Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Jajcenty

Użytkownicy
 • Zawartość

  3358
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  73

Zawartość dodana przez Jajcenty

 1. Jajcenty

  NASA wyśle na Marsa... helikopter

  Interesujące jakich pomiarów i obserwacji może dokonać dwu kilogramowy aparat, a których nie mógłby dokonać satelita z orbity. Takie latadło nie ma wiele zapasu na aparaturę.
 2. Jajcenty

  Owadzi homoseksualizm to wynik braku kompetencji

  Ano najprościej zniknąć populację tak zdestabilizowaną. Patrz eksperyment Calhouna. Może podzielisz się odnośnikami do? Ja słyszałem tylko o Calhounie, a chętnie uzupełnię wiedzę.
 3. Jajcenty

  Polityka kształtuje poglądy mieszkańców USA na zmiany klimatyczne

  Duży błąd. To nie są Twoje pieniądze. To są moje pieniądze. I ja mówie, weźcie je wszystkie i uniezależnijcie mnie od ropy, gazu i węgla. Niech sobie Bliski Wschód i Rosja całą tą ropę w... wannach na balkonach trzyma. Chcę aby te kopaliny przestały się liczyć z politycznego punktu widzenia. Niezależnie od tego czy GO ma związek z CO2 czy nie, to czas rzucić z palenie. Na Bogów! Przecież ta technologia to rozwinięcie ideii kurnej chaty! Wszyscy siedzą w dymie i zadowoleni bo tanio.
 4. Hej

  intryguje mnie, czy wiesz że wiadomości z kanału technicznego wychodzą na głównej, ale uparcie dostaję odmowę dostępu. Możej lepiej nie publikować na głównej forum do którego tylko administracja ma dostęp?

  Tak, tylko, nie przeszkadza mi to jakoś bardzo.

  Nara

 5. Jajcenty

  Owadzi homoseksualizm to wynik braku kompetencji

  Tu mi się nie zgadza. Jeśli jest przewaga samic, a wybór partnera przypadkowy to udział incydentów homo powinien być równy udziałowi samców. Jeśli w takim układzie połowa kopulacji to hetero, to mamy wysoki współczynnik zgejowienia samców Antropomorfizuje, oczywiście zakładam, że tylko samce aktywnie poszukują partnerek.
 6. Jajcenty

  Ewolucja o dobór naturalny

  Nie. Od początku nie rozumiem czego nie rozumiesz w ewolucji. Jeśli przyjmiesz najogólniejszą słownikową definicję ewolucji to w ogóle nie masz tam doboru. Kamień swobodnie ewoluuje do piasku. Samo słowo ewolucja oznacza zmianę i nic więcej. Sprawa zamknięta. Ewolucja w kontekście doboru naturalnego to inny proces, inna definicja. Równie dobrze możemy próbować tematu: III zasada dynamiki: akcja-reakcja, co jest ważniejsze? III zasada czy akcja? Temat wdzięczny na długie zimowe wieczory, ale bez pół litra....
 7. Jajcenty

  Ewolucja o dobór naturalny

  Jak to? A to? Dobór to synonim presji, selekcji. Także tego... nie rozumiem który włos dzielimy i na ile części?
 8. Jajcenty

  Ewolucja o dobór naturalny

  Ewolucję można zredukować do dwóch czynników: zmienność i presja(selekcja, dobór, jak zwał tak zwał). Proste przesiewanie piasku na sicie jest doskonałym przykładem, a nie wymaga genów, więc mutacje, dryf to tylko czynniki zmienności. Dla mnie to równowaga, Ewolucja wymaga obu tych czynników. Nie dam rady przesunąć akcentu
 9. Jajcenty

  Turystyka generuje już 8% gazów cieplarnianych

  Jak widzę filmy promujące statki wycieczkowe, zdjęcia z kuchni, wykwintne jedzenie na stołach, to zawszę widzę rzekę łajna jaką ten hotel zostawia za sobą. Turlam się średnio rocznie 10 kkm. Jedna wycieczka np do Barcelony to 4kkk. Nie wiem ile gramów CO2 na km*kg wytwarza lotnictwo, ale nie będzie to jakoś znacząco mniej niż w transporcie samochodowym. Zatem jedna wycieczka może znacznie zmienić bilans. Należy zacząć promować zwiedzenie przez Internet. Street jest super!
 10. Jajcenty

