Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

raweck

Użytkownicy
 • Zawartość

  112
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana raweck w dniu 5 lipca 2017

Użytkownicy przyznają raweck punkty reputacji!

Reputacja

4 Neutralna

O raweck

 • Tytuł
  Gwarek

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Poznań
 1. raweck

  Elastyczny diament

  Ciekawe, czy udałoby się stworzyć diamentowe rurki na kształt łodygi trawy?
 2. raweck

  Komu powierzamy swoje sekrety?

  Chyba mała sprzeczność?
 3. raweck

  Komu powierzamy swoje sekrety?

  Zgadza się, że gdzieś jest stan zero. Stan zero jest jednak rzadszy niż stan niezerowy. Nie wymieniamy otoczenia codziennie. Innymi słowy częściej funkcjonujemy w stanie niezerowym. Natomiast jeżeli chcemy, aby ktoś powierzył nam swój sekret, to najprostszą metodą jest podzielić się najpierw własnym. Będąc w stanie zerowym z jakimiś osobami, chcąc podzielić się jakimś sekretem poszukamy osób z którymi jesteśmy już w stanie niezerowym. Podsumowując: 1. Mówiąc o laboratoryjnym przypadku sytuacji zerowej: OK, tak to zapewne jest. 2. Patrząc na życie, działanie w stanie zerowym jest dużo mniej prawdopodobne, czyli wtedy inne czynniki mają większe znaczenie. Czemu mają służyć wnioski z tego eksperymentu?
 4. raweck

  Komu powierzamy swoje sekrety?

  Postawiłbym tezę, że istotniejsza jest tutaj reguła wzajemności. Jeżeli ktoś nam zaufa, powierzy swój sekret, to tym łatwiej powierzymy tej osobie własny sekret. Innymi słowy: ująłbym tak: Ktoś, kto chce, by powierzano mu tajemnice, powinien podzielić się własną tajemnicą i wykazywać empatią. Nie przekreślam asertywności i empatii, tylko ośmielam się stwierdzić, że pominięto inny, istotny element tej układanki.
 5. raweck

  Co ósma osoba ma na dłoniach ślady narkotyków

  W takim razie pytanie ile tego jest w żywności? W jakich ilościach przyjmujemy to nieświadomie? Oczywiście w takich ilościach oddziaływanie może być żadne... Może być, ale nie musi...
 6. raweck

  Aktywność fizyczna zachowuje nas w zdrowiu i opóźnia starzenie się

  Zapewne jeden przypadek, to zbyt mało na wiarygodne wnioski, ale widzę na swoim przykładzie, że dopóki późną jesienią, zimą biegam, to żadne przeziębienie mnie nie łapie. Długie spodnie zakładam dopiero poniżej zera i generalnie nie jestem jakoś specjalnie ciepło ubrany, bo bieg bardzo rozgrzewa. Jeżeli jednak z braku czasu, czy z innych powodów przerywam trening, to z dużo większym prawdopodobieństwem łapię później jakąś infekcję.
 7. raweck

  Google znowu pozwane w związku z dyskryminacją

  Problemem wydaje się być to, jak jest oceniane, czy firma kogoś dyskryminuje, czy też nie. Problem podobny jak z oceną gier komputerowych, gdzie zapewne hipotetyczna gra o Eskimosach, w której nie pojawi się czarnoskóry bohater także zostanie oskarżona o szerzenie rasizmu. Jestem przeciwnikiem różnych dyskryminacji, ale odnoszę wrażenie, że wiele z metod ich eliminacji wypacza ideę równości. Można zacząć kpić i mówić, że zatrudnianie osób o określonym IQ dyskryminuje tych mniej inteligentnych. W końcu każdy ma prawo do pracy, zgadza się? Zasada parytetu przy zatrudnianiu też jest formą dyskryminacji (nazywanej pozytywną - brzmi jak kłamstwo w dobrym celu ) W moim odczuciu rasizmem jest np. stwierdzenie, że w danej firmie pracuje za mało czarnych albo za mało białych. Stwierdzenie, że statystycznie społeczeństwo jest równo podzielone niezależnie od koloru skóry, nie ma nic wspólnego z tym, że w każdej 300 osobowej firmie będzie około 100 białych, 100 czarnych, 100 żółtych, 150 kobiet, 150 mężczyzn, 100 chrześcijan, 100 muzułmanów, 100 buddystów, 100 rudych, 100 blondynów, 100 szatynów (a co z łysymi?)
 8. Skoro jest około 3 razy cięższy, to nie zaskakuje mnie, że potrzebuje około 3 razy więcej energii...
 9. Może w kwestii pozostawiania mikrozanieczyszczeń? Na przykład przy pracy na soczewkach? Może w kwestii zmian na linii montażowej? Nie musisz budować nowego ramienia robota, tylko przeprogramowujesz system lewitujący?
 10. raweck

  Sztuczna inteligencja pokonała ludzi na kolejnym polu

  Z tymi poradami medycznymi, to byłbym ostrożny
 11. Blokada na kierownicę jest tak słabym zabezpieczeniem, że zakłady ubezpieczeń nie traktują jej nawet jako zabezpieczenie... To już zdecydowanie bardziej sprawdza się mechaniczna blokada skrzyni biegów, aczkolwiek z tym też złodziej sobie poradzi, tylko potrzebuje na to więcej czasu i sprzętu. Generalnie uważam, że kilka niestandardowych zabezpieczeń dla standardowego samochodu może okazać się całkiem skuteczne.
 12. raweck

  Suplementacja przeciwutleniaczami ma nikły wpływ na zakwasy

  Z mojego doświadczenia białko z węglowodanami przyjmowane bezpośrednio po wysiłku zmniejsza albo nawet czasem zapobiega tzw. zakwasom. Badane tylko na mnie, więc badana "grupa" nie była specjalnie urozmaicona
 13. raweck

  Kieliszek, który "zmienia" wodę w koktajle

  Konsekwencje korzystania z takich urządzeń nie skończą się niczym dobrym dla człowieka. Brniemy w sztuczne smaki, które już funkcjonują w żywności przetworzonej. Smak (rozumiany kompleksowo jako wrażenia smakowo węchowe) został wykształcony przez ewolucję nie bez powodu. Moim zdaniem ma za zadanie generować nam apetyt na określone składniki potrzebne naszemu organizmowi (białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy, mikroelementy itd). Smak tak rozumiany przestaje być kojarzony przez organizm z określonymi wartościami odżywczymi, co go ogłupia. Wiem, że wiele osób się ze mną nie zgodzi, ale wystarczy ich zapytać o ich dietę z ostatnich kilku/kilkunastu lat. W ich diecie będzie wiele produktów ze smakami udawanymi, a nie rzeczywistymi. To tak z mojego codziennego doświadczenia.
 14. raweck

  Likaony decydują o rozpoczęciu polowania przez... głosowanie

  No cóż... Wygląda na to, że mają głosy uprzywilejowane. Im więcej dowiaduję się o zwierzętach tym mniej różnic w stosunku do człowieka dostrzegam...
×