Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Flaku

Użytkownicy
 • Zawartość

  445
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  8

Ostatnia wygrana Flaku w dniu 16 stycznia 2017

Użytkownicy przyznają Flaku punkty reputacji!

Reputacja

12 Niezła

O Flaku

 • Tytuł
  Sztygar
 • Urodziny 28.02.1993

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław
 1. Poczucie szczęścia zależy od zamożności

  Jak dla mnie to przyklad mieszania skutku z przyczyna. Ludzie bardziej skupieni na sobie zarabiaja wiecej pieniedzy
 2. Rewolucja przemysłowa do dzisiaj wywiera negatywny wpływ na psychikę

  Tytuł artykułu kłóci się z jego treścią. W tytule mowa o negatywnym wpływie rewolucji na psychike, w treści o tym, że na tereny uprzemysłowione migrowali ludzie ze słabszą psychiką i dlatego jest im tam więcej. W dodatku kolejnym argumentem za tym, że rewolucja przemysłowa miała zły wpływ na psychike ma być to, że gdy się skończyła, to ludzie stracili pracę. Czyli winę ponosi zakończenie rewolucji przemysłowej, a nie eama rewolucja. A przecież autorzy sami piszą, że na terenach wiejskich życie było bardziej beznadziejne, więc dlaczego brak pracy zaszkodził tylko na psychikę ludzi z terenów postindustrialnych?
 3. Ssaki uaktywniły się w ciągu dnia po wyginięciu dinozaurów

  Jestem zaskoczony. W dzisiejszych czasach, gdzie tyle badań wykazujących korelację przedstawiana jest jako dowód przyczynowości, autor, który ma dość naturalne wytłumaczenie swoich wyników, sam mówi, żeby za wcześnie nie zakładać, że wymarcie dinozaurów było przyczyną. Szacunek za pokorę.
 4. Sztuczna inteligencja kontra lekarze. Algorytmy radzą sobie coraz lepiej

  Już czekam na taką dominację komputerów w dziedzinie medycyny, jaka wydarzyła się w szachach. Tam obecnie nawet najlepsi gracze na świecie nie próbują rywalizować z wyspecjalizowanymi programami, a od pokonania Kasparowa przez maszynę nie minęło nawet 20 lat.
 5. Roboty poprawią produktywność i zwiększą zamożność

  Zajmą się produkcją lepszej jakości towarów do sklepów? Zamiast pracować przy dystrybucji będą zatrudnieni we wcześniejszym ogniwie łańcucha i dzięki temu za te same pieniądze będziemy mogli kupić towary lepszej jakości? Do tego kilku pewnie będzie pomagało przy produkcji kas automatycznych.
 6. Roboty poprawią produktywność i zwiększą zamożność

  Oczywiście, że będzie rynek pracownika. Robotyka.
 7. Pekin zakazuje... rowerów

  O co tutaj chodzi. U nas strach zostawić rower przypięty linką, bo podejdzie ktoś z sekatorem i ukradnie, a tam jest problem, bo rowery zalegają. Złomiarzy tam nie ma?
 8. Fermion Majorany nadzieją topologicznych komputerów kwantowych

  Nic z tego nie rozumiem, ale mam wrażenie, że pomieszany jest nadprzewodnik z półprzewodnikiem. W dodatku naukowcy przedstawili dowód na istnienie bytu, którego isnienie wciąż nie jest udowodnione. Jak to możliwe? Czyżby jakaś superpozycja?
 9. Od wczoraj każdy może za pomocą smartfona poszukać ciemnej materii

  Być może słyszałeś o Seti. Szukanie ufoludków za pomocą mocy obliczeniowej swojego sprzętu. Najbardziej rozpoznawalny, choć jak dla mnie jeden z mniej przydatnych, ale jest ich trochę więcej na platformie boinc. Jest tam troche takich naukowych, w ktorych mozna udostepnic moc obliczeniowa, albo projekt korzystajacy chyba z akcelerometru w telefonie i służący do zbierania danych odnośnie ruchów tektonycznych/trzęsień ziemi.
 10. Dziura w oprogramowaniu setek tysięcy rozruszników serca

  Gdyby zrobić sterowanie dotykiem, to weszlibyśmy w fazę technik walki rodem z kill billa. Jak to było? 5 palców, dłoń, pękające serce?
 11. Zagrożone gatunki rekinów wciąż giną w męczarniach

  To płetwy z zagrożonych rekinów są droższa niż te z niezagrożonych? Wątpię, żeby ktoś to rozróżniał.
 12. Zagrożone gatunki rekinów wciąż giną w męczarniach

  Chyba trochę słabo zagrożone są te gatunki, jeśli łatwiej dorwać je, niż inne
 13. Miasta odnoszą olbrzymie korzyści z drzew

  W takim razie drzewa przynoszą ogrone straty. Prace stracą lekarze i firmy farmaceutyczne, któtr zarobiłyby na chorujących ludziach, a także pracownicy, których będzie potrzeba mniej ze względu na wyższą wydajność spowodowaną mniejszymi upałami, producenci systemów klimatyzacji, elektrownie,pracownicy kanalizacji. Astro, bądź konsekwentny. Albo zyskiem jest usługa, na którą zapotrzebowanie zostało zaspokojone, albo usługa, na którą zapotrzebowanie się pojawiło. Jedno z dwóch, w przeciwnym razem każde zjawisko jest zyskiem, także całkowite wylesienie.
 14. Działo elektromagnetyczne niemal gotowe do służby

  Ja nie rozumiem skąd podniecenie railgunem. Przecież to nic przełomowego. Wciąż ten sam pocisk, jedynie metoda rozpędzania trochę inna.
 15. Im czystsze powietrze, tym szybciej postępuje ocieplenie

  Niech mi ktoś wytłumaczy jak to jest, że areozole blokują dopływ energii do ziemi, a CO2 blokuje jej odpływ
×