  Serwisy społecznościowe pomogły złapać seryjnego mordercę

  Niepokojące. Z jednej strony chciałoby się żeby mordercy byli bez szans na zostanie seryjnymi. Z drugiej, w miarę jak technologia trafi pod strzechy, nic mnie nie powstrzyma przed namnożeniem materiału genetycznego nielubianego sąsiada i podrzucenia na ciało drugiego nielubianego sąsiada. Dwie pieczenie... itd.
 11. @Mariusz Błoński Trochę niewiadomo Ostatnio spędzam dużo czasu na YT i pubmed próbując znaleźć odpowiednią dla siebie dietę. Na yt znajduję jakąś fajną odjechaną ideę np. pij ocet będziesz żył wiecznie*, a na pubmedzie sprawdzam, że chyba tak, możliwe, ale dlaczego nie wiadomo. Otóż na granicy faz vege/vegetarians/meateaters dzieją rzeczy od których włos się jeży. Są ludzie, proponujący mi wieczne życie na skrobi. Oliwa z oliwek jest śmiertelną trucizną, a dieta śródziemnomorska jest zdrowa POMIMO obecności oliwy Wszycy się zgadzają co do jednego: SAD zabija, a wszyscy inni się mylą Widziałem wykres na którym spożycie czerwonego mięsa jest płaskie, a widać idealną korelację między olejem roślinnym (gigantyczny wzrost spożycia) epidemią otyłości i T2D - równie imponujący wzrost. Niestety nie mam pewności co pochodzenia czy rzetelności tych wykresów. Na razie mogę potwierdzić, że w moim przypadku sprawdza się co Bastard tu postulował: mieszanina węglowodanów z tłuszczem powoduje kosmiczne wyskoki glukozy, a jedzenie tego osobno przechodzi mi bezkarnie. Pogodzić wszystkich graczy ma szanse ten gość: pogadanka na TEDx o unikatowej diecie. Co ciekawe, do ustalenia indywidualnej diety użyto czegoś w rodzaju AI a raczej machine learning. *) poszedłem na kompromis. Dołożyłem do diety ogórki konserwowe w dużych ilościach. Panu Bogu świczke, a diabłu ogarek
 12. Jajcenty

  Odkryli megaZiemię

  Jeśli założyć, że średnia gęstość pozostanie bez zmian to Ziemia' miałaby coś 1.5g. Jednakże, jeśli założymy że promień metalicznego jądra rośnie te 1.5 raza, to sam ciężar jądra zwiększa się 3,3 raza, co bardzo zmienia udziały pierwiastków, a to oznacza inny skład śmietnika z którego powstają Ziemie. Na rozmiar zwierząt to chyba tlen ma większy wpływ, tak mi dzwoni, ale nie wiem gdzie.
 13. Super, tylko trochę brak zgody co do tego, co to jest za dieta. Biorąc pod uwagę sukcesy SAD w zwalczaniu zdrowia trudno się na coś zdecydować :D
 14. Jajcenty

  Słynne „małpie selfie” nie może być chronione prawem autorskim

  Ale że co? Według PETA i Mirosława to twórcy kompozycji przysługują prawa. Ponieważ, w świetle prawa, małpa ma problem z posiadaniem praw, to logiczne jest, że w tym przypadku nie ma właściciela. Zatem public domain. Chyba, że fotograf zezna, że to było wydarzenie artystyczne polegające na wyposażeniu małpy w aparat w celu rejestracji losowo indukowanych aktów sztuki. Wtedy fotograf. Chodzi o kasę - kto umoczy dziubek? PETA? Właściciel aparatu?
 15. Jajcenty

  Sprzedaż pecetów spada od lat

  Wiedziałem! Nie miałem czasu na sprawdzenie, dlatego nie podnosiłem tej kwestii. Musk to lepszy cwaniak palący w swoich spółkach cudze pieniądze, z niezłą działką dla siebie . :D https://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/udziałowcy-tesli-zagłosują-nad-odwołaniem-elona-muska/ar-AAws512?li=BBr5MK7 aż się przypomina wyznanie Rhhomana Hooda: Ja biorę bogatym i biednym daję. Biorę 10% ,chór: tak wam się wydaje.
 16. Jajcenty

  Słynne „małpie selfie” nie może być chronione prawem autorskim

  To nie ten przypadek. Małpa sama dokonała wszystkich potrzebnych czynności: manipulowała aparatem, ustawiła kadr, udostępniła swój najlepszy uśmiech. Moim zdaniem te zdjęcia powinny trafić do public domain.
 17. Jajcenty

  Miejskie myszy pełne wirusów i bakterii, w tym antybiotykoopornych

  No to tu się zgadzamy. Pies musi być wyszkolony do walki i najlepiej żeby było ich dwa W warunkach miejskich rzadko spotykane. Z tego co widzę to kotom bardziej zagrażają samochody i choroby. Wolne koty nijak nie przypominają wypasionych błyszczących domowych. p.s. filmik zamieściłem bo nic w nim nie rozumiem. Kot z międzygatunkowym altruizmem? Pies atakujący dziecko bez powodu. Ale szacunek na dzielni kocisko wyraźnie ma
 18. Jajcenty

