Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Jajcenty

Użytkownicy
 • Zawartość

  3360
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  73

Ostatnia wygrana Jajcenty w dniu 14 maja

Użytkownicy przyznają Jajcenty punkty reputacji!

Reputacja

164 Znakomita

2 obserwujących

O Jajcenty

 • Tytuł
  padawan młody

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

14696 wyświetleń profilu
 1. Jajcenty

  Wszechświat jako symulacja

  Teorie symulacji są w oczywisty sposób jałowe. Eksperymentator ma pełnię władzy nad symulacją więc dostajemy tylko to co powinniśmy dostać. Jeśl E uzna, że symulacja się wypacza bo obiekt z paradoksów wnioskuje o istnieniu E, to wystarczy wyciągnąć wtyczkę, zmienić parametry i uruchomić od ostatniego save'u, co przypomina ideę czarnego śniegu z Pana Lodowego Ogrodu. Teorie symulacji nie usuwają też pytania o Początek. Moja własna, ulubiona, to: nasz Wszechświat to przypadkowy wybuch w czyimś laboratorium, u nas minęło 13mld lat, tam kilka milisekund. Do mózgu laboranta jeszcze nie dotarło, że musi znaleźć gaśnicę. I teraz mamy wyścig: albo enerigia wybuchu się zużyje sama, albo laborant nas zgasi. No ale nie tak od razu Mamy jeszcze drugie tyle mld lat!
 2. Jajcenty

  Francuzi zbadali zęby Hitlera

  Większość wiedzy jest nieprzydatna gdy wszystko czego chcesz to parę kroków. Jednakże umiejętność poruszania się po ortodromach oszczędza nam trochę zasobów. Stawiam, że wiedza iż Ziemia nie jest płaska przynosi wymierne korzyści W Dzielnym wojaku Szwejku, w czubkach, zwariowany naukowiec twierdził, że w środku Ziemi znajduje się druga, daleko większa od tej pierwszej. Od zawsze byłem ciekaw topologicznego dowodu tego twierdzenia.
 3. Jajcenty

  NASA wyśle na Marsa... helikopter

  Interesujące jakich pomiarów i obserwacji może dokonać dwu kilogramowy aparat, a których nie mógłby dokonać satelita z orbity. Takie latadło nie ma wiele zapasu na aparaturę.
 4. Jajcenty

  Owadzi homoseksualizm to wynik braku kompetencji

  Ano najprościej zniknąć populację tak zdestabilizowaną. Patrz eksperyment Calhouna. Może podzielisz się odnośnikami do? Ja słyszałem tylko o Calhounie, a chętnie uzupełnię wiedzę.
 5. Jajcenty

  Polityka kształtuje poglądy mieszkańców USA na zmiany klimatyczne

  Duży błąd. To nie są Twoje pieniądze. To są moje pieniądze. I ja mówie, weźcie je wszystkie i uniezależnijcie mnie od ropy, gazu i węgla. Niech sobie Bliski Wschód i Rosja całą tą ropę w... wannach na balkonach trzyma. Chcę aby te kopaliny przestały się liczyć z politycznego punktu widzenia. Niezależnie od tego czy GO ma związek z CO2 czy nie, to czas rzucić z palenie. Na Bogów! Przecież ta technologia to rozwinięcie ideii kurnej chaty! Wszyscy siedzą w dymie i zadowoleni bo tanio.
 6. Hej

  intryguje mnie, czy wiesz że wiadomości z kanału technicznego wychodzą na głównej, ale uparcie dostaję odmowę dostępu. Możej lepiej nie publikować na głównej forum do którego tylko administracja ma dostęp?

  Tak, tylko, nie przeszkadza mi to jakoś bardzo.

  Nara

 7. Jajcenty

  Owadzi homoseksualizm to wynik braku kompetencji

  Tu mi się nie zgadza. Jeśli jest przewaga samic, a wybór partnera przypadkowy to udział incydentów homo powinien być równy udziałowi samców. Jeśli w takim układzie połowa kopulacji to hetero, to mamy wysoki współczynnik zgejowienia samców Antropomorfizuje, oczywiście zakładam, że tylko samce aktywnie poszukują partnerek.
 8. Jajcenty

  Ewolucja o dobór naturalny

  Nie. Od początku nie rozumiem czego nie rozumiesz w ewolucji. Jeśli przyjmiesz najogólniejszą słownikową definicję ewolucji to w ogóle nie masz tam doboru. Kamień swobodnie ewoluuje do piasku. Samo słowo ewolucja oznacza zmianę i nic więcej. Sprawa zamknięta. Ewolucja w kontekście doboru naturalnego to inny proces, inna definicja. Równie dobrze możemy próbować tematu: III zasada dynamiki: akcja-reakcja, co jest ważniejsze? III zasada czy akcja? Temat wdzięczny na długie zimowe wieczory, ale bez pół litra....
 9. Jajcenty

