Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Mariusz Błoński

Administratorzy
 • Zawartość

  2897
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  38

Zawartość dodana przez Mariusz Błoński

 1. Mariusz Błoński

  Mieszkańcy Ameryki prowadzili handel na szerszą skalę, niż myślano

  Poprawione, dzięki
 2. Mariusz Błoński

  Peptyd z jadu ptasznika pomoże w leczeniu ciężkiej padaczki ujawniającej się u niemowląt

  Może chodzi o koszt wytworzenia jadu. Skoro można skutecznie zablokować jeden, to po co bawić się w blokowanie innych?
 3. Mariusz Błoński

  Przeciwnowotworowy potencjał grzybów od dawna stosowanych w medycynie dalekowschodniej

  To prawda, to grzyby, które występują także w Polsce. Nasze niedopatrzenie (współautorami publikacji, na której się opieraliśmy, są naukowcy z Federalnego Uniwersytetu Dalekowschodniego, którzy nazywali je grzybami Dalekiego Wschodu, zapewne ze względu na wykorzystanie w tamtejszej medycynie tradycyjnej). Tak czy siak poprawiamy
 4. Mariusz Błoński

  Zawodna technologia rozpoznawania twarzy

  Skoro to zapamiętałeś, to był to wyjątkowy przypadek. A to tylko potwierdza moją tezę o nietykalności "wybrańców". Tym bardziej, że nie wiemy, czy Wipler okazał na miejscu legitymację.
 5. Mariusz Błoński

  Zawodna technologia rozpoznawania twarzy

  Oki, tylko jak antyterroryści wpadną Ci do domu, wywalą drzwi, zdemolują szafy, zastrzelą psa, a Ciebie, żonę i dzieciaki przez godzinę potrzymają w kajdankach na podłodze, to też powiesz "ok, rozumiem. Technologia, 95% skuteczności. Nie mam pretensji"?
 6. Mariusz Błoński

  Zawodna technologia rozpoznawania twarzy

  A mnie w tej informacji najbardziej zainteresowało jedno: zauważcie, że w USA policja ma prawo zatrzymać posła czy senatora, który zakłóca porządek/popełnia wykroczenie lub przestępstwo. Mimo tego, że są to ludzie o znacznie większej władzy i wpływach niż jakikolwiek polski poseł/senator, to w przeciwieństwie do naszych nie są nietykalni.
 7. Mariusz Błoński

  Matuzalem zmieni rynek przechowywania energii

  Mówimy tutaj o ogniwach o pojemnościach liczonych w GWh do sieci energetycznych, więc pewnie koszt budowy/instalacji jest pomijalny przy kosztach elektrolitu. Więc wygląda to na całkiem sensowną alternatywę. Gdzieś widziałem, że Musk chciałby w najbliższych latach zejść poniżej 100 USD/kWh. To daje mniej więcej pojęcie, jakie są obecnie koszty większych systemów do przechowywania energii.
 8. Mariusz Błoński

  Matuzalem zmieni rynek przechowywania energii

  Takie coś znalazłem: At the large production volumes necessary for gigawatt-scale grid storage, it is possible that DBEAQ may approach the cost of other functionalized anthraquinones, such as DHAQ and AQDS, the latter of which was recently estimated to be between $0.92/kg and $3.92/kg.23 Using $2.40/kg as a mid-range cost, this results in a capital cost of $17.60/kWh for the 2-electron-accepting DBEAQ in the negolyte in a 1.05 V battery. Similarly, we estimate the industrial-scale cost of potassium ferrocyanide to be around $2.15/kg,24 which amounts to a capital cost of about $32/kWh for the posolyte (see Estimated Cost of Electrolytes in the Supplemental Information). At $50/kWh, the total capital cost of these electrolytes stands at less than one-third of the cost of an all-vanadium electrolyte, for which the vanadium alone is currently priced at $160/kWh. Using a fluorine-free membrane such as Fumasep E−620 (K) should result in a product of membrane cost (<$25/m2 at large production volumes) and ASR (<1.5 Ω cm2) that is below $5/mΩ, which adds negligible cost to the system.25 Thus, if the DBEAQ production cost at scale turns out to be nearly as low as for AQDS and DHAQ,23,26 then this chemistry may have serious commercial potential, and DBEAQ-based flow batteries may be instrumental in accelerating the penetration of wind and photovoltaic electricity.
 9. Mariusz Błoński

  Silny dowód na związek opryszczki z... chorobą Alzheimera

  Poprawione. Dzięki za zwrócenie uwagi
 10. Mariusz Błoński

  W wyższej temperaturze organizm lepiej radzi sobie z nowotworami i infekcjami

  Dobre pytanie. Ale dobrym pytaniem jest też, czy to rzeczywisty wzrost zachorowań, czy też lepsza diagnostyka.
 11. Mariusz Błoński

  Bałtyckie foki

  Rozwiązanie problemu? Bojkot ryb z Bałtyku. My już przestaliśmy je jeść.
 12. Mariusz Błoński

  Dwutlenek węgla redukuje tłuszcz brzuszny

  Zauważ, co jest powiedziane wcześniej. Sądzono, że pod wpływem CO2 komórki tłuszczowe giną. Tutaj efekt się nie utrzymał, a waga się nie zmniejszyła, stwierdzili więc, że komórki się zmniejszyły. Może zmiany wagi były tak niewielkie, że nie da się ich jednoznacznie powiązać ze zmniejszeniem tkanki tłuszczowej na brzuchu?
 13. Mariusz Błoński

  Wielka Rafa Koralowa doświadczyła 5 epizodów bliskiej zagłady

  Tylko, że wówczas było nieporównywalnie więcej lodu. Miało się więc co topić.
 14. Mariusz Błoński

