Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Jajcenty

Użytkownicy
 • Zawartość

  3428
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  76

Ostatnia wygrana Jajcenty w dniu 8 sierpnia

Użytkownicy przyznają Jajcenty punkty reputacji!

Reputacja

172 Wyśmienita

2 obserwujących

O Jajcenty

 • Tytuł
  padawan młody

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

15043 wyświetleń profilu
 1. Jajcenty

  Google przygotowuje ocenzurowaną wyszukiwarkę na chiński rynek

  Fakt. Przy okazji zauważyłem u siebie rozmycie moralne. Akceptowalne jest kumanie się z władzą dla małej, startującej firmy, bo w biznesie nie ma białorycerzenia , ale od googla spodziewałbym się raczej prób obejścia cenzury z pomocą jakichś wymyślnych trików technologicznych, a minimum to niepodejmowania współpracy.
 2. Jajcenty

  Bilionowe Apple

  A cóż to ma do rzeczy? Złotówka jest więcej warta niż 99 groszy, z tego samego powodu ruina domu za 300 tys jest jest mniej warta od czterech ruin po100 tys. Zakładam, że cena dąży do wartości. Zły to kupiec dla którego 5 zł jest więcej warte niż 5*1zł. Postulowana przez Ciebie "gęstość wartości zł/m3" jest bezużyteczna w porównaniu ofert sprzedaży. Trudno tym sposobem porównać kawalerkę w Warszawie z penthausem w Sosnowcu. I tak zażądasz informacji o pojemności żeby dokonać mnożenia i dopiero będziesz mógł porównać cenę->wartość.
 3. Jajcenty

  Bilionowe Apple

  Duży. Za jego wartość mogę kupić dwa małe. Oj tam Może to tylko sokratejska prowokacja?
 4. Jajcenty

  Dynamiczne opłaty remedium na korki drogowe?

  Mam 4,4 km do pracy. Próbowałem jeżdzić autobusem ale przez 3/4 roku załapałem się na przeziębienie sześć razy. Próbowałem chodzić, ale w zimie przekroczenia w pyłach sięgają 500-800% Żeby było zabawniej, moje 1.9TDi jest na tym dystansie tańsze od biletu miesięcznego. Zapewne zainwestuję w dobrą maskę ppyłową i wrócę do chodzenia. Według artykułu same Niemcy tracą 80 mld dolarów rocznie. Można za to budować 400 kilometrów metra rocznie. Trudnym jest sposób uzyskania tej kasy. Argumentacja: rocznie w korku spalasz 1000$, daj nam 500 $ a my zbudujemy metro, żebyś miał zakazane jeżdzić samochodem - bo masz metro - Czujesz ból typowego miejskiego króla szos?
 5. Jaki zysk dla pająka w takiej specjalizacji? Wydaje się że blokowanie kilku lub wszystkich kanałów byłoby skuteczniejsze. IMHO przypadek, zaczęły od losowej zupy z peptydów, a te produkujące więcej H1m1a były jakoś faworyzowane.
 6. Jajcenty

  Dynamiczne opłaty remedium na korki drogowe?

  Ale zdajesz sobie sprawę, że osoby pracujące przy biurku to jakieś 10-15% całego przeciętnego przedsiębiorstwa? I pewnie mniej niż połowa z nich może świadczyć pracę zdalnie. Jak sobie wyobrażasz zdalną pracę tokarza ? Samochód w mieście się kończy. Na przykładach amerykańskich widać, że nawet budowanie 12 pasmowych dróg nie rozwiązuje problemu w mieście. Dodatkowo, Twoje wnuki to prawdopodobnie ostatnie pokolenie prowadzące samochód (autonomiczne przejmą rynek), tak jak mój dziadek należał do ostatniego pokolenia używającego konia jako środka bojowego.
 7. Jajcenty

  Dynamiczne opłaty remedium na korki drogowe?