  Ewolucja o dobór naturalny

  Jak to? A to? Dobór to synonim presji, selekcji. Także tego... nie rozumiem który włos dzielimy i na ile części?
 10. Jajcenty

  Ewolucja o dobór naturalny

  Ewolucję można zredukować do dwóch czynników: zmienność i presja(selekcja, dobór, jak zwał tak zwał). Proste przesiewanie piasku na sicie jest doskonałym przykładem, a nie wymaga genów, więc mutacje, dryf to tylko czynniki zmienności. Dla mnie to równowaga, Ewolucja wymaga obu tych czynników. Nie dam rady przesunąć akcentu
 11. Jajcenty

  Turystyka generuje już 8% gazów cieplarnianych

  Jak widzę filmy promujące statki wycieczkowe, zdjęcia z kuchni, wykwintne jedzenie na stołach, to zawszę widzę rzekę łajna jaką ten hotel zostawia za sobą. Turlam się średnio rocznie 10 kkm. Jedna wycieczka np do Barcelony to 4kkk. Nie wiem ile gramów CO2 na km*kg wytwarza lotnictwo, ale nie będzie to jakoś znacząco mniej niż w transporcie samochodowym. Zatem jedna wycieczka może znacznie zmienić bilans. Należy zacząć promować zwiedzenie przez Internet. Street jest super!
 12. Jajcenty

  Serwisy społecznościowe pomogły złapać seryjnego mordercę

  Niepokojące. Z jednej strony chciałoby się żeby mordercy byli bez szans na zostanie seryjnymi. Z drugiej, w miarę jak technologia trafi pod strzechy, nic mnie nie powstrzyma przed namnożeniem materiału genetycznego nielubianego sąsiada i podrzucenia na ciało drugiego nielubianego sąsiada. Dwie pieczenie... itd.
 13. @Mariusz Błoński Trochę niewiadomo Ostatnio spędzam dużo czasu na YT i pubmed próbując znaleźć odpowiednią dla siebie dietę. Na yt znajduję jakąś fajną odjechaną ideę np. pij ocet będziesz żył wiecznie*, a na pubmedzie sprawdzam, że chyba tak, możliwe, ale dlaczego nie wiadomo. Otóż na granicy faz vege/vegetarians/meateaters dzieją rzeczy od których włos się jeży. Są ludzie, proponujący mi wieczne życie na skrobi. Oliwa z oliwek jest śmiertelną trucizną, a dieta śródziemnomorska jest zdrowa POMIMO obecności oliwy Wszycy się zgadzają co do jednego: SAD zabija, a wszyscy inni się mylą Widziałem wykres na którym spożycie czerwonego mięsa jest płaskie, a widać idealną korelację między olejem roślinnym (gigantyczny wzrost spożycia) epidemią otyłości i T2D - równie imponujący wzrost. Niestety nie mam pewności co pochodzenia czy rzetelności tych wykresów. Na razie mogę potwierdzić, że w moim przypadku sprawdza się co Bastard tu postulował: mieszanina węglowodanów z tłuszczem powoduje kosmiczne wyskoki glukozy, a jedzenie tego osobno przechodzi mi bezkarnie. Pogodzić wszystkich graczy ma szanse ten gość: pogadanka na TEDx o unikatowej diecie. Co ciekawe, do ustalenia indywidualnej diety użyto czegoś w rodzaju AI a raczej machine learning. *) poszedłem na kompromis. Dołożyłem do diety ogórki konserwowe w dużych ilościach. Panu Bogu świczke, a diabłu ogarek
 14. Jajcenty

  Odkryli megaZiemię

  Jeśli założyć, że średnia gęstość pozostanie bez zmian to Ziemia' miałaby coś 1.5g. Jednakże, jeśli założymy że promień metalicznego jądra rośnie te 1.5 raza, to sam ciężar jądra zwiększa się 3,3 raza, co bardzo zmienia udziały pierwiastków, a to oznacza inny skład śmietnika z którego powstają Ziemie. Na rozmiar zwierząt to chyba tlen ma większy wpływ, tak mi dzwoni, ale nie wiem gdzie.
 15. Super, tylko trochę brak zgody co do tego, co to jest za dieta. Biorąc pod uwagę sukcesy SAD w zwalczaniu zdrowia trudno się na coś zdecydować :D
×