Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

(pm)

Użytkownicy
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralna

O (pm)

 • Tytuł
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. (pm)

  Nawigacja po zmierzchu

  Bardzo pouczające jest czytanie Kopalni wiedzy. Można się np. łatwo dowiedzieć, że poprawne posługiwanie się językiem polskim nie jest konieczne, żeby w Internecie robić za pismaka...
 2. (pm)

  Curiosity wykonał główne zadanie swej misji

  "dotychczasowej eksploatacji Marsa" Kto i od kiedy eksloatuje Czerwoną Planetę? O ile wiem, to chyba tylko pisarze, radiowcy i filmowcy...
 3. (pm)

  Hipoteza ABC udowodniona?

  @revers: A może chodziło o Matrix?
 4. (pm)

  Padł rekord kwantowego rozkładu liczb

  Chyba chodzi tu o operator Hamiltona, zwany hamiltonianem. Zatem nie "hamiltoniana", lecz *hamiltonianu* szukają Chińczycy, sprowadzić do stanu podstawowego można *hamiltanian* itd. Nota bene, jeśli chodzi tu rzeczywiście o używany przez fizyków hamiltonian, to nie sprowadza się go do stanu podstawowego, lecz znajduje się stan podstawowy układu opisanego tymże hamiltonianem.
 5. (pm)

  Drzewa odpowiadają za jonizację powietrza

  "stężenie jonów i kationów" - szanowny Autor chyba nie bardzo wie, co pisze. Małe przypomnienie ze szkoły: wśród jonów wyróżniamy aniony - naładowane ujemnie i kationy - naładowane dodatnio.
 6. (pm)

  Facebooka czeka 20-letni nadzór audytora

  "...nie będzie udostępniał danych użytkowników reklamodawcą..." - ręce i inne członki mi opadają na widok takiej ortografii w Kopalni WIEDZY!
 7. (pm)

  Anihilacja nie taka prosta

  Po polsku dziwnie brzmi określenie <b>negatywna</b> cząstka. Poprawnie mówi się (i pisze) "ujemnie naładowana", albo "obdarzona ujemnym ładunkiem elektrycznym".
 8. (pm)

  Nowy rodzaj ciekłych kryształów

  Raczej chodzi o moment dipolowy (wielkość fizyczna), a nie dipol (obiekt fizyczny posaidający moment dipoowy). Im większy moment dipolowy dipola (cząsteczki w tym przypadku), tym łatwiej go obrócić słabym polem elektrycznym.
 9. (pm)

  Cholesterol z tapicerki

  Przypuszczam, że chodzi o nieliniową naturę, czyli coś, do czego nie pasuje opis za pomocą funkcji liniowej. (pm)
 10. (pm)

  Jaka była ta woda na Marsie?

  Uwaga redakcyjna: jednostki miar mają polskie nazwy pisane mała literą. Piszemy zatem "niutonów", a nie "Newtonów" oraz "kelwinów", a nie jak powyżej, . Co innego, kiedy w nazwie jednostki jest po prostu nazwiko, czyli "stopnie Celsjusza" lub (nieprawidłowo) "stopnie Fahrenheita". (p)
×