  Miejskie myszy pełne wirusów i bakterii, w tym antybiotykoopornych

  Psy ganiają za kotami zasadniczo dla zabawy. A jak przychodzi co do czego, to z kota wyłazi prawdziwy sukinkot, staje okoniem, walczy bezpardonowo nawet jeśli przegra to taki pies bardzo nabiera szacunku. A co do rewiru, to pewnie nie widziałeś tego. BTW zachowanie tego psa jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe.
 19. Jajcenty

  Miejskie myszy pełne wirusów i bakterii, w tym antybiotykoopornych

  Rozszerz proszę wypowiedź. Jakoś nie mogę skojarzyć tego z piramidą żywieniową. Przeczytałem notkę na wiki i nie mogę pojąć, poza tym, że twórca tej fundamentalnej zasady jawi mi się teraz jako lewicowy utopista. Tym dziwniej mi, że się na niego powołujesz. I nie, wspólny Nobel z Haykiem nie wystarczy. Metyfory (tak wiem, metafory) Bastiata też pasują tu jakoś mało... BTW całe PKB jest tak liczone. Płacę fryzjerowi i PKB rośnie - stajemy się bogatsi - absurd. @wilk: psy nie jedzą kotów , chętnie je ganiają bo one tak fajnie uciekają, ale na tym się kończy. Jako mieszkaniec blokowiska, uważam koty za moich sprzymierzeńców. Trzymają faunę piwniczną i gołębie pod kontrolą - choć tu przydałby się jaki sokół w okolicy - te latające szczury są naprawdę uciążliwe. Wolne koty żyją dość krótko, podobno, jakieś 3 lata. Mają mocno pod górę w porównaniu z kotem domowym i nie ma ryzyka eksplozji populacji. robimy oftopa stulecia? "Bastiat i Myrdal a sprawa kota piwnicznego"
 20. Jajcenty

  Sprzedaż pecetów spada od lat

  Dla mnie to zdrowy rozsądek, a Ty piszesz jakby to było coś złego. Firmy takie jak Intel czy AMD i tak pompują ogromne pieniądze w rozwój, więc nie jest tak źle. Ja wiem, że chciałoby się mieć komputer kwantowy w zegarku na ręce i lekarstwo na raka w kiosku ruchu, ale trzeba sporo małych kroków, żeby osiągnąć taki poziom rozwoju. Po prostu jesteś tu za wcześnie. Trzeba było poczekać na NFR.
 21. Jajcenty

  Sprzedaż pecetów spada od lat

  Pewnie masz rację, moje otoczenie to głównie ludkowie IT i tu pecety są w odwrocie. Sam mam 2laptopy per capita bo nie nadążam złomować
 22. Jajcenty

  Sprzedaż pecetów spada od lat

  Pewnie dlatego największym przegranym są tablety. Po imponującym wejściu zaczynają dołować.
 23. Jajcenty

  Sprzedaż pecetów spada od lat

  Przy obecnych cenach i możliwościach laptopów trzeba mieć dobry powód do stawiania blaszaka. Sam mam siedmiolatka 6 rdzeni i 16 GB RAMu (miał być pod wirtualizację), ale coraz częściej myślę o wywaleniu go bo strasznie szumi, a maszyn wirtualnych mogę mieć ile chcę w chmurze. Byle jaki laptop go może zastąpić. Właściwie tylko ceny przestrzeni dyskowej mnie powstrzymują.
 24. Jajcenty

  Leki sprzed 400 lat? Naukowcy sprawdzą, jak działały

  Ekhm, na kim? O podwójnej ślepej próbie dla kilku specyfików w testach klinicznych za 1,57 mln złotych, nie wspominając. Co można zrobić, to analiza składu i kilka nieśmiałych przypuszczeń co do działania Ale może tam gdzieś leży zapomniane panaceum. Rozumiem i pochwalam historyków, ale farmacja i biotechnologia to tam tylko odczynniki będzie marnować. IMHO oczywiście.
 25. Jajcenty

  Prosty test ze śliny plus ibuprofen i choroba Alzheimera nie ma szans?

  Aspirynę to mamy w użyciu dość długo, jeśli to NLPZ mają taki błogosławiony wpływ, to pierwsza z brzegu metaanaliza powinna to wykazać. Podwójne ślepe próby są fajne, ale potrzebne dane już gdzieś tam są.
×