Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

lester

Użytkownicy
 • Zawartość

  290
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  9

Ostatnia wygrana lester w dniu 20 marca

Użytkownicy przyznają lester punkty reputacji!

Reputacja

13 Niezła

O lester

 • Tytuł
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. lester

  Ma stałą orbitę i pochodzi spoza Układu Słonecznego

  Jeśli krąży wokół Słońca od 4,5 mld lat, to śmiem wątpić w jakiekolwiek ekstrapolacje wsteczne orbity.
 2. lester

  Francuzi zbadali zęby Hitlera

  Przecież Hitler żyje i ma się dobrze. Na dowód nakręcono nawet film - schował się wewnątrz Ziemi (przecież jest pusta w środku) i tam szykuje inwazję na powierzchnię, zapewne w porozumieniu z przywódcami światowych mocarstw. Mieli nawet tajną bazę po ciemnej stronie Księżyca, ale została zniszczona w wyniku ludzkiej głupoty i zawiści, że o "multi-race" nie wspomnę. BTW. Kto nie widział, a lubi absurdalny humor i spojrzenie na rzeczywistość niech obejrzy pierwszą część Iron Sky. I nie warto sugerować się niską oceną.
 3. Akurat artykuły Ani można poznać praktycznie bez czytania podpisu. Po ładniejszym stylu i właśnie po braku błędów w tekście.
 4. lester

  W Chinach odkryto ruiny miasta sprzed ok. 2 tys. lat

  Już nie, archeologia to w dużej mierze nauka destrukcyjna.
 5. lester

  Roślinne elementy z roślinnego źródła

  Nic konkretnego. Większość zawarłem już w swoim pierwszym poście. Ten ich certyfikat jest wart mniej więcej tyle, co zapewnienia Apple, że ich słuchawki nie są składane przez dzieci, że surowce są wydobywane tylko z legalnych źródeł z poszanowaniem środowiska i pracowników, że są przestrzegane normy itd... a życie swoje. To tylko papier, podkładka przy ewentualnych sporach. LEGO ma ostatnio problemy sprzedażowe i potrzebuje nowej strategii, która poprawi wyniki, a ekologia jest modna i do tego dochodowa.
 6. lester

  Roślinne elementy z roślinnego źródła

  No i?
 7. lester

  Roślinne elementy z roślinnego źródła

  Tylko chyba ktoś zapomniał, że ta trzcina cukrowa to nie rośnie w rowach melioracyjnych i na nieużytkach, tylko na polach pozyskiwanych kosztem naturalnych (dzikich) stanowisk niszczonych pod uprawy. Uprawiana w strefie zwrotnikowej i podzwrotnikowej (wycinka lasów), wymaga dobrej klasy gleb (najcenniejsze gleby zagospodarowane na klocki) oraz intensywnego nawożenia (obciążanie środowiska). W dodatku są to gigantyczne, monokulturowe uprawy. Śmiech mnie ogarnia od takiej pseudoekologii. Może nie we wszystkich przypadkach, ale jednak odnawialne źródła energii nie mogą istnieć bez źródeł kopalnych. Poza tym całościowy wpływ na środowisko, od wydobycia surowców do utylizacji zużytych elementów, jest porównywalny do tradycyjnych źródeł energii. Tu jednak dochodzi często jeszcze skażenie i degradacja środowiska przy pozyskiwaniu surowców niezbędnych do produkcji paneli fotowoltaicznych lub wiatraków (metale ziem rzadkich). Wszystko pięknie wygląda na papierze, a w praktyce tylko odsuwamy od siebie problem w biedne, słabo uprzemysłowione rejony, gdzie nikt nie liczy się ze zdrowiem i życiem pracowników oraz ze środowiskiem (prymitywne metody wydobycia), a zyski nierzadko czerpią mafie i ugrupowania (para)militarne.
 8. lester

  Już 14 tys. lat temu ludzie opiekowali się chorym psem

  vs ??? Edycja: Doczytałem w źródle, 27-28 tygodni to pies żył w ogóle, a około 8 tygodni z nosówką. Zmyliło mnie niezbyt szczęśliwe sformułowanie (pierwszy cytat) w artykule na KW.
 9. lester

  Wyhodowali jajo od podstaw

  Poważny serwis popularnonaukowy i taki kolokwializm na nazwanie fragmentu męskiego narządu rozrodczego A czy w artykule nie powinna być mowa o jajeczkach, a w zasadzie komórkach jajowych?
 10. Czytaj na forum, to zrozumiesz OCB z tym J. A tu więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzywa_J
 11. Zatem muszę powrócić do dbania o czystość mózgu. Idę po naleweczkę... ...a jeszcze bardziej 3 razy w tygodniu po 2 piwka... i raz w miesiącu do oporu czegoś szlachetniejszego :]
 12. I tak dobrze, że cokolwiek udaje im się przełknąć bez wspomagania ciągłym ruchem przyspieszonym.
 13. lester

  Wstań. To pomoże ci schudnąć

  Jak zwykle, papier przyjmie wszystko. Tylko dlaczego jak patrzę na sklepowe spędzające cały dzień na nogach w jakim takim ruchu to stwierdzam, że ktoś tu farmazony opowiada? W ten sposób licząc (54 kcal dziennie) to można udowodnić każdą tezę, łącznie z tym, że 5,5 kcal dziennie mniej przez 10 lat również da 2,5 kg masy tłuszczowej mniej. Przy takim odżywieniu jak obecnie, takie ilości nie mają znaczenia, organizm jest elastyczny i poradzi sobie z takim brakiem lepiej wykorzystując to co mu dostarczamy.
 14. lester

  Gaz zastąpi ropę naftową

  Uważać to sobie pan wiceprezes może wszystko. Jeszcze trzeba mieć nieograniczone źródło gazu. A wycieki będą rosły zamiast maleć, BP ma w tym doświadczenie. Już raz zaoszczędzili 0,5 mln$ na zaworze i do dziś Zatoka Meksykańska to odczuwa.
×