Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Krzychoo

Użytkownicy
 • Zawartość

  265
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana Krzychoo w dniu 12 maja

Użytkownicy przyznają Krzychoo punkty reputacji!

Reputacja

9 Obiecująca

1 obserwujący

O Krzychoo

 • Tytuł
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Krzychoo

  Curiosity znowu wierci

  Często tacy naukowcy są oderwani od rzeczywistości i wymyślają coś co dawno zostało wymyślone i zrobione w wielu wariantach. Jako przykład niech będzie sterowanie peryskopem do łodzi podwodnej: urządzenie oryginalnie kosztuje majątek plus szkolenie marynarza. Aż tu nagle ktoś wpada na pomysł aby sterować tym za pomocą pada do xboxa. No i sprzęt do sterowania kosztuje mniej niż 50 USD a niemal każdy marynarz w zasadzie ma w domu xboxa lub jakąś konsole w domu więc nauka sterowania trwa chwilę.
 2. Cześć. Ostatnio mój 15 letni syn wyskoczył z informacją, że wszechświat może być symulacją. Słyszałem o takich teoriach czy raczej eksperymentach myślowych. Do tego momentu traktowałem takie rewelacje z przymrużeniem oka. Na google widziałem tylko w koło powtarzanie, że Musk też w to wierzy. Znacie jakieś linki, źródła jak np. o efekcie Halla mogące obalić taką teorię? A może jest nie do obalenia?
 3. Krzychoo

  Polityka kształtuje poglądy mieszkańców USA na zmiany klimatyczne

  Nie wiedziałem, że mamy aż tylu klimatologów zajmujących się globalnym ociepleniem. A oni oprócz podpisania petycji mają jakieś opublikowane prace naukowe na ten temat? Dobrze by było aby nie były sponsorowane hahaha
 4. Krzychoo

  Szwajcarzy stworzyli ogniwo paliwowe na kwas mrówkowy

  Tu pojawia się ten sam problem co przy innych roślinach hodowanych na potrzeby przemysłu - zabierają dobrą ziemie (i wodę) która powinna być przeznaczona na produkcję żywności. A może bakterie które będą żarły plastik i srały kwasem mrówkowym? ;D
 5. Dwa mandaciki w przeszłości uchroniłyby może przed czapą teraz.
 6. Przechowywanie mięsa i przechowywanie warzyw to chyba jasne jest które jest bardziej kosztowne. A transport to takie przechowywanie na kołach.
 7. Krzychoo

  Wiadomo, czemu otyłość przytępia odczuwanie smaku

  Czy one są odporne (czy oporne) naturalnie czy też coś im przełączono? Jeżeli to drugie to ciekawe czy u ludzi też można przełączyć jakiś gen lub grupę genów?
 8. Jakie argumenty pod tą tezę? Produkcja, transport i przechowywanie mięsa jednak jest bardziej kosztowne niż warzyw. Wg mnie także produkcja chleba jest mniej kosztowna energetycznie.
 9. Krzychoo

  Pierwsza piesza ofiara samochodów autonomicznych

  Czy aby na pewno? W końcu można zasymulować wszystko np. wybuchy nuklearne. Po pewnym czasie ilość danych z dróg będzie wystarczająca. to już nie będzie innych uczestników ruchu.
 10. Krzychoo

  Pierwsza piesza ofiara samochodów autonomicznych

  Maszyna może jednak zrobić coś czego człowiek raczej nie zrobi: np. skręcić tak aby uderzyć w zaparkowany samochód, w słup, krawężnik etc, aby maksymalnie skrócić drogę hamowania. Może przy takim uderzeniu uwzględnić swoją masę, prędkość, wagę pasażerów, przyczepność do podłoża, temperature asfaltu, opon, gwałtownie zmienić ciśnienie powietrza w oponach i jeszcze pewnie inne rzeczy na które nie wpadłem. Może mieć czujniki podczerwieni, echo lokalizatory, odbierać dane z pobliskich telefonów o ich położeniu i prędkości. Można maszynę nauczyć aby jeździła jak cyrkowiec: hamując bokiem czy jazdy na dwóch kołach i inne cuda. A potem skopiować to do innych maszyn. I wszystkie będą miały magiczne wyczucie doświadczonego kierowcy .
 11. Krzychoo

  Pierwsza piesza ofiara samochodów autonomicznych

  To co wg Ciebie człowiek potrafi wyczuć opiera się na obserwacji i doświadczeniu a nie jakimś magicznym przeczuciu. Algorytmy potrafią lub będą potrafiły to zrobić lepiej i szybciej. To się nazywa dostosowanie prędkości do warunków. I nie trzeba do tego magicznego wyczucia. Żadne wyczucie i algorytm Ci nie pomoże jak ktoś Ci wtargnie na jezdnie prosto pod koła.
 12. Krzychoo

  Rośliny GMO pomagają uprawom roślin niemodyfikowanych

  Nie czynimy tych składników szkodliwymi. Do DNA rośliny został dodany gen kodujący określone białko które jest toksyną dla niektórych robali. Nie jest to jednoznaczne, że jest szkodliwe dla ludzi.
 13. Krzychoo

  W Poznaniu można oglądać największy polski meteoryt

  Czy nie jest oczywiste, że meteoryt robi krater? Więc dlaczego to jest wyjątkowe? Wytłumaczy to ktoś znający się w temacie?
 14. Krzychoo

  Najpotężniejszy DDoS w historii

  No ale po co ten atak? Czyżby trening przed właściwym?
 15. Krzychoo

  Potencjalnego sprawcę szkolnej masakry można wcześniej wyłapać

  Doszliśmy do etapu: "Skoro nie wiemy jak pomóc, lepiej prewencyjnie zamknąć" wide ta USTAWA. Wystarczy doda jeden punkt: 4. Nie dotyczy; i tu lista. edit. żeby było jasne - jestem przeciw.
×