Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Sławko

Użytkownicy
 • Zawartość

  356
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  13

Ostatnia wygrana Sławko w dniu 22 lutego

Użytkownicy przyznają Sławko punkty reputacji!

Reputacja

23 Dobra

O Sławko

 • Tytuł
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. W Gmailu będzie opcja samoniszczących się e-maili

  To może działać, ale chyba wyłącznie w ich poczcie. Po ściągnięciu do programu pocztowego, zwłaszcza przez protokół POP3, to chyba będą mogli jedynie palcem pokiwać.
 2. Sztuczna inteligencja uczy się, jak być psem

  Wydaje się bardziej, że ten sztuczny pies raczej odtwarza zachowanie tego prawdziwego.
 3. Udało się zarejestrować zakłócenie pracy pulsara

  Ale może nie zarejestrowano, czyli nie utrwalono tych zakłóceń, np. na taśmie, na dysku, na kliszy itp. Ja to tak rozumiem. A brak zarejestrowania nie pozwala na dalszą analizę w późniejszym czasie i przez inne zespoły naukowców.
 4. Dostrzeżono najbardziej odległą znaną nam gwiazdę

  Ale z tego widma daje się zaskakująco dużo informacji uzyskać.
 5. Super. Tyle że (na szybko z wiki): metionina - "Należy do aminokwasów niezbędnych dla człowieka (nie może być syntetyzowany w organizmie człowieka i musi być dostarczany z pożywieniem)."
 6. Pomija też inne kwestie, ale nie chciałem tu przytaczać całego kodeksu. Chciałem tylko zachęcić do jego lektury, hmmm, co chyba mi się trochę udało
 7. Tak w kwestii formalnej...Art. 13 ustawy prawo o ruchu drogowym stanowi: 2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu. Czyli przejście jest dozwolone, gdy odległość od przejścia dla pieszych jest większa niż 100m lub jest to skrzyżowanie.
 8. Racja, ale tu mandacik już wychowawczo nie zadziała. A na filmie wydaje się jakby ta kobieta prowadząca rower w ogóle nie widziała samochodu, jakby była całkowicie nieświadoma zagrożenia. Może się zamyśliła, może miała jakieś problemy, w tym problemy psychiczne. Trudno to ocenić jak się nie zna wszystkich okoliczności. Sam kiedyś szedłem tak zamyślony, że o mało nie wpadłem pod samochód. Na szczęście kierowca w porę zatrąbił, a ja dłuższy czas nie mogłem zrozumieć jak mogłem się tak zamyślić. Ale tu widać coś jeszcze. Pani "kierująca" nie patrzyła na jezdnię. Zaufała automatowi. Gdyby kierowała sama, pewnie nie doszłoby do tej tragedii. Z drugiej strony, po co nam takie "automaty", które trzeba pilnować. Może ta automatyka zbyt wcześnie jest wdrażana.
 9. Nie do końca rozumiem, chyba coś pomieszałeś. Miejsce niedozwolone, to takie gdy w pobliżu jest przejście dla pieszych w odległości do 100m, a człowiek nie przechodzi po pasach. Poza tym chyba nie jest dozwolone przechodzenie sobie przez jezdnię trasy szybkiego ruchu i autostrady - tam nawet nigdzie nie ma przejść dla pieszych, dlatego buduje się kładki i tunele.
 10. Barwnik z buraków pomaga w walce z alzheimerem

  Eeeetam. Ja bardzo lubię Może źle przyrządzasz? Chociaż ja nawet na surowo zjem
 11. Microsoft obiecuje krótszy czas instalacji

  Dla jakiego komputera ten czas wyniesie 30min? Dla i7, z dyskiem SSD i 16GB RAM? Czy dla Atoma z dyskiem 5400RPM i 2GB RAM?
 12. W Chinach odkryto ruiny miasta sprzed ok. 2 tys. lat

  Serio? A z czego jest zrobiony ten namiot? Stoi tam do dzisiaj?
 13. Ludzkość nie jest przygotowana na wielką eksplozję wulkaniczną

  Nie widzę sensu w tym by cała ludzkość była gotowa na kataklizm, który może się wydarzyć co tys. lat. Niby w jaki sposób miałaby się ta ludzkość przygotować? A koszty?
 14. Zarejestrowano ślad po świetle pierwszych gwiazd

  Standardowe to one raczej nie były, bo co to znaczy "standardowa gwiazda"? Sądzę, że pierwsze gwiazdy musiały być ogromne, dlatego krótko żyły, a ich eksplozje zapewne były równie ogromne. Czarne dziury, które postały w wyniku eksplozji tych gwiazd pewnie teraz znajdują się w centrach galaktyk.
 15. Urzędnicy nie są zainteresowani tym, aby ich teksty, a w szczególności stanowione prawo było zrozumiałe dla przeciętnego obywatela. Im trudniejszy tekst do zrozumienia tym lepiej. Urzędnicy czują się bardziej potrzebni i łatwiej oskubać obywatela za nieznajomość prawa.
×