Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

0pako0

Użytkownicy
 • Zawartość

  49
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana 0pako0 w dniu 14 lipca 2016

Użytkownicy przyznają 0pako0 punkty reputacji!

Reputacja

3 Neutralna

O 0pako0

 • Tytuł
  Fuks
 1. 0pako0

  Atak na Windows 10 za pomocą Cortany

  Mając fizyczny dostęp do komputera można bez większych problemów ominąć ekran blokady, nawet jeśli użytkownik loguje się używając konta Microsoft. Metody, które na to pozwalają wciąż działają na zaktualizowanym Windows 10.
 2. I dobrze, po co ludzie w fabrykach? Mnie osobiście pociąga pomysł zwany "dark factory". Myślę że w przyszłości nie tyle nie będziemy przychodzić do takich fabryk co nie będzie takiej fizycznej możliwości ze względu na bardzo ścisłe wykorzystanie przestrzeni i brak korytarzy dla ludzi. To by było jak wchodzenie do silnika, lub pracującej maszyny.
 3. Może warto wtedy było napisać trochę kodu, lub przekonać kogoś kto mógłby Ci w tym w tym pomóc. Jeśli próbowałeś to wielka szkoda że się nie udało. No tak, ktoś znany w tej dziedzinie może rzucić pomysłem i będzie pewien że ktoś go wykorzysta, ale chyba nie ma w tym nic złego
 4. 0pako0

  Zmanipulowane DNA pozwala na zaatakowanie komputera

  A te wszystkie firmy które syntezują DNA na zlecenie? To nie jest tak że wysyłasz im kod mailem, wpłacasz kasę a oni odsyłają Ci próbkę?
 5. 0pako0

  Google zwalnia za niewłaściwą opinię na temat płci

  Co do sportu, też jestem za. Powiem więcej, pozwolił bym na wszelkiego rodzaju doping i modyfikacje ciała
 6. 0pako0

  Google zwalnia za niewłaściwą opinię na temat płci

  No co Ty, przecież kobiety bardzo się różnią od mężczyzn, to by było bez sensu To że jesteś niegłupi nie znaczy że musisz używać prześmiewczego sarkazmu i to w temacie który jest dosyć poważny. Miałem na myśli Ciebie, mnie i całą resztę.
 7. 0pako0

  Google zwalnia za niewłaściwą opinię na temat płci

  To zdanie nie sugeruje że mężczyźni i kobiety są tacy sami. Raczej nikt tego nie sugeruje, a jedynie to że są równi. Jasne że kobiety i mężczyźni różnią się, fizycznie, i psychicznie. Chociaż w tym drugim przypadku to raczej trend statystyczni. Bo sporo jest facetów o cechach przypisywanym kobietom i odwrotnie. Myślę że zarząd Google nie myśli inaczej, a jedynie zakłada że być może mężczyźni mają cechy, które sprawiają że są lepsi w niektórych zadaniach na stanowiskach kierowniczych, ale mają też cechy które sprawiają że w niektórych zadaniach na tych samych stanowiskach radzą sobie gorzej niż kobiety. Jeśli tak jest to fakt że kobiety rzadko pełnią takie funkcje może wynikać jedynie z kultury i tradycji. Trudno być pewnym bo wszyscy jesteśmy pod wpływem społeczeństwa i kształtuje nas ono. Mamy jednak wpływ na społeczeństwo i nic dziwnego że niektórzy zastanawiają się czy nie można by sprawić żeby funkcjonowało ono lepiej niż obecnie.
 8. 0pako0

  Subsydiowanie samochodów elektrycznych to marnowanie pieniędzy

  Na wszystko można spojrzeć na wiele sposobów. Dopłaty takie przyśpieszą rozwój samochodów elektrycznych i zwiększą ich popularność. Jeśli równolegle elektrownie węglowe będą zastępowane tymi które produkują energię ze źródeł odnawialnych to jesteśmy w domu. Prawdą jest że w chwili obecnej samochody elektryczne są mało ekologiczne bo w większości przypadków i tak jeżdżą na węgiel, ale chyba dobrze że zmiany w energetyce i transporcie zachodzą równolegle.
 9. 0pako0

  Kamera satelity zarejestrowała zderzenie z meteoroidem

  Meteoroida czy meteoroid?
 10. 0pako0

  Sztuczna inteligencja pomaga w pisaniu dobrych tekstów

  Czy książka będzie mniej wartościowa jeśli zostanie nawet w całości napisana przez AI? Kto wie, może dożyjemy czasów kiedy używania słów takich jak "sztuczniak" zacznie być postrzegane jako forma ksenofobii lub rasizmu. Co do automatycznej korekty to ja na przykład nie byłbym w stanie napisać jednego zdania bez błędów ortograficznych gdyby nie pomoc komputera
 11. 0pako0

  Unikatowa figurka z Çatalhöyük

 12. 0pako0

  Autopilot Tesli zabrał kierowcę do szpitala

  Co w pociągami? Już widzę nagłówek w gazecie: "Pendolino uratował życie pasażera!".
 13. 0pako0

  Nie znaleźli neutrino sterylnego

  No tak, może tym czego powinniśmy szukać jest neutrino oktarynowe?
 14. 0pako0

  Apple inwestuje w sztuczną inteligencję i rzeczywistość rozszerzoną

  Admin śmieszek zawsze kiedy mowa o Apple'u wstawia słynne zdjęcie na którym pracownicy Apple'a używają Windowsa XP
 15. 0pako0

  Kolejny wypadek tesli z autopilotem

  Z autopilotem jest wszystko porządku, działa tak jak powinien i jest przydatny. Jeśli jednak ktoś jest tak głupi że nie stosuje się do prostych zasad to pewnie ma też problem z zasadami ruchu drogowego i stanowi zagrożenie w każdym samochodzie.
×