  Dziewczynka zmarła, gdy ukąszona przez węża matka nakarmiła ją piersią

  Znamy takie przypadki i z Polski
 15. Mariusz Błoński

  Tajemnicze objawy u Amerykanów pojawiły się też w Chinach

  Zauważ, że na Kubie pracownicy ambasady doświadczali dziwnych dźwięków też w hotelach czy mieszkaniach.
 16. Mariusz Błoński

  Francuzi zbadali zęby Hitlera

  Ależ przecież już pisaliśmy, że Hitler była kobietą: http://kopalniawiedzy.pl/Adolf-Hitler-czaszka-smierc-DNA-Ewa-Braun,8605
 17. Mariusz Błoński

  Polityka kształtuje poglądy mieszkańców USA na zmiany klimatyczne

  Ta tzw. petycja oregońska to znany humbug: "Weźmy dla przykładu próbkę pierwszych 34 nazwisk zaczynających się na literę N: Misac Nabighian, PhD - zajmuje się geofizyką stosowaną, w szczególności geofizyką górniczą (m. in. metodami poszukiwania ropy naftowej). Robert E. Nabours, PhD - to emerytowany elektrotechnik, autor takich prac jak "Electrical Injuries: Engineering, Medical and Legal Aspects". Larry D. Nace - jest najwyraźniej osobą, która ze światem akademickim (a na pewno z klimatologią) nie ma nic wspólnego -- nie natrafiłem na jego nazwisko w żadnych bazach bibliograficznych. Richard R. Nadalin - to lekarz podiatra (specjalista od chorób stóp). Michael J. Nadeau - najwyraźniej stolarz. Norman A. Nadel - inżynier-górnik. Paula Nadell - położnik-ginekolog. Edward M. Nadgorny, PhD - fizyk ciała stałego, specjalista od kryształów. Robert F. Naegele, PhD - wirusolog. Danny Naegle - najprawdopodobniej rolnik z Arkansas. Carl M. Naehritz Jr. - kolejny lekarz, tym razem chiropraktyk. Robert F. Nagaj - brak informacji i jakichkolwiek naukowych publikacji. Champa Nagappa, PhD - lekarz pediatra. Harry E. Nagel - najwyraźniej inżynier z firmy Royal Land Company. Harry E. Nagle - nieżyjący już geolog naftowy. Fred W. Nagle Jr. - brak informacji w bazach bibliograficznych Ross E. Nagner - brak informacji Yoshio Nago - brak informacji James Nagode - księgowy? Jay F. Nagori - inżynier, specjalista od budowy elektrowni Mark L. Nagurka, PhD - inżynier, biomechanik Kenneth A. Nagy, PhD - biolog Joseph Nagyvary, PhD - chemik, który kilka lat temu zasłynął "odkryciem" sekretu skrzypiec Stradivariusa Yervant M. Nahabedian - brak informacji Michael L. Nahrwold - lekarz-anestezjolog Zane Elvin Naibert, PhD - trudno powiedzieć kto, jeśli chemik, to bardzo już leciwy Yathi Naidu, PhD - lekarz William L. Nail - najwyraźniej wynalazca z Picayune, Missisipi B. J. Nailon - brak informacji Gangadharan V. M. Nair, PhD - leśnik Sonia Najjar, PhD - endokrynolog Takuro S. Nakae - brak informacji (być może chodzi o tego wynalazcę) Glenn M. Nakaguchi - chemik, powiązany z przemysłem naftowym Dennis B. Nakamoto - geolog "Brak informacji" oznacza że osoba nie istnieje w świecie nauki - nic nie publikowała, nie występuje na stronach internetowych żadnej uczelni czy instytucji naukowej.""
 18. Mariusz Błoński

  Turystyka generuje już 8% gazów cieplarnianych

  Z jedzeniem jest tu taki problem, że znaczna część turystów obżera się znacznie więcej i marnuje znacznie więcej niż gdy są w domach. Więc tak, jest tutaj nadmiar zanieczyszczeń.
 19. Mariusz Błoński

  Kopalnia down!

  Provider będzie łatał Spectre'a A to już wyższa magia
 20. Mariusz Błoński

  Kopalnia down!

  Jutro od 16.00 Kopalnia zniknie. Przerwa nie powinna trwać dłużej niż 2 godziny.
 21. Mariusz Błoński

  Serwisy społecznościowe pomogły złapać seryjnego mordercę

  Chodzenie przez całe życie w czapce, unikanie spożywania posiłków poza domem.... trudna sprawa Do tego zbieranie po sobie wszystkich odpadków, by spalić je u siebie w domu. Kto bo to spamiętał
 22. Mariusz Błoński

  Przestrzeganie pięciu prostych zaleceń przedłuża życie o ponad dekadę

  @Jajcenty myślę, że spokojnie można tutaj mówić o diecie z jak najmniejszą (a najlepiej w ogóle) ilością czerwonego mięsa i fastfoodów, dużej ilości warzyw, zróżnicowanych pokarmach, niezbyt mocno przetworzonych, bez nadmiernej ilości cukru i soli. @pogo poprawione
 23. Mariusz Błoński

  Aktualizacja Forum

  Dzisiaj wieczorem Webby zajmie się zaktualizowaniem Forum. Mogą więc być problemy z dostępem. Mamy nadzieję, że bardzo przejściowe
 24. Mariusz Błoński

  Udało się zarejestrować zakłócenie pracy pulsara

  Jest dokładnie tak, jak napisał Rzech. Dotychczas widziano, że pulsar ma częstotliwość X, a potem, że ma Y. Teraz, po raz pierwszy udało się zarejestrować moment zmiany.
×