  A kto sfinansuje urzędnika, który będzie ustalał domiary? Telepraca sama się upowszechnia w firmach które wynajmują biura, gdy pracownik jest skłonny pracować za niższą stawkę, gdy nie ma spadku wydajności. Ten ostatni aspekt wymaga od pracodowcy wdrożenia dodatkowych mechanizmów kontrolnych. Czasami skórka niewarta wyprawki. Korki biorą się z tego, że po drodze o przepustowosci 100 sam/min próbuje jechać 150 sam/min. Korek rośnie w tempie 50sam/min. Jeśli przeciętny samochód ma 4 metry długości, to korek rośnie w tempie 200 metrów/min (podzielić przez liczbę pasów), ot i cała tajemnica. Doskonały przykład tego zjawiska można zobaczyć na przykład na bramkach płatniczych. Jeśli nie zdołamy ludzi przekonać do idei, że samochód jest najgorszym środkiem transportu miejskiego, to nic miast nie odkorkuje. Podatki i opłaty są prostym sposobem. Ja jednak skłaniałbym się do zniesienia opłat za komunikację miejską - przynajmniej miejscowym. Za 80 miliardów dolarów rocznie można naprawdę nieźle zainwestować w publiczną infrastrukturę. Tak, thikim , wiem, socjalista ze mnie, ale na razie kapitalizm nie radzi sobie z tym problemem, chyba nigdzie?
 8. Jajcenty

  Rosną koszty likwidacji skutków katastrofy w Fukushimie

  Tak, widziałem z gorliwości chciałem tylko uzupełnić o kilka numerków. Nie wychodzi dużo. Jakieś 80 km2 dla 100GW, ale jest problem w nocy i w zimie i w deszczowe lato... No i podobno produkcja i utylizacja fotowoltaiki są dość obciążające dla środowiska. Coś jak z teslami, per saldo produkują tyle samo metandionu co januszowe TDi. Trzeba długo jeździć teslą, żby bilans CO2 wyszedł na plus.
 9. Jajcenty

  Zawodna technologia rozpoznawania twarzy

  Zawsze byłem za immunitetem dla posła, senatora, sędziego, prokuratora. Niestety coś się zdegenerowało i teraz immunitety są bardziej narzędziem bezkarności niż niezależności. Niezależność posła jest fikcją, zatem tak, myślę że immunitet powinien być znacznie ograniczony. Stanowczo mają problem z oceną ryzyka. Jakie zagrożenie stwarza starsza pani zakuta w kajdanki? Nawet torebką nie mogła im przylać.
 10. Niestety życie w społeczności i ciągnięcie z tego benefitów wiąże się z pewnymi obowiązkami. W tym przypadku z obowiązkiem obrony. Zaszczepiłem moje i żądam by inne były zaszczepione dla dobra mojego. Nie ma tu nic z mentalności niewolnika. Czysty egoizm. Nie mogę dyskutować merytorycznie czy szczepienia mają sens. Nie znam się na tym. Zdecydowałem, że zaufam w tej mierze zawodowcom.
 11. Jajcenty

  Rosną koszty likwidacji skutków katastrofy w Fukushimie

  Imho, nie potrzebujemy aż tyle. Słońce dostarcza zadziwiająco dużo energii Przy rocznym światowym zużyciu 150 PWh, stałej słonecznej 1,3Kwh/m2 potrzeba jakieś 106 km2 czyli kwadrat 1000x1000km. W obszarach równikowych połowa tego Przy 20% sprawności razy pięć. Ale nijak nie wychodzi mi ćwierć kuli - 1,25 e8 km2. W najgorszym przypadku (nasza szerokość geo. i 20% spr.) 5e6 km2, to jakie 0,1% całej powierchni Ziemi. Nie ma sensu zasłaniać ćwiartki - co zrobimy z tym nadmiarem jak zwykle zalecam sprawdzenie moich rachunków - zwykle przemyca mi się błąd czy dwa....
 12. Jajcenty

  Lampa na wrzody

  Było wyjaśniane. Linki się starzeją. Pod każdym artykułem jest link do źródła. Tam możesz wyszukać szybciej niż w pięć minut.
 13. Jajcenty

  Matuzalem zmieni rynek przechowywania energii

  Jeśli dobrze zrozumiałem to jest koszt wytworzenia akumulatora, jeszcze trzeba to odnieść do liczby cykli. czy $50/10e4 czyli jakieś 0.5 centa/kwh*cykl. Nawet wysoki koszt początkowy może być uzasadniony jeśli ogniwo oferuje wysoką trwałość.
 14. Jajcenty

  Nauka w San Escobar

  Dopiero co informację "w przyszłym roku pojadę nad morze" zakwalifikowałeś do wierzeń. Ale tak to właśnie jest. Na proste pytania odpowiadamy za pomocą wiedzy, na trudne eksperymentem, na beznadziejnie trudne - wiarą. U Ciebie trudność pytań wzrasta dużo szybciej niż np. u mnie - będzie nam trudno ustalić gdzie przebiega granica wiara - wiedza.
 15. To kara, za to że nie lubisz kawy Musisz znaleźć sobie hobby podnoszące cisnienie. Jedzenie kiszonych ogórków na czas, dyskusje polityczne na KW...
×