Znakomita

6 obserwujących

O wilk

 • Tytuł
  wilk wilkowy
 • Urodziny 6 lutego

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  IRCnet
 • Zainteresowania
  Informatyka, elektronika, astronomia, filmy, quizy

Ostatnie wizyty

18301 wyświetleń profilu
 1. No niestety, mimo zwracania się z prośbą zmuszony jestem wyciąć ten offtop z tematu http://forum.kopalniawiedzy.pl/topic/30299-zidentyfikowano-chleb-co-najmniej-4-tys-lat-starszy-od-początków-rolnictwa/ od momentu poprawienia artykułu przez Mariusza. Nie czytałem całości Twojej wypowiedzi, ale ten fragment rzucił mi się w oczy i muszę stwierdzić, że jest on półprawdą.
 2. Offtop wycięty do http://forum.kopalniawiedzy.pl/topic/30318-gramatyka-offtop-z-zidentyfikowano-chleb-co-najmniej-4-tys-lat-starszy-od-początków-rolnictwa/
 3. wilk

  Musk i DeepMind nie chcą pracować nad robotami bojowymi

  Tylko widzisz, problem jest taki, jak wspomniałem (albo też ktoś inny) już tutaj kiedyś. Dopóki zajmowałby się tym sektor cywilny, to „ludzie” mieliby jakiś wpływ na to, co powstanie. A tak zajmie się tym budżet wojskowy i czarne supertajne projekty i jedynie zobaczymy przy okazji któregoś konfliktu już gotowe takie autonomiczne roboty, wraz z niewiadomej jakości oprogramowaniem. To że takie maszyny powstaną to raczej pewne, jak nie Amerykanie, to Rosjanie czy Chińczycy kiedyś zbudują i oni takich skrupułów mieć nie będą. A tak szlak byłby przetarty.
 4. No tak, ale to przecież nie robiłoby się co tydzień, tylko porównawczo raz na pół roku czy rok (nie wiem jak szybko się rozwijają te zmiany). Poza tym po co wszystkie pieprzyki fotografować. Zwykle niektóre zmiany sam lekarz typuje i wskazuje do obserwacji. Głównie te o nieregularnych krawędziach i kształcie.
 5. Zakończmy już może w tym miejscu offtop i wróćmy do meritum. Polecam też jakiś zimny napój na ochłodę emocji.
 6. Nawet jeśli kształt jednego nie będzie pozwalał na analizę porównawczą, to można opierać się o proporcje wobec innych pobliskich. Zresztą problemu z nałożeniem zdjęć na siebie w programie graficznym i porównywaniem raczej nie ma.
 7. wilk

  Użytkownicy produktów Apple'a płacą więcej za streaming muzyki

  Oni płacą więcej za wszystko.
 8. wilk

  Orbita Ziemii względem Słońca

  Najsmutniejsze jest, że Księżyc nam ucieka. ;-(
 9. wilk

  NASA testuje standardową elektronikę w przestrzeni kosmicznej

  Wady fizyczne fizycznymi, one i na Ziemi z czasem się pojawią. Raczej bardziej chodzi o miniaturyzację i soft errory spowodowane promieniowaniem, które mogą doprowadzić do błędnych wyników czy awarii systemu. Sam serwer mógłby sobie przeprowadzać w kółko obliczenia matematyczne, a następnie porównywać rezultat. Łatwo byłoby ocenić częstość błędów. OK, widzę PS-a, czyli o zużycie jednak chodziło.
 10. wilk

  NASA testuje standardową elektronikę w przestrzeni kosmicznej

  To sami nie mają do nich dostępu, by na bieżąco monitorować stan? Bez sensu…
 11. wilk

  XVI-wieczna rzeźba ofiarą konserwatora-amatora

  Możecie przejrzeć także wywiad: http://kopalniawiedzy.pl/wywiad/Anna-Lewandowska-Pomaranczarka-konserwator-sztuki,20803,1 Są tam właśnie pytania odnośnie renowacji, gdy nie jest się pewnym jak wyglądał oryginał czy jak daleko mogą się posunąć przy zmianach.
 12. I tak każdy przecież wie, że lądowanie sfingowano. :P (obejrzyjcie „Koziorożec 1” ;-))
 13. Brakuje najważniejszej informacji — z kim takim się związał. Czyżby jacyś scjentolodzy…?
×